IX Міжнародна науково-практична конференція «Роль молоді у розвитку АПК України»: майбутнє агросектору – в надійних руках

17 квітня 2025 року

15-16 травня 2025 року кафедрою виробничого та інвестиційного менеджменту факультету аграрного менеджменту та кафедрою соціальної роботи та реабілітації гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України було проведено ІХ Міжнародну науково-практичну конференцію «Роль молоді у розвитку АПК України». Дана подія об’єднала студентів, аспірантів, молодих науковців, викладачів, фахівців аграрної сфери та представників бізнесу з різних регіонів України та зарубіжжя. Співорганізаторами конференції стали Purdue University (США), Fater Academy of India (India), Національний університет «Запорізька політехніка» та НТУ «Дніпровська політехніка».

Вже за щорічною доброю традицією конференцію відкрила член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Лідія Шинкарук. У своєму виступі Лідія Шинкарук пригадала з чого все починалося 9 років тому, наголосивши, що основною метою організації щорічної міжнародної конференції «Роль молоді у розвитку АПК України» було створити платформу для обміну ідеями, науковими здобутками та практичними напрацюваннями молодого покоління щодо актуальних викликів та інноваційного розвитку АПК.

 

З вітальним словом до учасників конференції звернулася проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України, доктор сільськогосподарських наук, професор Оксана Тонха. Оксана Леонідівна підкреслила актуальність проведення міжнародної науково-практичної конференції, адже молодь відіграє провідну роль у забезпеченні продовольчої безпеки, розвитку сільських територій і відновленні національного потенціалу.

 

Щирим, сповненим теплоти, поваги та підтримки було привітальне слово запрошеної гості з Академії прикладних наук Познані (Польща), проректора з міжнародного співробітництва, доктора економічних наук Пауліни Колісніченко. За словами Пауліни Колісніченко сучасний світ зумовлює потребу в новому поколінні фахівців – компетентних, інноваційно мислячих, здатних працювати у динамічному середовищі

Також з привітальними словами до присутніх звернулися декан гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України, кандидат філософських наук, доцент Інна Савицька, заступник декана факультету аграрного менеджменту НУБіП України, кандидат економічних наук, доцент Лариса Карпенко, завідувач кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Тетяна Власенко, Голова Правління ГО «Інститут молоді», експерт у сфері молодіжної політики і сфері захисту прав дітей, доцент кафедри соціальної роботи та реабілітації НУБіП України, кандидат економічних наук Наталія Тілікіна. Вони підкреслили важливість активної участі молоді в процесах трансформації аграрного сектору, адже саме молоді фахівці здатні запропонувати нове бачення та нестандартні рішення.

 

 

Традиційно, модераторами конференції були здобувачі вищої освіти. Анастасія Соломаха та Артем Дісковський, студенти спеціальності «Менеджмент» факультету аграрного менеджменту, які, не дивлячись на те, що навчаються лише на 1-му курсі бакалаврату, забезпечували порядок, представляли виступаючих, контролювали комунікацію і живу участь аудиторії під час конференції.

 

В рамках ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Роль молоді у розвитку АПК України» було представлено доповіді, які присвячені найрізноманітнішим напрямам: від інноваційних технологій в аграрному виробництві, ролі цифровізації, залучення молоді до формування сучасної аграрної політики до аграрної дипломатії України і механізмів адаптації європейських моделей інклюзії до українських реалій під час війни. Це все прослідковувалося у виступах лідерки комунікаційної команди Київської Міської Молодіжної Ради Зоряни Космінської, здобувачів вищої освіти ступеня «Бакалавр» Олени Сіленко (спец. «Публічне управління та адміністрування»), Станіслава Шундрика (спец. «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»), Лілії Іванової і Мішеля Андраоса (спец. «Менеджмент»), здобувачів вищої освіти, які навчаються за кордоном, Вероніки Глінської (Польща), Лесі Євстратенко (Польща) та Єлізавети Агеєвої, здобувачів вищої освіти та аспірантів гуманітарно-педагогічного факульттету Олени Яценко, Євгена Захарченко, Олександра Алєксєєва, Андрія Галаніна, Анни Арбачевської та інших.

  

  

  

Варто зауважити, що дана конференція проводиться в рамках імплементації проєкту Модуль Жана Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС» за підтримки Еразмус+, 101127466 – EPSEI – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH. Проблематика даного напрямку мала продовження на секції «Практики ЄС в розвитку соціально-економічної інклюзії молоді» даної конференції.

 

Завдяки участі представників наукової спільноти із різних країн, конференція стала унікальною платформою для міжкультурного обміну досвідом. Підтвердженням цьому – виступи Якуба Бабола зі Шведськиого університету сільськогосподарських наук (Swedish University of Agricultural Sciences), Giulia Lо Porto, doctor pedagogy, University of Rome (Italia) та Бай Дуншен, У Яньчан, Лі Цзюньтан, Чень Цзінвей, Чжоу Ганвей з Пінгдіншаньського політехнічного коледжу (Китай). Учасники мали змогу дізнатися про найкращі світові практики у сфері освіти, наукових досліджень та впровадження інновацій.

  

  

Всіх присутніх вразили виступи наймолодших учасників конференції – учнів 10-11 класів середньої загальноосвітньої школи № 166 м. Києва. Новизна, критичне мислення, неординарний підхід до вирішення проблем - все це прослідковувалося у виступах Софії Близнюк, Ганни Горобець та Тараса Кацалапа. Висловлюємо слова щирої подяки за підготовку виступів науковим керівникам учнів.

  

Підводячи підсумки конференції, Лідія Шинкарук відмітила, що сьогоднішні виступи ще раз довели, що у молоді є не тільки бажання, але й глибоке розуміння проблем сьогодення. Її енергія, ідеї та науковий підхід – це те, що потрібно нашій країні для сталого розвитку».

 

IX Міжнародна науково-практична конференція «Роль молоді у розвитку АПК України» засвідчила широку за змістом і глибиною тематику молодіжних наукових пошуків, а також підтвердила вагомість внеску молодих науковців у відбудову та сталий розвиток України. Висловлюємо щиру подяку всім учасникам заходу та бажаємо молодим науковцям нових звершень на ниві науки й освіти. Проведення конференції саме з акцентом на молодь – це інвестиція у майбутнє нашої держави!

Анна ДЕРГАЧ,
доцент кафедри виробничого
та інвестиційного менеджменту

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook