Мукачівський фаховий коледж: майбутні фахівці з туризму діляться враженнями від перлинок Закарпаття
Навчальна комплексна туристична практика передбачає як організацію низки екскурсій закладами туристичного та готельно-ресторанного господарства, так і ознайомлення із тенденціями розвитку туристичної сфери. Зокрема, комплексна туристична практика дає змогу студентам вивчити види та напрями діяльності туристичних фірм, ознайомитись з історико-культурним середовищем, дослідити природні туристичні ресурси та туристичні локації рідного краю.
Днями таку можливість досліджувати та використати набуті теоретичні знання під керівництвом Є. О. РУСИНА, мали студенти ІІІ-го курсу спеціальності 242 «Туризм і рекреація», відділення бухгалтерських та туристичних дисциплін ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України».
Туристичних пам'яток та локацій Закарпаття не порахувати. У області найбагатша історія, яку охоче розповідають сотні музеїв. Міська архітектура також зберегла подих століть. Але, як свідчить практика, не лише минуле привертає увагу туристів. Багато хто приїжджає до Закарпаття, щоб насолодитися миттю: побачити, як цвіте сакура. Японська вишня — одна із численних родзинок Закарпаття.
Сакура — це дерево підродини Сливових. Вишня дрібнопильчата (Prunus serrulata) — найпоширеніший різновид сакури. Палітра квітів варіюється від білосніжної до багряної і червоної. У природі сакура — це дерево, висота якого може сягати до 25 метрів.
Як відомо, сакура вважається символом Японії. Квітування сакури довгий час сприймалося як виключно японське традиційне видовище. Однак сьогодні зовсім не обов'язково вирушати в далеку Японію, щоб побачити це диво, адже в наші дні сакура росте в багатьох куточках землі, в тому числі в Україні і мальовничому Закарпатті.
Ще з радянських часів була традиція — на першотравневі свята їхати на Закарпаття, в Ужгород, милуватися японською вишнею. І це зрозуміло. Адже Ужгород був головним адміністративним містом нашого краю ще з часів Австро-Угорщини, Чехословаччини (коли на Закарпатті почали висаджувати сакури), за часів незалежної України. Тобто традиція Ханамі — милування цвітом сакури — в нашому краї є давньою.
Але щороку період цвітіння зміщується до середини квітня.
Останні кілька років пишне цвітіння сакури в регіоні починається близько 20 квітня і триває 7-10 днів. В області є дві хвилі цвітіння: на рівнині (Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградів, Хуст, Іршава) і в гірській місцевості (Лумшори, Карпати, Свалява, Воловець, Міжгір’я, Тячів, Рахів).
На Закарпатті є одна сакура, яка квітне тоді, коли їй заманеться! У народі її називають “шалена” або “скажена” сакура. Вона може “викинути” небагато квітів посеред січня, пишно відбуяти в лютому, а бувають роки, коли квітне тричі за рік! Знаходиться ця знаменита сакура в місті Мукачеві, на площі Федорова. Але на жаль за холодної погоди цьогоріч вона не встигла розкрити свої рожеві квіти і милувати, як мешканців та гостів краю.
А також найстаріша сакура Закарпаття, якій — 100 років.
Поважний вік! Сакура зростає в Мукачеві по вулиці Олега Куцини (колишня Сеченова), за будівлею Мукачівського Державного Університету. Дерево старе і вже хворе, але щороку милує око прекрасними рожевими квітами!
Ужгород і Мукачево — два найбільші за населенням міста Закарпаття. Два осередки науки, культури і суспільного життя. Здавна ці міста змагаються в різних сферах. Змагаються і сакурами також! За останні 15 років в Ужгороді й Мукачеві було кілька хвиль масової посадки сакури, тому складно сказати, в якому місті тепер більше сакур.
У закарпатській кухні сакура ще не набула великого значення, проте є чим здивувати і порадувати туристів. Це сакура-джем, варення із пелюсток сакури. Пелюстки збираються із сакури, висадженої в приватному саду. Сад знаходиться на околиці міста, далеко від автомобільних доріг, тому продукт екологічно чистий.
Всі, хто вже відвідав Закарапаття в цей період, змогли переконатися в неймовірній красі міської перлини — алеї Сакур з величезними рожевими суцвіттями, які в момент цвітіння перетворюють її в райський сад, оповитий рожевими хмарами.
Сьогодні сюди приїжджають туристи з усього світу, щоб подивитися на дивовижне видовище і зробити красиві унікальні світлини. А наші студенти поринувши в атмосферу неповторної і миттєвої краси краю, отримали незабутні враження та емоції.
Мар’яна ПИРИНЕЦЬ, Євгеній РУСИН,
викладачі туристичних дисциплін