ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ ТА СПІВРОБІТНИКАМИ УНІВЕРСИТЕТУ НАУК ПРО ЖИТТЯ М. ЛЮБЛІН (ПОЛЬЩА)
Університет наук про життя м. Люблін (Польща) близький до НУБіП України за організаційною структурою, академічними традиціями, тематикою сучасних досліджень та відкритістю до міжнародного співробітництва, про що свідчить вступне слово проректора з наукової діяльності та міжнародного співробітництва професора, доктора Бартоша Солов’я. Схожим є історичний трек появи наших вишів – університет наук про життя м. Люблін (Польща) виокремився як самостійний заклад із університету Марії Складовської-Кюрі, а НУБіП було започатковано у Київському політехнічному університеті.
Презентацію наукових та навчальних напрямків діяльності кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води агробіологічного факультету НУБіП України представила польським колегам доцент, кандидат хімічних наук Лариса Войтенко.
Зокрема, було представлено перелік українських та міжнародних проектів та заявок на гранти, до яких долучилися співробітники кафедри.


- Факультету екологічної біології, кафедри гідробіології та захисту екосистем. Так, наразі під керівництвом доцента Барбари Совінської-Свєркош, доктора філософії, з кафедри гідробіології та захисту екосистем факультету біології навколишнього середовища, виконується проект під назвою NBS4Drought у рамках програми Horizon Europe (HORIZON-CL6-2024-BIODIV-02). Основною метою цього проекту є системна демонстрація того, як розробити економічно ефективну систему природно-орієнтованих заходів для управління водно-болотними угіддями з метою сталого менеджменту водних ресурсів, зокрема для пом’якшення наслідків екстремальної посухи. Дослідження водно-болотних угідь проводяться у різних регіонах і з метою пошуку технічних, економічних, екологічних та соціальних заходів для їхнього збереження та використання природно-орієнтованих рішень для їх адаптації до зміни клімату.
- Факультету харчових наук та біотехнології, у сумісних дослідженнях таких напрямків, як нестандартні вольтамперометричні аналізи; моніторинг вмісту ртуті в харчових продуктах, травах, цигарках; оцінка хімічного забруднення та виявлення фальсифікатів у харчових продуктах.
Зустріч відбулася у конструктивній, дружній атмосфері, всі присутні почувалися комфортно та відкрито. Для науковців із НУБіП України співробітництво з колегами із Університету наук про життя м. Люблін (Польща) це – можливість отримати досвід участі в інноваційних проектах, доступ до новітньої лабораторної бази, обміну ідеями, при цьому залишаючись близько до домівки. Сподіваємся, що наступні контакти будуть більш конкретизованими з огляду на те, що ми порозумілися і готові до співпраці. Велика подяка організатору зустрічі Марлені Возяк, координаторки офісу міжнародних проектів, які взяла на себе всі організаційні питання та створила довірливу атмосферу спілкування.