Навчальні і наукові питання картографії та геоматики – у фокусі уваги стажування доцента В’ячеслава Богданця в Політехніці Тулузи

10 квітня 2025 року
За програмою академічних обмінів Erasmus+ у Політехнічному інституті м. Тулуза (Франція) перебуває доцент кафедри геодезії та картографії В'ячеслав БОГДАНЕЦЬ.

Під час перебування у Вищій сільськогосподарській школі Політехнічного інституту Тулузи (ENSAT-INP) проведено заняття зі студентами освітнього рівня магістр, спільно з професором геоматики Давидом ШЕРЕНОМ. Насамперед, В’ячеславом Анатолійовичем було висвітлено особливості національної освітньої системи та навчання на факультеті землевпорядкування НУБіП, представлено навчальні дисципліни і навчальні практики, які передбачено освітніми програмами, програмне забезпечення QGIS, з яким працюють здобувачі факультету землевпорядкування, також добре знайомо місцевим магістрам, які проходять навчання за спеціалізацією Геоматика.

В'ячеслав БОГДАНЕЦЬ познайомив студентів із прикладами завдань, які розв’язують студенти під час вивчення дисциплін за напрямом кафедри геодезії та картографії. Також була можливість поспілкуватися із студентами НУБіП України, які зараз тут проходять навчання за програмою академічних обмінів. Цікавим було представлення студентами магістерського рівня дослідницьких проектів, що виконуються під керівництвом професора Бенуа Ван Дер РЕСТА.

Вивчити картографічний фонд у бібліотеці цього закладу — неоціненна можливість для дослідників-картографів з України. Він чудово систематизований і представлений фізико-географічними, кліматичними, геологічними, гідрологічними, ґрунтовими, спеціальними сільськогосподарськими картами всієї території країни у різних масштабах. Тут присутні архівні матеріали та сучасні вишукування, є як наукові монографії щодо адміністрування сільськогосподарських земель, так і потужний зв'язок з виробництвом і бізнесом, проводяться масштабні проекти за національними та європейськими грантовим програмами.

Відповідальний за міжнародну діяльність професор Бенуа Ван Дер РЕСТ для учасників стажування за програмою Еразмус+ з різних країн провів семінар, присвячений особливостям освітньої системи Франції та ключовим напрямам діяльності ENSAT-INP, а професор Бертран ПУРРУ представив свої дослідження за напрямом оцінки ризиків для навколишнього середовища внаслідок стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

 

Важливим напрямком діяльності дослідницьких закладів освіти є наукова діяльність та участь у грантових заявках. Отож цьому питанню було приділено багато уваги при спілкуванні з професором геоматики Давидом ШЕРЕНОМ, який координує роботу кількох проектів зі своїми колегами з Політехніки Тулузи та інших установ Франції, і має великі напрацювання світового рівня у цьому напрямі.

Безумовно, в діяльності українських та французьких дослідників є чимало спільного, підходи щодо застосування картографії, геоматики та матеріалів дистанційного зондування у вивченні природних ресурсів є вкрай подібними, що закладає хороший фундамент для розвитку подальшого співробітництва в навчальному та науковому напрямках.

Іван КОВАЛЬЧУК,
завідувач кафедри
геодезії та картографії

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook