Міжнародники і День НАТО Поділитись: 5 квітня 2025 року
Як відомо, 76 років тому, 4 квітня 1949 р. було утворено Північно-атлантичну організацію довіри, відому досі як НАТО. За її багатолітню історію написано й проаналізовано майже покроково її діяльність, значення, та роль у світовій політиці після другої світової війни аж до сьогодення. Останні десятиріччя на порядку денному у міжнародних відносинах виразно постало питання стосунків України з цією організацію: чи можливе наше приєднання, позиція щодо цього керівництва блоку, європейських його членів і, передусім, - Сполучених Штатів Америки – лідера й очільника Північно-атлантичного альянсу. Особливо актуальним це стає у часи кремлівської навали на Україну, окупацію її земель, військових дій, що вони тривають вже понад 3 роки й досі не тільки не вщухають, але через агресивний запал вбивць тільки зростають й розширюються.
Ясно, що все це не може пройти повз увагу студентського загалу Національного університету біоресурсів і природокористування України, що він, на превеликий жаль, вже зазнав кривавих втрат на полях спротиву північним злодіям, і зокрема, студентів-міжнародників кафедри міжнародних відносин і суспільних наук.
Тому останній тиждень напередодні чергової річниці з дня створення організації, згідно із планом профорієнтаційної та виховної роботи кафедри вони присвятили відповідним заходам, провівши 01-го та 04-го квітня спеціальні вебінари у змішаному форматі на загальну тему: «Україна і НАТО: історичні витоки взаємин і нагальні проблеми сучасності». Організаторами проведення такого, умовно кажучи, «тижня НАТО» на кафедрі виступили, як це вже було не одного разу, активісти науково-навчальних гуртів «Інформація і політика» і «Дипломатія і геополітика».
Однією із особливостей виступів та обговорень саме на цих вебінарах стало зокрема те, що їх учасники у центр уваги дискусій поставили питання інформаційної політики України щодо проблеми вступу у НАТО і політики НАТО стосовно неспровокованої агресії Росії та єдності членів Альянсу щодо України й допомоги їй у її справедливій боротьбі із кривавим злодієм.
Науковою родзинкою заходу стало, зокрема те, що його учасники у своїх виступах та поглядах вдало, нашою думкою, пов’язували сучасні проблеми існування та міжнародних стосунків організації, у першу чергу із Україною, із класичною геополітикою, ідеями й принципами відомих теоретиків науки геополітики стосовно сенсу і необхідності створення подібної організації, її основними завданнями і функціями.
Підсумки тижневої роботи у контексті її виховного та профорієнтаційного значення підбив науковий керівник вебінарів, доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Сергій Костянтинович Асатуров, зазначивши достатньо професійну підготовку бакалаврів щодо обізнанністі із проблематикою зустрічей та оригінальність висловлених думок, поглядів та висновків їх учасників і побажавши усім присутнім подальших успіхів на їх навчальному та науковому шляху.
Владислав Мельничук,
заступник старости
науково-навчального гуртка «Інформація і політика»
Станіслав Шундрик,
староста науково-навчального гуртка «Дипломатія і геополітика»