Науково-методичний вебінар «Документ у глобалізованому інформаційному середовищі: тенденції і перспективи»
Відповідно до наказу ректора НУБіП України Ткачука В.А. на кафедрі журналістики та мовної комунікації відбувся науково-методичний вебінар із міжнародною участю «Документ у глобалізованому інформаційному середовищі: тенденції і перспективи».
У роботі вебінару взяли участь начальник науково-дослідної частини університету Отченашко В.В., декан гуманітарно-педагогічного факультету Савицька І. М., завідувач кафедри журналістики та мовної комунікації Харченко С.В., старший науковий співробітник Центру національної безпеки імені Клеменса Департаменту євразійських та славістичних студій Університету Техасу в Остіні (м. Остін, США) Клиніна Т.С., доцент кафедри туристичного супроводу Університету Ататюрка (м. Урзурум, Турецька Республіка) Сенчило-Татліліоглу Н.О., доцент кафедри журналістики та мовної комунікації Литвинська С.В., а також викладачі й студенти.
Завідувач кафедри журналістики та мовної комунікації Харченко С.В. виступила з доповіддю про мовні вимоги до оформлення управлінських документів згідно з ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», «Інструкції з діловодства НУБіП України – 2024», «Номенклатури справ НУБіП України – 2024», закцентувавши на змінах у правописі. Закордонні колеги Надія Сенчило-Татліліоглу й Тетяна Клиніна розповіли про особливості ведення діловодства в університетах Туреччини й США.
Доцент Литвинська С.В. провела майстер-клас із практичного застосування «Інструкції з діловодства НУБіП України - 2024» під час складання документів. Особливу увагу вона приділила правилам оформлення реквізитів, які чітко прописані в цій Інструкції. Під її керівництвом учасники вебінару опрацювали різні види управлінських документів, зокрема заяви, довідки, службові записки, накази і розпорядження, офіційні листи. Також Литвинська С.В. вичерпно відповіла на питання щодо правильного написання в документах дат, проставляння відбитків печаток, реєстрації вхідної / вихідної документації тощо. Дискусію викликали питання вживання в сучасній українській мові фемінітивів та відмінювання імен і прізвищ відповідно до вимог чинного правопису.
Знання й практичні навички, отримані під час вивчення «Інструкції з діловодства НУБіП України - 2024» і «Номенклатури справ НУБіП України – 2024», знадобляться учасникам вебінару в подальшому навчанні та професійній діяльності.
Тетяна Семашко,
професор кафедри журналістики та мовної комунікації