Наукова бібліотека: прагнете розширити свій світогляд, віднайти життєву рівновагу – читайте разом з нами

8 квітня 2025 року
Книга – це подекуди подорож у минуле, подекуди — у майбутнє, а часом це подорож до самого себе. Напевно, це найактуальніші слова сучасності про читання, адже зараз ми проживаємо час великих змін: геополітичних, екологічних, технологічних та інших. Всі ці зміни є наслідками життя попередніх поколінь і визначають майбутнє прийдешніх.

Що ж робити нам з вами, тим, хто живе зараз, хто безпосередньо дотичний до стрімкого потоку глобальних перемін? Як не загубити себе у цьому божевільному коловороті? Ми можемо й робимо дуже багато, адже саме ми і є творцями сучасної історії. Проте не можна недооцінювати читання. Читайте, незважаючи на нестачу часу й перенасиченість нашого життя різними легкодоступними розвагами. Читайте, щоб не втратити вміння мислити, а подекуди й вміння висловлювати свою думку.

Після десятилітньої перерви, завдяки керівництву університету та Ростиславу ТАРАСЕНКУ, голові первинної профспілкової організації НУБіП України, з 2020 року бібліотека закуповує художню, науково-популярну та мотивуючу літературу. За період з 2020 р. по 2025 р. ми придбали майже 600 примірників такої літератури. Всі новинки знаходяться у відритому доступі в центральній бібліотеці та у філіях наукової бібліотеки.

Чи потрібна подібна література сьогодні університетській спільноті? З таким питанням ми звернулись до наших студентів та викладачів. Загалом, усі опитані нами респонденти (очно та онлайн) зазначають, що потребують саме книги з художньої літератури і з великим задоволенням беруть такі книги в нашій бібліотеці. Багато хто говорив і про необхідність науково-популярних книг, особливо з психології, які допомагають віднайти сенс свого існування під час війни і не тільки. Пропонуємо вашій увазі декілька думок наших читачів:

Добре, що досі існують такі місця, як бібліотеки, зокрема й у нашому університеті. Часом у навчальному процесі не вистачає науково-популярної літератури для більш глибокого розуміння своєї спеціальності, адже не всі сприймають повністю інформацію з підручників, декому потрібні простіші слова, які пояснюють складні речі, якими наш світ вже переповнений. На жаль, сьогодні таких книжок не достатньо у філії бібліотеки. Також хотілося більше художньої літератури. І на останок — не цураймося знань, які в собі несуть книжки, адже в них стільки світів і всі вони для нас! — так міркує Варвара ПРИБУЛА, студентка 2-го курсу факультету інформаційних технологій (спеціальність «Економічна кібернетика»).

Роман ГУРЖІЙ, асистент кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства, рекомендує звернути увагу на науково-популярну літературу та пізнавальні книги для розширення сприйняття та вивчення навколишнього світу, а також необхідними, на його думку, є книги іноземними мовами для поглибленого вивчення різних мов.

А на думку Романа ЛАХТЮКА, студента 1-го курсу того ж ННІ (спеціальність «Лісове господарство»), важливо закуповувати книги в бібліотеку, як художні, так і пізнавальні. Він із великим задоволенням читає таку літературу, і дякує бібліотеці за таку можливість.

Наукова бібліотека НУБіП України — це справжній скарб не тільки для студентів, а й для викладачів! Вже багато років маю можливість вільно брати цікаві та мотивуючі книги у філії бібліотеки в навчальному корпусі № 6. Мати доступ до художньої літератури в бібліотеці — це справжній подарунок, це не лише можливість безкоштовно брати книги улюблених авторів, а й відкривати для себе нові жанри, знайомитися з класикою та сучасними літературними шедеврами. Читання художньої літератури допомагає розвивати уяву, розширює світогляд і, навіть, покращує мовлення. У нашій бібліотеці завжди можна знайти книжки для відпочинку, натхнення чи саморозвитку. Раджу всім обов’язково скористатися можливістю і відвідати університетську бібліотеку та відкрити для себе нові літературні світи. — такі роздуми озвучила Ірина КОЛГАНОВА, доцентка кафедри землевпорядного проектування факультету землевпорядкування.

Можливо, дивно звучить: художня література в бібліотеці юридичного факультету. Але насправді ні. Коли я тільки вступала до університету, то була лише фахова література. Кожен студент обирав відповідно до потреб. Художньої ж, яку я дуже любила читати, ще не було, тому купувала, витрачаючи немалі кошти. Але завдяки величезним старанням бібліотеки загалом та філії у навчальному корпусі № 6 зокрема, вона з’явилася. Для студентів та викладачів щастю не було меж! Особисто я не могла натішитися, що тепер у будь-який момент зможу прийти та взяти безкоштовно книгу, яка сподобається. Студенти та викладачі частіше стали відвідувати бібліотеку. Ми дуже вдячні за можливість читати художню літературу, оскільки не кожен собі може дозволити придбати її через вартість. Вся художня література актуальна, цікава, для студентів вона є способом відпочинку від навчання, натхненням та мотивацією для саморозвитку.
Отже, художня література в бібліотеці юридичного факультету є не менш важливою, ніж спеціалізовані юридичні книги, оскільки вона сприяє всебічному розвитку майбутніх правників. На мою думку, її треба ще більше розширювати, оскільки зацікавлених в ній дуже багато
!!! — стверджує Юлія НАНЮК, магістерка 1-го року навчання, юридичний факультет.

Читання для мене — це завжди особистий досвід, який резонує десь дуже глибоко. Особливо мене надихає художня та мотивуюча література, бо вона не просто розважає, а змушує замислитися, відчути, переосмислити. Останнім часом мене дуже захоплюють книги Колін Гувер — її герої справжні, з недосконалостями, болем і надією. Такі історії пробуджують емоції і нагадують, що навіть у темряві є світло. Особливе відкриття для мене — роман «Якби він був зі мною» Лори Новлі. Попри суперечливі відгуки, для мене ця книга стала тихою, щемкою розповіддю про юність, дружбу і крихкість моментів, які ми часто не помічаємо. Я була щиро вражена, що вона є у фонді нашої бібліотеки — це справжній подарунок для читача.
Мені хочеться, щоб у бібліотеці було ще більше книжок сучасних авторів, які говорять з нами «однією мовою» — щиро, без пафосу, але з душею. Бібліотека НУБіП — це місце, де завжди можна знайти книгу, яка знайде тебе
. — міркує Оксана ФЕНЮК, першокурсниця ННІ неперервної освіти і туризму (спеціальність «Публічне управління і адміністрування»).

Які ж найпопулярніші книги з художньої та науково-популярної літератури серед університетської спільноти? Бібліотекарки підібрали топ-10 книг, які стали популярними серед студентства у 2024 році.

Отже, Джордж Орвел «1984», Сергій Жадан «Біг Мак», Джон Стрелекі «Кафе на краю світу», Стефан Гарньє «Думай і дій як кіт», Володимир Лис «Століття Якова», Елізабет Ґілберт «Місто дівчат», Наталка Доляк «Місце останньої реєстрації громадян», Фредерік Бакман «Шляхи життя», Стівен Кінг «Кладовище домашніх тварин», Жоель Діккер «Загадка 622 номера».

Для тих читачів, які ще не віднайшли «ту саму книгу» для душевного балансу або «того самого автора», який допоможе знайти відповіді на питання, що хвилюють, бібліотека пропонує сервіс «Що почитати?». Вам просто потрібно відповісти на декілька запитань і наші бібліотекарки порадять книги саме для вас.

Також, для кращого розуміння читацьких вподобань університетської спільноти для закупівлі видань, ми проводимо анкетування «Порадь бібліотеці книгу».

І на останок — книга не є панацеєю від усіх проблем та життєвих негараздів, проте вона точно зможе заповнити, наприклад, всі наші прогалини в знаннях, історії за допомогою історичних хронік, документальних оповідей, художніх творів — все це про наше минуле і про причини, що зумовили теперішнє. Теж саме можна сказати й про сьогодення та майбутнє — книги фіксують та прогнозують. І звичайно допомагають віднайти себе, своє особливе місце в сучасних історичних подіях. Тому обов’язково приходьте до нашої бібліотеки, щоб обрати потрібну книгу для себе.

Неллі МАРКОВА-ПИПКО,
заступниця директорки наукової бібліотеки

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook