Презентація Практикуму «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики» в рамках імплементації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціальної та економічної інклюзії в ЄС»
4 квітня 2025 року в Національному університеті біоресурсів, природокористування України координатор проєкту, д.е.н., член-кореспондент НАН України, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Лідія Шинкарук, з командою, презентувала Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики» в рамках імплементації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС».
Зокрема, було презентовано 3 дистанційні курси:
- «Практики інклюзивного проєктування в ЄС».
- «Політика соціальної інтеграції ЄС».
- «Дослідження ЄС щодо соціальних інновацій».
Учасниками заходу було більше 100 представників студентства, науковців та співробітників університетів Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львову, Миколаєва.
Під час онлайн-зустрічі була зафіксована спроба атаки з боку ботів, проте команда проєкту швидко відреагувала і ефективно усунула загрозу, що дозволило забезпечити безперебійне проведення заходу та збереження якісного освітнього процесу.
Координатор проєкту, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Лідія Шинкарук висловила подяку за зацікавленість слухачів Практикумом і представила його основні цілі, завдання, структуру, зміст та оцінювання знань. Особливу увагу вона приділила сучасному глобальному тренду — впровадженню соціально-інклюзивного підходу у розвиток суспільства, включаючи економічну та соціальну сфери. Такий підхід сприяє більш справедливому розподілу результатів економічного зростання, скороченню нерівності в доходах та створенню якісних робочих місць.
Професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Марина Дєліні зосередила увагу на поняттях соціальної інклюзії та ексклюзії, розкрила відмінності між інклюзією та інтеграцією. Вона також ознайомила учасників з європейським підходом до соціальних прав, який ґрунтується на 20 ключових принципах, що становлять фундамент соціально справедливої та інклюзивної Європи.
Професор Емілія Прушківська акцентувала увагу на темі розробки соціальних інновацій, окреслила їх ключові етапи та можливості фінансування, наголосивши на значенні цих інновацій у подоланні безробіття, особливо серед молоді, а також на важливості адаптації європейського досвіду.
Лідія Шинкарук підкреслила практичну цінність курсів, які спрямовані на формування знань і навичок для реалізації проєктів соціально-економічної інклюзії. Після завершення навчання слухачі отримають сертифікати про підвищення кваліфікації в межах європейської програми.
Усі учасники відзначили високий рівень змісту Практикуму «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики», професійність викладачів і прикладну спрямованість дистанційних курсів.
Запрошуємо 11 квітня 2025 року на продовження тренінгу:
https://nubip-edu-ua.zoom.us/j/8796996869?pwd=blpPcjFRY0pnUUdieXBwSE9acm00Zz09
Meeting ID: 879 699 6869
Passcode: 828094
Вебсайт проєкту: https://www.epsei.info
Сторінка в мережі ФБ: https://www.facebook.com/JMEPSEI