«Голосіївська весна-2025»: враження і результати
«Голосіївська весна-2025»: враження і результати
15 квітня 2025 року
Два кольори дві половини,
І у Дніпра два береги,
Та не розділять Україну
На Схід і Захід вороги.
Одна сім'я, одна родина -
Карпати, Південь і Донбас.
Одна-єдина Україна,
Назавжди об'єднала нас.
Цьогорічний 41-й фестиваль художньої творчості «Голосіївська весна» довів ці слова сповна. Незважаючи на нічні тривоги, наперекір погоді за вікном, енергія і креативність творчих колективів ННІ, факультетів та відокремлених підрозділів буяла, розквітала, переповнювала усіх присутніх любов'ю до рідного краю і вдячністю Збройним Силам України за те, що боронять рідну землю, захищаючи цілісність країни.
А ось такими були враження від побаченого і почутого членів журі фестивалю.
Народна артистка України, солістка Національного хору України імені Григорія Верьовки Тетяна ПИРОГОВА: «НУБІП / NULES вражає! «Голосіївська весна 2025» — неймовірний фестиваль студентської творчої молоді, який дає надію на майбутнє!»
Викладач Київської муніципальної академії імені Р. Глієра Анастасія КОЛЕСНИКОВА: «Не вперше на цьому фестивалі — і знову дивуюся: звідки у цих студентів, які, здавалося б, не мають відношення до мистецтва, стільки цікавих ідей, вражаючих підходів до тематики, нових поворотів у дії? Інколи ставлю їх за приклад своїм, майбутнім музикантам…»
Лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України Олександр ТКАЧЕНКО: «Неймовірно теплий фестиваль, а скільки талантів і позитиву! Не стримався — співав з учасниками, співав з членами журі…»

Директор ТОВ «Вайд-вест груп» Світлана БЕЗВЕРХА: «Я не професіонал у мистецтві, тому оцінюю виступи з точки зору пересічного глядача, але стільки задоволення, скільки дають ці молоді люди, не отримую за кілька місяців… Полюбила цей фестиваль, цей університет, цю кафедру, уих студентів усією душею!»
Доцент кафедри мистецтва текстилю, вишивки та костюма, спеціалізації «Арткостюм» Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, член Національної саілки художників України Наталія ДЯЧЕНКО-ЗАБАШТА: «Це так добре, що є бажання організовувати такі фестивалі, давати можливість творчого розвитку молодим українцям. А тематика — «Голоси українських земель» — ще й дуже актуальна, патріотична».
Директорка-художня керівниця Київського камерного Театру на Солом’янці, членкиня Спілки театральних діячів України, режисерка та громадська діячка Аліна ЧУЄШОВА: «Я все життя повʼязана з театром. Бачила багато: від класики Шекспіра до експериментального перформансу з пляшкою, мікрофоном і чотирма емоціями. Але те, що я побачила на фестивалі творчості в НУБіП України — це БОМБА. Не метафора. Реальна емоційна бомба. Ці студенти — це не просто майбутні фахівці. Вони — артисти, коміки, поети, танцюристи, вокалісти, мрійники й вибухові генератори креативу в одному флаконі. Я сиділа в залі з думкою: «Ого. Що? Як? Чому так талановито?» Один номер змусив мене сміятись до сліз. Інший — задуматись. Третій — я взагалі хотіла викрасти собі в трупу та репертуар) Але не буду. Вони — гордість свого університету. Моє режисерське серце б’ється швидше, коли бачу, як майбутнє сценічного мистецтва народжується в аудиторіях, гуртожитках і на студентських репетиціях Студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України, ви — вогонь. Не зупиняйтесь. Світ вас чекає. А я — аплодую стоячи!»

Отже, ви вже знаєте, що Гран-прі цьогорічного фестивалю — у юридичного факультету, приз глядацьких симпатій — у механіко-технологічного.
Перше місце у базовому закладі виборов гуманітарно-педагогічний факультет, серед відокремлених підрозділів — Бережанський фаховий коледж.
Друге місце у базовому закладі — за факультетом тваринництва та водних біоресурсів і факультетом ветеринарної медицини, серед відокремлених підрозділів — за Мукачівським фаховим коледжем і Рівненським фаховим коледжем.
Третє місце у базовому закладі — факультет інформаційних технологій, ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження та факультет харчових технологій і управління якістю продукції АПК, серед відокремлених підрозділів — Ніжинський фаховий коледж, Боярський фаховий коледж, Бережанський агротехнічний інститут.
Володарями номінацій стали:
«Воля до перемоги» — Ірпінський фаховий коледж.
«Втілення сучасності» — факультет конструювання і дизайну.
«Smile- премія» — факультет захисту рослин, біотехнологій та екології.
«Креативна візуалізація» — факультет аграрного менеджменту.
«Старі історії на новий лад» — факультет землевпорядкування.
«Найкреативніша фотовиставка» — Немішаївський фаховий коледж.
«Історія в сучасності» — ННІ лісового і садово-паркового господарства.
«Гармонія жанрів» — ННІ неперервної освіти і туризму.
«Відданість класиці» — економічний факультет.
«Єдність поколінь» — Ніжинський агротехнічний інститут.
«Калейдоскоп емоцій» — Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової.
«Авторський задум» — Заліщицький фаховий коледж.
Дякуємо всім учасникам, дякуємо журі! Вітаємо переможців ! Сподіваємося, що наступний фестиваль проходитиме у мирній Україні!
Ірина МАЙДАНЮК