Профорієнтаційна місія факультету тваринництва та водних біоресурсів: від Донеччини до Львівщини

10 квітня 2025 року
Важливим напрямом діяльності освітніх закладів є активна профорієнтаційна робота, що допомагає молоді визначитися з майбутнім фахом, усвідомити можливості професійного зростання та обрати освітню траєкторію. 
Сьогодні, коли аграрна галузь активно трансформується, впроваджуючи новітні технології та європейські стандарти, особливої уваги набуває якісна профорієнтаційна діяльність. Для факультету тваринництва та водних біоресурсів вона є не лише важливою складовою іміджу, а й дієвим інструментом у залученні вмотивованих і цілеспрямованих вступників.
 
Профорієнтація допомагає майбутнім абітурієнтам відчути себе частиною великої академічної спільноти, дізнатися більше про освітні можливості, спеціальності, практичну підготовку та перспективи працевлаштування. Це — нагода побачити себе у професійному середовищі, поставити запитання й отримати щирі відповіді від викладачів, студентів та випускників факультету.
 
Викладачі кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві факультету тваринництва та водних біоресурсівВікторія МЕЛЬНИК, Світлана БАЗИВОЛЯК і Наталія ПРОКОПЕНКО провели низку профорієнтаційних заходів у різних регіонах України, охопивши як заклади загальної середньої освіти, так і коледжі. Завдяки онлайн- та офлайн-зустрічам викладачі представили майбутнім абітурієнтам можливості навчання на факультеті, переваги обраних спеціальностей та перспективи працевлаштування у сфері тваринництва та водних біоресурсів.
 
На Донеччині профорієнтаційна зустріч відбулася у Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №31 Краматорської міської ради. Цей навчальний заклад став важливим осередком контакту з молоддю зі Сходу України, яка, попри складні обставини, зберігає інтерес до здобуття якісної освіти та пошуку свого місця в суспільстві.
 
На Харківщині профорієнтаційна робота відбулася у Комунальному закладі «Бердянський ліцей» Зачепилівської територіальної громади Берестинського району. Учні цього закладу активно долучилися до діалогу з представниками факультету, ставили запитання та виявили глибоку обізнаність щодо сучасних освітніх можливостей.
В Одеській області до профорієнтаційних заходів долучилися одразу чотири навчальні заклади Білгород-Дністровського району: Петропавлівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Фараонівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Старосільський опорний заклад загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Олександрівський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Петропавлівської сільської ради. Ці зустрічі ще раз засвідчили, що сільська молодь прагне до якісної вищої освіти, активно цікавиться умовами вступу та можливостями подальшого розвитку.
У Києві та на Київщині профорієнтаційні заходи охопили низку шкіл, зокрема середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 37 міста Києва (Голосіївський район), опорний заклад освіти «Щасливський академічний ліцей» та Дударківський ліцей Пристоличної сільської ради Бориспільського району. Зустрічі з учнями столичного регіону продемонстрували усвідомлений підхід до вибору професійного шляху, прагнення молоді до здобуття актуальної та практикоорієнтованої освіти.
На Тернопільщині зустріч була організована у Язловецькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Чортківського району. Спілкування з учнями цього регіону підтвердило високий рівень їхньої зацікавленості аграрною тематикою. Молодь виявила допитливість, ініціативу та бажання долучитися до розбудови аграрного сектору України.
Окрему увагу було приділено Львівщині, де профорієнтаційні заходи відбулися у коледжах. Участь у онлайн-зустрічах взяли здобувачі фахової передвищої освіти Відокремленого структурного підрозділу (ВСП) «Золочівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування» та ВСП «Горохівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування». Учасники проявили жвавий інтерес до умов вступу, структури освітніх програм, а також можливостей реалізації себе у професійному середовищі після завершення навчання.
Проведені зустрічі підтверджують важливість і необхідність профорієнтаційної роботи в сучасних умовах. Молодь України, незалежно від регіону проживання, прагне до знань, розвитку та успішного майбутнього. Завдання освітніх установ — підтримати цей запал, надати необхідну інформацію та створити умови для реалізації потенціалу кожного молодого українця. Завдяки таким зустрічам формуються не лише знання про факультет, а й довіра до освітньої спільноти, що відкриває двері до аграрного майбутнього країни.
 
Щиро дякуємо адміністрації навчальних закладів за теплий прийом, сприяння в організації і створення сприятливих умов для зустрічі із здобувачами освіти й надання їм інформації про факультети та спеціальності Національного університету біоресурсів і природокористування України. Ваша відкритість до співпраці, підтримка освітніх ініціатив та щире зацікавлення в майбутньому ваших здобувачів освіти заслуговують найвищої поваги. Спільними зусиллями ми формуємо свідоме й мотивоване молоде покоління!
 
А випускників запрошуємо приєднатися до нашої великої університетської родини! Якщо ви мрієте про якісну освіту, цікаве студентське життя, можливості для самореалізації та професійного зростання — наш заклад саме для вас. Ми пропонуємо сучасні навчальні програми, практичну підготовку, підтримку наставників і дружню атмосферу. Обирайте свій шлях до успіху разом з нами!
 
Вікторія МЕЛЬНИК, Світлана БАЗИВОЛЯК,
Наталія ПРОКОПЕНКО,
викладачі кафедри технологій у птахівництві,
свинарстві та вівчарстві
 

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook