Підсумки тижня циклової комісії інженерних та аграрних дисциплін у Бережанському фаховому коледжі

11 квітня 2025 року
Традиційно у квітні в Бережанському фаховому коледжі проводиться предметний тиждень циклової комісії інженерних та аграрних дисциплін. Цьогоріч заходи проходили з 07 по 11 квітня.

Сучасні підходи до організації освітнього процесу вимагають пошуків нових цікавих методів викладання, проведення майстер-класів, виїзних занять, гостьових лекцій, інтелектуальних змагань, тренінгів. Це стимулює в здобувачів освіти інтерес до навчання, заохочує до вивчення всього нового, сприяє професійному розвитку майбутніх фахівців. Оскільки циклова комісія об’єднує викладачів трьох спеціальностей (H3 Садово-паркове господарство, H7 Агроінженерія та J8 Автомобільний транспорт), то тиждень вийшов дуже різноманітний та насичений.

12

У понеділок, 07 квітня, викладач Ігор БУНЯК організував гостьову лекцію для здобувачів освіти групи СП-31, яку провів помічник начальника Бережанського надлісництва філії «Подільський лісовий офіс» ДП «Ліси України» Микола КОВАЛЬЧУК. Тема заняття: «Механізація робіт у розсадниках». На прикладі даного підприємства були описані особливості вирощування посадкового матеріалу та застосування техніки і пристроїв при технологічних операціях.

34

Викладачка Галина ТРЕМБА організувала телеміст між двома авдиторіями: педагогічними працівниками та здобувачами освіти ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послу та туризму» (Галина ГРУШКО – директор ТВПУ сфери послуг та туризму; Наталія ПТАШНИК – старший майстер, флорист, квіткар; Наталія ОЛІЙНИК – викладач інформаційних технологій) та ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» (групи Сп-11, Сп-21, Сп-31, педагоги циклової комісії). Тема заходу: «Земля, колір, гармонія – ландшафтний експеримент в Італії» (з досвіду щорічної участі у Європейській виставці квіткового мистецтва під відкритим небом «Cervia Citta Ciardino за права довкілля»).

56

У цей же день Микола ЛЕСЬКІВ, Михайло СИНОВЕЦЬ, Володимир ФЕДУНЯК у групах Ат-41, Ат-42 провели виїзне практичне заняття з практики АТП СТО в ТДВ «Бережаниавтотранс». Контролер за технічним станом автомобілів Михайло БОГОНОВИЧ ознайомив присутніх здобувачів освіти з порядком огляду транспортних засобів при поверненні з рейсу за місцем стоянки. Також проведена бесіда з питань технічної документації автотранспорту підприємства.

3132

На студентській конференції 08 квітня юні дослідники і їх наставники згуртувалися довкола теми «Вклад українських учених у розвиток авіації та космонавтики». Згадали історію розвитку авіації та космічних напрацювань вчених Кибальчича М. І., Кондратюка Ю. В., Сікорського І. І., Корольова С. П. та відзначили особливу роль українського космонавта Каденюка Л. К. Завершальним етапом заходу стала демонстрація відеофільму «З життя авіамоделістів Тернопільщини». Конференцію організували та провели Михайло СИНОВЕЦЬ, Євген ГОРОТЬ й Андрій ІЛЬЧЕНКО.

78

Для покращення знань і вмінь здобувачів освіти з використання сучасних ґрунтообробних машин до нас завітав регіональний менеджер компанії «LEMKEN-Україна» в західному регіоні Олександр ОЛЕКСЮК. Студенти спеціальності Н7 Агроінженерія та викладачі отримали цінну інформацію про передові технології в галузі підготовки ґрунту, включаючи плуги, культиватори, борони дискові та комбіновані агрегати. Особливу увагу приділили важливості обробітку ґрунту в сучасних умовах, коли фермери зустрічаються з такими викликами, як ущільнення, забур'яненість, велика кількість рослинних решток та зростання стійкості бур'янів до гербіцидів.

910

У цей же день викладачка Франя ЧУМАРНА і студенти групи Сп-31 провели майстер-клас на тему: «Технологія вирощування і розмноження винограду». Запрошені здобувачі освіти самостійно наповнювали ємності землею і піском, готували чубуки для вкорінення, робили на них зрізи. Підготовлені живці висаджували у спеціальні ємності для укорінення.

1112

8 квітня викладач Сергій ШКАРУПА провів у групі Сп-21 відкрите практичне заняття з дисципліни «Основи геодезії» на тему: «Геодезичні прилади для вимірювання поворотних точок на місцевості».

За допомогою електричного тахеометра NIKON та GPS SOUTH S660P здобувачі освіти мали змогу визначати координати декількох реперних точок на території коледжу, використовуючи статичний метод з постобробкою даних. Вони навчились встановлювати приймач на штатив, центрувати його, вимірювати висоту інструмента, записувати час спостережень і збирати початкові GNSS-дані. На наступній практичній роботі студенти опрацюють ці дані за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

1314

9 квітня викладачка Наталія ЮРЧИШИН підготувала та провела інтелектуальний батл з дисципліни «Технології» для першокурсників спеціальності Н7 Агроінженерія. Захід пройшов у п’ять етапів (розминка, технологічний раунд, інтелектуальний раунд, конкурс капітанів та гра «Чарівна скринька»). Більшість запитань стосувалися тем, які студенти вже опанували, зокрема винахідництва, екологічних викликів, пов’язаних із НТР, матеріалознавства та креслення.

1516

Студенти-старшокурсники спеціальності Н7 Агроінженерія відвідали виробничу базу блоку «Козова. Контінентал Фармерз Груп». Виїзне заняття було підсумком циклу практичних робіт з дисципліни «Сільськогосподарські машини».

Керівник блоку «Козова. Контінентал Фармерз Груп» Андрій ДВОРНЯК та старший механік блоку Роман ЗОРІЙ стали ключовими провідниками у світ сучасної агротехніки. Їхній практичний досвід та глибокі знання у галузі виявилися безцінними під час ознайомлення з МТП «Контінентал Фармерз Груп». Хлопці отримали з перших вуст вичерпну інформацію про моделі комбайнів, тракторів та іншого обладнання, яке використовується компанією для виконання всього спектру сільськогосподарських робіт.

1718

У рамках тижня циклової комісії проведено заняття студентського наукового гуртка «Агроперспектива» у два етапи: теоретичний та практичний. Викладачка Наталія ЮРЧИШИН репрезентувала присутнім цікаву інформацію щодо використання ГІС-технологій в аграрній сфері, які застосовуються для збору, систематизації та аналізу даних про поля, а також віддаленого моніторингу стану сільськогосподарських культур.

У другій частині засідання викладач Франя ЧУМАРНА разом із гуртківцями висіяли насіння пшениці та сої в ростильні з піском для визначення їх лабораторної схожості.

1920

Але яке навчання без виховання, а надто національно-патріотичного? Отож, 10 квітня в групі Аі-11 проведено виховний захід під назвою «Герої нашого часу», присвячений пам'яті Героїв Бережанщини, які віддали своє життя за свободу та незалежність України в російсько-українській війні. Куратор групи Василь ФУРДЕЙ разом зі своїми вихованцями ділилися доповідями, у кожній з яких розповідь про окремого Героя – знайомого, родича, односельчанина. Особливою увагою та шаною відзначили такі чесноти сучасних Героїв, як мужність, стійкість, патріотизм, людяність та безмежна відданість. Це відкрило присутнім не просто факти з біографій, а й дало відчуття духу військових, їхньої незламної волі та любові до рідної землі.

2122

У цей же день викладач Андрій ІЛЬЧЕНКО провів демонстраційне заняття, присвячене прикладному використанню гідравлічних принципів у сучасній інженерії. Захід став яскравою подією, яка об’єднала здобувачів освіти та всіх, хто цікавиться технікою, наукою та креативними інженерними рішеннями.

Роботизований маніпулятор створено з підручних матеріалів, змонтований з фанери та звичайних медичних шприців. Незважаючи на простоту деталей та доступність компонентів, модель вражала точністю рухів і наочністю демонстрації дії закону Паскаля, який лежить в основі сучасної гідравліки.

Атмосфера заняття вирізнялася щирим інтересом й активною участю студентів. Після демонстрації учасники жваво обговорювали можливості вдосконалення конструкції, зокрема ідеї щодо автоматизації процесу за допомогою електричних насосів, встановлення сенсорів, а також створення комплексних моделей із розширеною функціональністю.

2324

10 квітня відбувся конкурс «Умілий зварювальник», який організували і провели викладач Андрій ГЛОВИН та майстер виробничого навчання Михайло ДУБЧАК. Дві групи другокурсників змагалися у технічних знаннях та практичних вміннях зварювання на постійному, змінному струмі та напівавтоматом. Найвправніші були відзначені відповідними нагородами.

2526

10 квітня викладач Ігор ФЛЬОНЦ провів відкрите практичне заняття на тему «Пристрої з числовим програмним управлінням» для студентів груп Ат-31 і Ат-32. У ході заняття хлопці ознайомилися з класифікацією систем числового програмного управління, принципами роботи сучасних металорізальних верстатів.

Під час практичної частини заняття учасники мали можливість попрацювати з фрезерно-гравіювальним верстатом, вивчали налаштування драйверів крокових двигунів, параметри блоку керування та особливості кріплення заготовки й інструменту. Заняття сприяло формуванню практичних навичок та кращому розумінню принципів роботи з сучасною технікою.

2728

11 квітня викладачка циклової комісії Уляна ДИНЯ разом із наймолодшими здобувачами освіти провела майстер-клас з виготовлення великоднього декору. Студенти групи Сп-11 спробували себе в ролі дизайнерів. Кожен з них зумів прикрасити для себе лозу, кошик чи свічку, яку вже незабаром зможуть освятити у храмі. Таке заняття було дуже продуктивним, веселим та приємним. Різноманіття кольорів, яскравість у кожному елементі додає радості. Арт-терапія у кожній хвилині – це те, чого зараз не вистачає кожному з нас. Це ще одна можливість зацікавити та прищепити любов до обраної спеціальності.

2930

Виставка декоративних рослин – це завжди яскрава та захоплююча подія для всіх, хто цінує красу природи, цікавиться садівництвом та ландшафтним дизайном. В біостаціонарі фахового коледжу в рамках тижня циклової комісії проходила виставка-ярмарок декоративних рослин, вирощених нашими здобувачами освіти. Відвідувачі могли побачити і вибрати такі рослини, як туя Східна, ялівець Козацький, гібіскус, бересклет, ялівець деревовидний та інші.

Незважаючи на не по-весняному приємні сюрпризи погоди, повітряні тривоги та інші технічні моменти, тиждень циклової комісії видався дуже цікавим, пізнавальним та різноманітним.

Наталія ЮРЧИШИН,
голова циклової комісії
інженерних та аграрних дисциплін 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook