Колоди — як символ вдячності та підтримки майбутніх пасічників

11 квітня 2025, 11:22

Добрі справи завжди приємно робити, а ще приємніше — отримувати їх у відповідь.

    Кінець першої декади квітня став особливо теплим та знаковим для кафедри бджільництва. Попри насичений навчальний графік та наукову діяльність, життя кафедри сповнене добрих ініціатив, маленьких перемог і великих кроків до розвитку.

    Цьогорічний девіз кафедри — "Рік Прокоповича — 250 добрих справ", і кожного дня він втілюється у реальні дії. Ініціативи, спрямовані на підтримку студентів, розвиток навчально-матеріальної бази, популяризацію бджільництва, співпрацю з громадами та профорієнтацію вже дали перші позитивні результати.

    Приємно усвідомлювати, що шлях добрих справ, яким іде кафедра, знаходить відгук і підтримку як у партнерів, так і у вдячних сердець. Це мотивує не зупинятись і рухатись далі — з натхненням, завзяттям і вірою у спільну справу.

    Усвідомлюючи важливість справ, якими щодня займаються співробітники кафедри бджільництва, до реалізації ініціатив дедалі частіше долучаються небайдужі пасічники-професіонали, меценати та підприємці, які підтримують розвиток галузі. Особливо приємно відзначити, що до кола доброчинців цього разу приєднався студент факультету тваринництва та водних біоресурсів Максим Швець, який передав у дар колоди, в яких розводили бджіл ще його дід і прадід.

   Цей подарунок не лише зміцнить навчально-матеріальну базу кафедри, а й стане корисним практичним інструментом для глибшого розуміння особливостей утримання бджіл у колодах – давній українській формі пасічникування, яка нині знову набуває популярності, зокрема в зоні Полісся, де збереження автентичних методів пасічникування набуває нового значення.       Завдяки цьому студенти отримають змогу вивчати різноманітні технології утримання бджіл, включаючи маловтручальне бджільництво, що базується на природних принципах ведення пасіки.

    Окрім практичного значення, подаровані колоди стануть справжньою окрасою Голосіївської навчально-дослідної пасіки. Їх естетичний вигляд і автентичність неодмінно приваблюватимуть відвідувачів для проведення екскурсій, майстер-класів та популяризації бджільництва серед молоді.

   Приймаючи подарунок, завідувач кафедри бджільництва, професор Микола Гаврилович Повозніков щиро подякував за цінний внесок та підтримку ініціатив кафедри: "Разом ми творимо сильне та натхненне майбутнє українського бджільництва!".

   Микола Гаврилович також наголосив, що подібні вчинки — яскраве свідчення єдності поколінь. Майбутні фахівці вже сьогодні долучаються до великої справи — збереження, відродження та розвитку українського бджільництва.

Валентина Головецька,

завідувачка лабораторією

"Голосіївська навчально-дослідна пасіка"

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook