На агробіологічному факультеті відбувся І тур Конкурсу студентських наукових робіт
7 квітня 2025 року на агробіологічному факультеті відбувся І тур Конкурсу студентських наукових робіт. На конкурс були представлено 16 наукових робіт студентів, які оцінювалися за актуальністю, новизною, оригінальністю ідеї та практичною направленістю результатів. Окрім цього до уваги бралися якість оформлення роботи та публікації у яких представлені результати досліджень.
Комісія, яка оцінювала роботи, була приємно вражена тематикою обраних напрямів досліджень та результатами отриманими в процесі їх виконання. Особливої уваги заслуговують наукові роботи, які зосереджені на вирішенні глобальних проблем пов’язаних зі змінами клімату та зростаючим дефіцитом вологи, а також ті, що направлені на екологізацію виробництва продукції рослинництва, особливо в частині агрозаходів пов’язаних з контролем фітопатогенної мікрофлори.
Конкурс студентських наукових робіт чудова можливість для творчої молоді продемонструвати свої здобутки, а також отримати оцінку діяльності від мудрих і компетентних наставників. Захід пройшов у дружній атмосфері і викликав неабияку зацікавленість як серед студентів, так і серед викладачів. Студенти отримали безцінний досвід публічних виступів та навики, як відстоювати свої переконання у процесі наукової дискусії, що в подальшому сприятиме не лише їх професійному росту, а й умінню доносити свою думку до наукової авдиторії.
За результатами проведеної оцінки 16 студентських наукових робіт поданих на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт до комісії НДІ рослинництва та ґрунтознавства призерами стали:
1. Токар Анастасія, наук. керівник – д. ф. агр. Спряжка Р.О. «Оцінка посухостійкості вихідного матеріалу кукурудзи» із галузі знань «Агрономія» – 97,6 бали – І місце;
2. Тхорик Любов, наук. керівник – к. с.-г. н. Семенко Л.О. «Ідентифікація перспективних клонових ліній картоплі сортів Родинна та Белла роса за комплексом господарсько цінних ознак» з галузі знань «Агрономія» – 89,5 бали – ІІ місце;
3. Гавриленко Вадим, наук. керівник – к. с.-г. н. Феделеш-Гладинець М. І. «Агротехніка вирощування томатів (Solanum lycopersicum). Динаміка врожайності та вегетації різних сортів і гібридів томатів в залежності від способів підживлення за умови внесення триходерми (Trichoderma)» з галузі знань «Агрономія» – 87,9 бали – ІІ місце;
4. Дементьєва Вікторія, наук. керівник – д.ф. сад. Гаврилюк О.С. «Оцінка потенціалу продуктивності сортів та гібридів яблуні колоноподібного типу» з галузі знань «Агрономія» – 87 бали – ІІ місце.
Вітаємо переможців!!!
Бажаємо студентам та їх керівникам наснаги до подальших наукових здобутків!
Людмила Шевчук,
Директор НДІ рослинництва та ґрунтознавства