Міріадами колій крізь віки: які історичні часові загадки ховають вагони Укрзалізниці?

8 квітня 2025 року

  2 квітня 2025 року студенти факультету харчових технологій та управління якості продукції АПК спеціальностей 229 Громадське здоров’я та 181 Харчові технології на чолі із завідувачем кафедри стандартизації і сертифікації сільськогосподарської продукції, кандидатом технічних наук, доцентом Толок Галиною Арсеніївною, кандидатом технічних наук, доцентом Бровенко Тетяною Вікторівною та кандидатом педагогічних наук, доцентом Альтановою Альоною Борисівною мали унікальну можливість зазирнути в закулісся залізничного всесвіту, який закритий для звичного туриста. Начальник залізничного вокзалу "Київ-Пасажирський",  Стецюк Петро Арсенійович, люб’язно провів екскурсію усіма лаштунками вокзалу.

 Найперше студенти відвідали Lounge-Zone для відпочинку, очікування та із можливістю проведення ділових нарад й переговорів. Крім того, тут є міні-кафе із корисними здоровими смаколиками для перекусу та повноцінного прийому їжі. Серед пропонованих страв – салати із куркою, креветками, овочами та зеленню, сушені фрукти в шоколаді, сендвічі з м’ясом, кокосове печиво, чорний шоколад, широкий асортимент чаю та кави, а також фруктові чіпси, пастила та горішки.

Також тут є два робочих простори для переговорів, нарад, зустрічей. Саме в цих залах Україна радо зустрічає представників іноземних делегацій та головний апарат управління владою в європейських державах. 

Працівники Укрзалізниці цілодобово докладають максимальних зусиль, аби подорожі та перебування на вокзалі були комфортними й затишними. Зараз вже працює на території вокзалу IRONLAND – великий ігровий пізнавальний простір для дітей, де окрім веселих ігр дітки також мають змогу розширити свій спектр знань та світогляд про потяги і роботу машиністів.

Простір облаштований вікторинами, наочними моделями окремих деталей та механізмів потягів, ілюстраціями, дитячим міні-поїздом із кабіною машиніста та можливістю власноруч дати своєму кортежу назву. Крім того, працівники подбали і про вдалу синергію фізичної активності з візуально-когнітивними елементами, що не може не зацікавити навіть дорослих!  

В IRONLAND є власний Лекторій із великою залою та бібліотекою для дітей. 

Наступна частина екскурсії є найцікавішою та найочікуванішою. Студенти відвідали Виставку рухомого складу історичних локомотивів та вагонів і Музей залізничного транспорту. Саме в цих вагонах заховані історії тисяч українськів працівників часів розквіту та падіння великої держави минулого сторіччя, а також тогочасної еліти, серед яких був і вождь народів.

Кілька десятків років тому в цих вагонах вирувало життя, вирішувались долі народів та держав, укладались угоди, приймались важливі рішення та просто жили люди, маючи кількаденну подорож. Зокрема, в одному такому кортежі під час Другої світової війни вождь народів їздив на лінію фронту до солдат. Кожен вагон облаштований як справжня маленька квартира. Є всі необхідні зручності для тривалих мандрувань. Серед них: кухня (із плиткою, стіл, шафи і шухлядки, раковина, посуд), вбиральня (велика ванна, умивальник, туалет, багато дзеркал), кімнати для переговорів та зустрічей (із диванами, кріслами, широким столом посередині), а також спальні місця, розташовані за принципом двоповерхового ліжка. 

Студенти були вражені, побачивши кабіну машиніста у потягах старих моделей. Величезний двигун, маленька кімната, висока швидкість, безліч гвинтиків та рукояток, постійний жар та відсутність світла – саме в таких умовах працювали невтомні українці.  

Переможні сполучення – найбільш приваблива частина в Укрзалізниці!

Наприкінці зустрічі студентів пригостили смачною кавою та солодощами. За перекусом викладачі та учні поділилися враженнями про побачене, висловили щиру подяку працівникам вокзалу та Петру Арсенійовичу за надану неповторну можливість ближче познайомитися із залізничним світом, побачити історичне минуле нашої державності, відчути себе машиністами потягів та поважними чиновниками, безтурботними дітками й іноземними гостями. 

Студенти отримали змогу подивитись на звичний вокзал та колії з нового ракурсу, розширити світогляд, цікаво провести навчальний час, отримати нові знання, пірнути в історію та доторкнутись до початку розвитку машинобудування й вибуху промислової революції, зокрема на українських землях. 

Ми висловлюємо безмежну сердечну вдячність організаторці виїзного заняття Толок Галині Арсеніївні за її зусилля для покращення зацікавленості студентів в освітньому процесі та їх всебічному розвитку, а також за глибоку любов до майбутніх спеціалістів і жагу знань завдяки старанням Галини Арсеніївни! Її внесок у студентські знання є безцінним та неповторним! 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook