«Моя мрія – це біотехнологія і я хочу зробити життя кращим» – Александрина Яценко з Києва обирає спеціальність G21 «Біотехнології та біоінженерія»!
Вітаємо! Розкажіть кілька слів про себе: звідки родом, чим захоплюєтеся?
— У мене незвичне яскраве ім’я Александрина, а прізвище — ЯЦЕНКО, мені 17 років. Я випускниця спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №130 імені Данте Алігʼєрі, міста Києва. Я тиха, спокійна й трохи сором’язлива дівчина, але водночас я відповідальна та старанна. Люблю навчатися, але особливо мене цікавить такий предмет, як біологія. По життю я часто заглиблююсь у теми, які мене захоплюють, і не зупиняюсь доки не розберуся в усьому до кінця. Я не завжди одразу йду на особистісний контакт, але у команді я завжди підтримаю та допоможу, коли це буде потрібно.
Що очікуєте від майбутнього навчання в університеті?
— Я очікую, що навчання допоможе мені здобути не лише ґрунтовні теоретичні знання, а й практичні навички, що необхідні для майбутньої професії. Розраховую на неймовірні та цікаві лабораторні заняття, спілкування з професійними і досвідченими викладачами та можливості бути залученою до роботи у наукових проєктах. Також, вкрай важливим для мене є навчання саме у мотивованому середовищі, бо там я зможу розвивати свої інтереси, ставити цілі та їх досягати.
До речі, а звідки ви дізналися про НУБіП України?
— Про НУБіП України я дізналася від знайомих, які вже тут навчаються, а також під час онлайн-пошуку університетів з сильною природничо-науковою базою. Особливо мене вразила спеціальність G21 «Біотехнології та біоінженерія», яка тут якісно розвинена, а також можливості поєднання теорії з практикою. Нещодавно я відвідала День відкритих дверей в університеті, а також була на екскурсії та практичних майстеркласах на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології. Відгуки студентів та атмосфера закладу справили на мене приємне враження!
Розкажіть, ким ви мріяли стати у дитинстві?
— У дитинстві я часто захоплювалась природою, любила спостерігати за живими істотами, бо мені завжди було цікаво: як усе влаштовано у Всесвіті? З самого раннього віку, ще з дитячого садочка напевно, мене приваблювала наука та природознавство. У школі я мріяла стати ветеринаром, навіть читала спеціальну літературу, але у старшій школі я зрозуміла, що мене цікавить не тваринний, а рослинний світ! Мені цікаво спостерігати за життям рослин, їх розмноженням та взаємозв’язками між ними.
Про яку професію мрієте саме зараз?
— Моя омріяна професія — біотехнолог. Це цілий світ, у якому поєднується наука, інновації та реальна користь для людей. Я вірю, що завдяки цій професії зможу зробити свій внесок у розвиток науки й добробуту суспільства України та світу!
Відчувається висока вмотивованість та розуміння очікувань від майбутнього фаху! Ким бачите себе через 5 років в обраній професії: виконавцем чи керівником?
— Через 5 років я бачу себе у ролі молодої спеціалістки у сфері біотехнологій. Однозначно я буду вирішувати важливі наукові ідеї, розробки та проекти у сфері медицини або ж сільського господарства. Просто керувати компанією я не хочу, мені цікаво бути частиною команди, яка безпосередньо створює інновації, які будуть корисні для людства. Саме тому, я розраховую продовжити навчання у магістратурі, можливо потім і в аспірантурі, бо хочу розширяти свою кваліфікацію та досвід на наукових конференціях.
Цікаво дізнатися: у вас в сім’ї є науковці? Чи ви плануєте бути першою?
— Мої батьки представники робітничих професій, до науки відношення вони не мають, але ж це навпаки цікаво коли у родині поєднуються робітники та науковці!
Щоб ви побажали одноліткам при виборі майбутньої професії?
— В першу чергу я б порадила подумати, а чи цікаво буде мені у цій сфері, бо якщо ти не любиш свій фах, то не зможеш досягти успіху! А ще розширювати свій світогляд, ходити на Дні відкритих дверей, спілкуватися з однолітками. Якщо ти задаєш собі питання: «А чи буду я корисний у цій професії?» і відповідаєш: «Так!», значить ти зробив усе правильно, ти на своєму місці!
Александрина, дякуємо за розмову, ви дуже цікава особистість! Бажаємо успіхів, віримо, що всі ваші мрії збудуться!
Розмову вели:
АННА ДАЩЕНКО і НАТАЛІЯ НЕСТЕРОВА,
доценти кафедри фізіології, біохімії рослин
та біоенергетики