Нові партнери НУБіП України із США: підписано Договір про взаємопорозуміння з AI for Good Foundation і Afina Cultivian Holdings LLC
Сьогодні в НУБіП України з’явилися нові партнери із Сполучених Штатів Америки: підписано Договір про взаємопорозуміння з некомерційною корпораціією AI for Good Foundation і Afina Cultivian Holdings LLC.
З української сторони його підписали ректор університету Вадим ТКАЧУК і керівник Інституту геополітики та стратегічного менеджменту, професор кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Віталій СКОЦИК, з американської — представники некомерційної корпорації AI for Good Foundation Джеймс ХОДСОН та Afina Cultivian Holdings LLC Девід ГОДФРІ-ТОМАС.
Договір про взаємопорозуміння передбачає співпрацю над створенням Центру передового досвіду наук про життя, сільського господарства та біогеніальності «CE-LAB». Він покликаний стати провідним світовим осередком для дослідників, вчених, інноваторів, фермерів, підприємців, фінансистів та освітян для розробки та впровадження агрохарчових технологій і біогеніальності, необхідних для навколишнього середовища та здоров’я людини в межах фінансово безпечної системи землеробства, біоенергетики та біоекономіки.
Цей центр започаткує нову еру біоекономіки та аграрних інновацій, подолавши виклики воєнного часу та розкривши повний потенціал України як світового лідера у сфері продовольчої безпеки та енергетичної самодостатності, говорить ректор Вадим ТКАЧУК. Створюючи відкриту, глобально пов’язану та ресурсно забезпечену екосистему, що об’єднує науковців, фермерів і підприємців, ми сприятимемо розвитку передових рішень — від інноваційного відновлення ґрунтів до технологій точного землеробства на основі штучного інтелекту та біоекономіки, одночасно відкриваючи нові можливості для комерціалізації, інвестицій і зростання експорту.
Центр передового досвіду має стати рушієм відродження сільського господарства України, вирішуючи його ключові проблеми та відкриваючи нові можливості. Мова про відновлення і ревіталізацію земель, пошкоджених війною, залучення глобального наукового співробітництва, створення повноцінного науково-інноваційного хабу, масштабування інновацій та зростання підприємництва, прискорення економічного відновлення та залучення інвестицій.
Це вже другий за останній час офіційний документ про співпрацю НУБіП України з американськими партнерами: на початку цього року було підписано Меморандум з компанією Tetra Tech Inc. (США), що передбачає сприяння відновленню, рекультивації та ремедіації забруднених внаслідок військової активності ґрунтів в Україні з використанням високотехнологічних рішень та компетенцій Tetra Tech Inc.
Пресслужба