Всеукраїнський конкурс «Я — журналіст!»: нубіпівські звитяги

17 квітня 2025 року
НУБіП України
У приміщенні Спілки журналістів України цими днями відбулася урочиста церемонія нагородження переможців XV Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творчих робіт «Я — журналіст!».

У центрі Києва, на Хрещатику, зібралося чимале товариство з усіх куточків нашої держави: школярі, учні коледжів, студенти, викладачі, вчителі, партнери і меценати. Запрошення до участі в урочистостях отримали і в Національному університеті біоресурсів та природокористування України.

Конкурс «Я – журналіст!», започаткований ще в 2009 році, нині став рекордним за кількістю учасників: їх понад тисяча. Організатором конкурсу є Віталій Голубєв, засновник Школи універсального журналіста, секретар Національної спілки журналістів України.

Тема конкурсу 2024/2025 навчального року — «Джерела стійкості». Є три формати конкурсних робіт: стаття, фото і відео. Учасники розповідали про те і тих, хто дає їм сили, надихає, допомагає триматися під час повномасштабної війни. А в есе «Моя історія» вони поділилися вражаючими історіями власних доль, адже повномасштабна війна змінила їхні життя та життя їхніх родин.

Суперприз конкурсу – ноутбук від Національної спілки журналістів України. З першого року існування партнером конкурсу є Національний університет «Острозька академія». Традиційно головні призи – це сучасні українські книжки. У такий спосіб організатори ще й прагнуть поширювати культуру читання, пропагувати продукцію українських видавництв. Цьогоріч вагому підтримку конкурсу надали, зокрема, видавництва «Лабораторія», «Бородатий Тамарин», «Vivat», «Саміт-книга», видавництво Юлії Сливки, фотохудожник Олександр Харват, бренд косметики Lelia та бренд канцелярії Tse Tobi.

На переконання організаторів, участь у конкурсі «Я – журналіст!» давно не є суто змаганням майбутніх журналістів. Робота над конкурсними доробками допомагає школярам та студентам краще осмислювати власний травматичний життєвий досвід, здобутий за час повномасштабного вторгнення, ділитися своїми історіями з навколишнім світом, бути голосом тих, хто вже не може розповісти про себе, а також усвідомлювати, що історія кожного – важлива.

В урочистій, напруженій, але дуже доброзичливій атмосфері почалося нагородження переможців. Почуття марно стримують і учасники, і їхні наставники… Нарешті чуємо: диплом переможця 2 ступеня в номінації «Стаття» отримує студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика» НУБіП України  Йордана Курганевич.

Ми першими привітали юну колегу і розпитали її про враження.

«Коли зателефонували з новиною про те, що моя робота серед переможців, я спершу не повірила. Емоції були неймовірні – хвилювання, щастя, подив. Це було справжнє визнання, яке надихає. Участь у Всеукраїнському конкурсі «Я – журналіст» стала для мене імпульсивним і досить спонтанним кроком, я подала свою роботу однією з останніх. Але, як часто буває, саме спонтанні рішення ведуть нас до чогось важливого.

Почалося з того, що наш викладач Ніна Петрівна Жежера запропонувала взяти участь в конкурсі, а я згадала, що маю історію про досвід у волонтерстві українського актора театру і кіно Івана Жилюка. Ця стаття відповідала темі конкурсу. Бо ж війна – це не лише вибухи й руйнування. Це ще й випробування для душі, момент, коли можна зламатись, а можна навпаки – стати сильнішим. Хтось потопає в страху, а хтось – як Іван – перетворює біль на енергію, що веде вперед. Його історія є прикладом того, як війна відкриває в людині несподівані сили. Мені дуже відгукнулися його слова: «Людина справді всесильна. Не бійтеся ні зовнішніх, ні внутрішніх ворогів. Життя любить тих, хто за нього бореться».

Особливо запам’яталася всім присутнім історія дівчинки, яка отримала Гран-прі конкурсуІлони Дацькової з Хмельницького. Вона писала про п’ятикласницю з Луганщини, яка разом із родиною була змушена покинути дім через війну і переїхала в Хмельницьку область. Попри юний вік, Полінка стала справжньою волонтеркою. Вона самотужки зібрала близько двадцяти тисяч гривень для ЗСУ. Це розчулює до сліз. І надихає. Такі історії мають звучати голосно. Вони торкаються сердець, змінюють світогляд, стають прикладом для інших. Вони нагадують нам про силу небайдужості, про те, як важливо діяти – навіть якщо тобі всього десять».

Серед нагороджених подяками за підготовку переможців конкурсу – Ніна Петрівна Жежера, доцент кафедри журналістики та мовної комунікації НУБіП. «Ми щиро вдячні організаторам за досвід участі у цьому конкурсі та за високу оцінку. Навряд чи кожен із відзначених стане журналістом, але вміння грамотно і переконливо висловлювати свої думки, працювати з джерелами інформації – універсальна навичка для кожного майбутнього фахівця інтелектуальної праці і справжнього громадянина», – сказала вона.

Щирі вітання переможцям від колег-викладачів та студентів!

 

Наталія АДАМЧУК,
доцент кафедри журналістики
та мовної комунікації

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook