ПІДТРИМКА МАЙБУТНЬОГО МОЛОДІ НАВІТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ТА СТРАХУВАННЯ ОЛЕНИ ЖАРІКОВОЇ
Навіть у найтемніші часи мають світити орієнтири. Саме такою світлою точкою для української молоді, яка стоїть на порозі вибору життєвого шляху, є системна профорієнтаційна робота, яку проводять представники української освіти. Адже майбутнє України неможливе без якісної підготовки молодого покоління — і саме зараз, коли триває війна, ця місія є ще більш значущою. Доцент кафедри банківської справи та страхування НУБіП України Олена ЖАРІКОВА — продовжує надавати молоді впевненість і знання для усвідомленого вибору професії. Пані Олена активно проводить профорієнтаційні зустрічі, на яких знайомить старшокласників із сучасними тенденціями в сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондовий ринок, можливостями здобуття вищої освіти і працевлаштування. Так, 31 березня 2025 року відбулася її зустріч із учнями Білоцерківського академічного ліцею «Колегіум» Білоцерківської міської ради Київської області — одного з провідних закладів середньої освіти регіону. Ліцей спеціалізується на профільному навчанні в галузях філософії, філології, суспільно-гуманітарних наук, а також забезпечує поглиблену теоретичну, наукову та культурну підготовку обдарованих учнів.
Історично колегіуми в Україні засновувалися єзуїтами при монастирях і місіях. У них викладали латинською мовою, акцентуючи увагу на богослов’ї, філософії та гуманітарних науках. Основною метою цих закладів було духовне і моральне виховання молоді, підготовка до інтелектуальної або релігійної діяльності. Щороку перед випускниками відкривається новий світ можливостей. Саме в цей час тисячі школярів мають прийняти важливе рішення — ким стати в майбутньому. Вибір професії — це не просто формальність, а серйозний крок, що впливає на кар’єру, особистісний розвиток, добробут і коло спілкування.
Щоб зробити правильний вибір, варто:
- проаналізувати власні інтереси й здібності;
- дослідити ринок праці: які професії мають попит і потенціал зростання;
- звернути увагу на навчальні програми, практичну підготовку, міжнародні стажування.
Професія має не лише забезпечувати стабільний дохід, а й приносити задоволення, надихати і відповідати вашим прагненням. Поставте собі запитання: Де я бачу себе через 5–10 років? Саме це допоможе зорієнтуватись.
Не менш важливим є вибір вищого навчального закладу. Варто враховувати:
- викладацький склад;
- матеріально-технічну базу;
- можливість отримати практичні навички;
- участь у міжнародних освітніх програмах;
- рівень конкуренції, що мотивує до саморозвитку.
Під час зустрічі учні дізналися про умови вступу до Національного університету біоресурсів і природокористування України. Особливий акцент було зроблено на: підготовці до складання НМТ; рівнях освіти: бакалавр, магістр, аспірантура; можливості навчання за програмами подвійного диплома у Німеччині, Словаччині, Польщі; англомовних курсах; доступі до сучасного програмного забезпечення; платформі e-learn; військовій кафедрі з можливістю отримати офіцерське звання. Окремо розповіли про практичну підготовку у провідних фінансових установах України, про активне студентське життя, участь у мистецьких, спортивних та наукових заходах. Родзинкою зустрічі стала інформація про високі рейтинги університету серед ЗВО України.
На завершення всіх запросили на День відкритих дверей, що відбудеться 15 квітня 2025 року. Також було підписано договір про співпрацю між кафедрою та ліцеєм.
Головне — чути себе, не загубитися серед чужих очікувань
Пам’ятайте: вибір професії — це особиста справа кожного. Він не повинен залежати від моди, тиску родини чи популярності певних галузей. Найважливіше — знайти справу, яка буде вам до душі, яка розвиватиме і надихатиме. Не бійтеся робити усвідомлений вибір, довіряйте собі та не зраджуйте своїм мріям.
Ваше майбутнє — у ваших руках.
Почніть його будувати вже сьогодні — свідомо, впевнено, з вірою у власні сили.
доценти кафедри банківської справи та страхування, НУБіП України