Школа майбутнього ІТ-фахівця: перший крок до успіху в НУБіП України

4 квітня 2025 року
Нещодавно стартував онлайн-марафон "Школа майбутнього ІТ-фахівця", що став чудовою можливістю для саморозвитку та цікавого дозвілля. Учасники отримали змогу заглибитися в світ ІТ, ознайомитися зі спеціальностями та попрацювати над реальними кейсами. "Школа майбутнього ІТ-фахівця" допомагає майбутнім фахівцям зробити перший крок до успіху в ІТ-сфері та обрати свій професійний напрям. 

Перші заняття були присвячені актуальним темам, що безпосередньо стосуються перспектив розвитку в ІТ-галузі. Зокрема, учасники прослухали дві ключові теми.
Перше заняття на тему "Ланцюжок знищення в контексті кібербезпеки або як хакери нас ламають" провів аспірант кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки Олексій БАЙДУР. На цьому занятті слухачі дізналися про основні етапи атак, які використовують кіберзлочинці, та методи захисту від них. Його доповідь була присвячена питанням кіберзахисту інформації в сучасному світі, хто такі хакери та які вони бувають, яким чином дотримуватись кібергігєнти в інформаційному просторі та багато іншого. До зустрічі були залучені школярі київських шкіл та коледжів, зокрема, школи Володимирської громади Броварський р-ну та Богданівської гімназії, з якою укладена угода про співпрацю.

C:\Users\Admin\Downloads\5438639095069927822.jpg

Доповідь привернула значну увагу слухачів, викликавши жваве обговорення. Найактивнішим учасником став Олександр БАЛЬВАС слухач Саївського ліцею Саксаганьської сільської ради Кам’янського району Дніпропетровської області, який цікавився відмінностями між «білими», «сірими» та «чорними» хакерами, а також запитував про ефективні способи запобігання інтернет-шахрайству в громадських місцях.

Друге заняття на тему "Кар’єрні можливості в графічному дизайні" провів Володимир НАЗАРЕНКО, доцент кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки, розповів про основи графічного дизайну та роль анімації в сучасному медіапросторі. Лекція відкрила перед учасниками перспективи професійного розвитку в сфері дизайну. Слухачі ознайомилися з основними напрямами графічного дизайну, вимогами ринку та навичками, які потрібні для побудови успішної кар’єри.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u34/skrin_4.jpg

До зустрічі приєднались абітурієнти різних шкіл Києва, а також студенти старших курсів Рівненського фахового коледжу НУБіП України. Слухачі мали змогу ознайомитися з різними програмами для створення графічних елементів, такими як UX та UI дизайн, Adobe, After Effects, Final Cartoon тощо. Лекція включала практичні приклади використання анімації в рекламі, кіно, відеоіграх та веб-дизайні.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u34/skrin_3.jpg

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u34/skrin_5.jpg

Особливий акцент було зроблено на техніках створення анімованих персонажів і спецефектів. Лектор наочно продемонстрував, як за допомогою сучасних комп'ютерних програм можна оживити графічні елементи та надати їм динаміку. Також студенти отримали цінні поради щодо побудови кар'єри у сфері графічного дизайну та анімації, а також дізналися про важливість постійного вдосконалення професійних навичок. Наприкінці лекції учасники мали змогу поставити запитання й обговорити практичні аспекти використання графічного дизайну в різних галузях. Особливу активність проявили студенти Рівненського фахового коледжу Мар'яна Козяр та Тимофій Свириденко, які поставили цікаві та змістовні запитання.

Варто зазначити, що лекції ІТ-школи, започатковані на факультеті інформаційних технологій, щотижня залучають нових учасників, проте є й постійні слухачі, яким подобається такий формат навчання.

Такі освітні ініціативи є важливими для формування майбутніх ІТ-фахівців. Школа майбутнього ІТ-фахівця в НУБіП України продовжує свою роботу, і попереду ще багато цікавих занять (Програма семінарів та воркшопів), що допоможуть учасникам розкрити свій потенціал та визначитися з напрямком у сфері інформаційних технологій.

Ігор БОЛБОТ,
декан факультету інформаційних технологій

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook