Участь НПП факультету економіки і туризму в циклі семінарів з академічного письма

11 квітня 2025 року

У рамках діяльності проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» (донор: Федеральне Міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL), бенефіціар: Міністерство аграрної політики та продовольства України) проведено онлайн-курс «Академічне письмо: політичні записки, фахові висновки, матеріали та абстракти для конференцій і статті для журналів».

Лектором виступив Др. Олександр ПЕРЕХОЖУК, старший науковий співробітник Ляйбніц-Інституту аграрного розвитку країн з перехідною економікою (ІАМО, Німеччина) та Почесний професор НУБіП України.

303Участь у даному заході взяли доцентки кафедри економіки і менеджменту Любов ЯРЕМА, Ірина ГУРСЬКА, Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА, Галина ХРИСТЕНКО та старша викладачка кафедри обліку і аудиту Ірина СТЕМКОВСЬКА.

З 20 січня по 14 лютого 2025 року учасники отримали цінні знання і практичні навички академічного письма, ознайомилися з сучасними підходами та методами підготовки текстів для наукової спільноти.

335Онлайн семінари включали такі теми:

1. Вступ, огляд тем, цілі, методи та література; сучасні підходи в академічному письмі для аграрної політики, економіки та досліджень.

2. Підготовка та презентації на наукових з’їздах і конференціях міжнародних організацій та наукових асоціаціях, а також національних об’єднань аграрних економістів обраних країн (Німеччина, ЄС, Канада, США та країни Східної Європи).

3. Вимоги та структура матеріалів та структура матеріалів: політичні записки, статті для конференцій, фахові висновки та абстракти.

4. Подання матеріалів (статей і абстрактів) до міжнародних та національних асоціацій обраних країн та їхні особливості (Німеччина, ЄС, Канада, США і країн Східної Європи).

5. Вимоги та структура статей для журналів: огляд журналів, створення вступів з постановкою проблеми та визначенням мети.

6. Вимоги до підготовки політичних записок: основні частини, теоретичні основи та емпіричні підходи, моделі та методи

7. Вимоги та структура фахових висновків: основні частини, теоретичні основи та емпіричні підходи, формулювання висновків.

8. Політичні записки та фахові висновки як інструменти політичного та економічного консультування; використання з політичними та економічними партнерами, основи лобістської діяльності, фаховий діалог з партнерами.

9. Вимоги до формування політики, заснованої на доказах: джерела даних, створення аналізів і посилань, цитування та презентація.

10. Політичні та економічні сценарії розвитку: дані, підготовка та методи, використання в законодавстві та аграрно-політичному діалозі.

11. Вимоги та структура наукових робіт: магістерська та аспірантська програма, супровід (керівництво), оформлення та обсяг на обраних німецьких університетах.

12. Оцінювання домашніх робіт, підсумки і висновки.

Завдяки участі у курсі лекцій НПП отримали можливість вдосконалити навички академічного письма та отримати специфічні знання, що можна застосувати у власних наукових дослідженнях і при викладанні дисциплін, а також розширити комунікації в міжнародних наукових колах.

Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА,

доцентка кафедри економіки і менеджменту

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook