Якісна експертна робота – хороша реклама для університету
Вчорашній день був достатньо напружений в роботі кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції. Важливим напрямком нашої роботи є представлення нашого університету в експертному середовищі по підготовці актуальних нормативно-правових актів.
І, так, для прикладу: відбулось 5-те засідання німецької Керівної групи проєкту SFI по підготовці нормативно-правових актів в підтримку лісового господарства України. Мною, як експертом з національної лісової політики в Україні були представлені пропозиції по розробці Проекту Закону «Національна лісова політика». Німецькі експерти в цілому їх підтримали і 07 квітня планується зустріч з німецькою делегацією в нашому університеті.
Мав можливість представити університет, як голова Товариства лісівників України та завідувач кафедри в роботі круглого столу «Підготовка фахівців для аграрного сектору економіки: гармонізація ринку праці та ринку освітянських послуг» за участі представників закладів фахової передвищої освіти, роботодавців та інших зацікавлених осіб (201 Агрономія, 205 Лісове господарство, 206 Садово-паркове господарство). В засіданні прийняли участь більше 80 керівників коледжів.
Мій виступ був зорієнтований на необхідність посилення практичних знань студентів для адаптації їх на виробництві «Вимоги виробництва до підготовки здобувачів освіти. Зміцнення співпраці між освітніми установами та роботодавцями». Запропоновано 10 основних базових заходів, які повинні посилити таку підготовку:
- рання профорієнтація (шкільні лісництва), еколого-просвітницька робота з школярами;
- якість виробничих практик і наявність базових лісогосподарських підприємств, на яких проходить стажування викладачів (для прикладу в НУБіП — Боярська ЛДС);
- якість викладання — різке збільшення коледжів і ВНЗ по спеціальності«Лісове господарство» не завжди забезпечені фаховими викладачами;
- необхідність освоєння студентами робочих професій та роботу на сучасній техніці;
- економічна підготовка — недостатні економічні знання як для роботи на держпідприємствах так і в бізнесі;
- необхідність розробки окремих програм по відновленню лісів і ґрунтів після війни;
- ріст екологічного контролю, призводить до конфлікту інтересів — необхідність навчальних програм із збереження біорізноманіття та загальнодержавної програми до 2030 року;
- конкуренція за студентів потребує сучасних підходів в пропаганді професії;
- розвиток матеріальної бази і забезпечення фінансування;
- готовність до роботи в умовах конкуренції — нові технології IT.
Окрім того відбулось засідання робочої групи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України по підготовці важливого нормативного документа Стратегії охорони біорізноманіття, як програми до 2030 року. Ці засідання проходять по обговоренню базових напрямків в щотижневому режимі. Безумовно лісове господарство є одним із важливих елементів збереження біорізноманіття. Не менш важливим є розвиток таких навчальних програм в закладах освіти і в цьому відношенні наш університет може бути прикладом.
Одночасно відбулось засідання громадської ради Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Розглядались актуальні питання про принципи та критерії зеленої відбудови України та законодавче регулювання цього процесу, рекреаційну діяльність національних природних парків та формування Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища України.
В другій половині дня викладачі кафедри професор Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ, доценти Марія ШЕВЧУК, Людмила МЕЖЕНСЬКА, Костянтин МАЄВСЬКИЙ, Анатолій ТЕРТИШНИЙ, Андрій ЧУРІЛОВ та аспірант Віталій ЛЬОДОК продовжили роботу по облаштуванню і озелененню меморіального скверу навколо меморіальної церкви побудованої на честь студентів, співробітників та викладачів НУБіП України, які загинули захищаючи нашу незалежність від російського агресора. Колектив кафедри за підтримки ректорату планує завершити всі роботи до Великодня.
Юрій МАРЧУК,
завідувач кафедри ботаніки,
дендрології та лісової селекції