ССО - військова еліта держави: перевага якості над кількістю

18 квітня 2025 року

Вже за традицією для студентів гуманітарно-педагогічного факультету організували зустріч з військовослужбовцями наймолодшої та найсучаснішої складової Збройних Сил України - Сил спеціальних операцій.
Зі вступним словом до студентів звернулася декан факультету Інна Савицька, яка наголосила на важливості таких зустрічей, підтримці, поваги до захисників. Важливо пам’ятати завдяки кому ми маємо можливість насолоджуватися природою, саджати дерева (17 квітня відзначається День довкілля, і студенти разом з військовими ССО озеленювали територію університету). Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх військових та цивільних, які загинули у війні розв’язаною росією.

Провідний фахівець відділу виховної роботи та студентських справ Володимир Гонський наголосив на важливості патріотичного виховання в наш час.
Знайомили нас з місією ССО захисники з військовими позивними Червень, Липа, Кит та Атлант. З першої хвилини було зрозуміло, перед нами люди, які не бояться нічого, вони - щит нашого народу.

ССО - наймолодший рід військ, що виник у 2016 році як окрема структура ЗСУ, підрозділ аналогів якому не було в історії сучасної України. Вони відрізняють від інших можливістю виконувати завдання, які не під силу іншим окрім них. Спецпризначинців навчають бути розвідниками, брати участь у рейдах у тил ворога, підпільній роботі за лінією фронту і створення агентурної мережі, пошуку і евакуації полонених або заручників, антитерористичної діяльності та наданню медичної допомоги.

 

- Ми працюємо не тільки на «нулі», а й ідемо в глиб, де розраховувати можна тільки на свої сили, – ділиться нюансами роботи підрозділу Червень.
В першу чергу, Сили спеціальних операцій – це про максимально підготовлених багатофункціональних бійців. Тож головну роль грає фізична та моральна підготовка.
Від інших новий підрозділ відрізняється не лише високими вимогами щодо добору кандидатів на службу — відбір у ССО проходять лише 10% кандидатів, але й підготовкою особового складу. В нові спецпідрозділи потрапляють високомотивовані, стресостійкі та досвідчені військові.

 

   Щоб стати частиною військової еліти держави треба пройти базову та фахову військову підготовку. Тут, найсуворіші вимоги до стану здоров’я, а найголовніший чинник – вмотивованість та здоровий морально-психологічний стан. Бо фізичні властивості можна покращити, а от моральні чинники ні. Не варто розраховувати на посаду з кримінальним минулим і тим, хто має зв’язки з тимчасово окупованими територіями. Особливістю підрозділу є підвищене грошове забезпечення, краще озброєння через можливість закуповувати спорядження самостійно.
Спецпризначинці виділяють такі найголовніші завдання підрозділу: заходи правового режиму воєнного і надзвичайного стану, військові інформаційно-психологічні операції, захист життя громадян та об’єктів держвласності за межами України, участь у боротьбі з незаконним обігом зброї та наркотиків, боротьба з тероризмом і піратством, безпека морського судноплавства України, Міжнародне військове співробітництво та організація і підтримання дій руху опору.
Останній чинник не потребує офіційної мобілізації, робота на тимчасово окупованих територіях виконується тільки добровільно та повністю конфіденційно, включає в себе різноманітні форми боротьби. Головне - протидія, бо це імунітет країни. Також сюди можуть входити основні задачі розвідки: диверсія, саботаж та інформаційні кампанії.
Для найсильніших, найвідважніших та повністю безстрашних існує Q-Kурс, за допомогою якого ви станете супер воїном. Вся інформація знаходиться на офіційному сайті ССО.
Наостанок нам розповіли про значення емблеми ССО. На ній зображений срібний вовкулака з золотими очима — символ головної структури, дві стріли в пащі — символ ворожої загрози: зламана — знищений ворог, ціла — нейтралізований ворог (за легендами козаки-характерники могли перетворюватися на вовка та ловити стріли руками) та золотий двозуб – знак покровителя ССО князя Святослава Хороброго.


Зустріч відбувалась у форматі діалогу, студенти були дуже допитливими, бо не кожного дня є можливість поспілкуватися з найкращими військовими України. Дякуємо їм за цю зустріч та за можливість жити на повну!

Єлізавета Махонюк,
студентка 3-го курсу
гуманітарно-педагогічного факультету
спеціальності «Журналістика»

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook