Географія без нудних підручників: учні київського ліцею №85 зазирнули у світ НУБіП
Що таке географія? Міста, ріки, ліси і гори на карті? Ні, друзі, все значно цікавіше! Учні київського ліцею №85 переконалися у цьому, завітавши до Національного університету біоресурсів і природокористування України на відкритий урок професора Івана КОВАЛЬЧУКА під назвою «Захоплююча географія».
Ця зустріч — не просто лекція, а справжній міні-квест, що допоміг школярам зануритися у світ сучасної геодезії, картографії, землеустрою та геоінформаційних систем. Розпочався захід із вітальних слів декана факультету Тараса ЄВСЮКОВА і завідувача кафедри геодезії та картографії Івана КОВАЛЬЧУКА, які не тільки привітали гостей, а й розповіли, навіщо сучасному світу фахівці-геодезисти і чому ці знання справді відкривають круті кар’єрні горизонти. Своїми враженнями від навчання поділилася з ліцеїстами випускниця ліцею №85 2024 року, а нині студентка першого курсу Валерія НАЗАРОВА.
Потому Іван Платонович доповнив розмову реальними прикладами: де саме в Україні та світі працюють випускники факультету, чим займаються геодезисти, картографи і землевпорядники та чому ці професії стають дедалі більш затребуваними в сучасному світі.
А далі було ще цікавіше! Для школярів провели практичний квест, який підготувала авторка цієї публікації. Учні не просто слухали, а й активно включилися у розв’язування завдань: вимірювали, орієнтувалися, працювали з геодезичними приладами і програмами. Такий формат дозволив їм відчути себе справжніми фахівцями, які вивчають, як влаштований світ навколо нас. Надзвичайно активними й допитливими були Анна ПЕТРЕНКО, Анна КАНДІЙ та інші учні.
Також школярі відвідали лабораторії факультету, де побачили сучасне геодезичне обладнання, ознайомилися із умовами вступу до НУБіП і дізналися, як побудувати свою кар’єру в сфері землеустрою та геодезії. На завершення зустрічі учнів запросили на День відкритих дверей НУБіП України, який відбудеться 15 квітня 2025 року.
Цей день був не просто цікавим, а й корисним. Адже часто для вибору професії потрібно побачити все на власні очі, відчути атмосферу університетського життя і поспілкуватися з людьми, які люблять свою справу.
На завершення хочемо висловити слова вдячності за співпрацю — адміністрації ліцею, заступнику директора, учителю географії Вікторії ДУБОВИЦЬКІЙ і вчителю англійської мови Олені БЕЛЕЦЬКІЙ, а ліцеїстам — за активність і допитливість! Сподіваємося, що факультет землевпорядкування НУБіП стане для когось з вас першою сходинкою до успішної професійної історії!
Наталія КОЛЕСНІК,
старший викладач кафедри
геодезії та картографії