SLAM-технології в дії: майстер-клас для студентів Володимир-Волинського фахового коледжу
SLAM-технології в дії: майстер-клас для студентів Володимир-Волинського фахового коледжу
4 квітня 2025 року
У сучасному освітньому просторі практичний досвід та інтеграція новітніх технологій відіграють ключову роль у підготовці висококваліфікованих фахівців. З цією метою та на запрошення директора Володимир-Волинського фахового коледжу Олександра КОНОВАЛЮКА та його заступника Наталії МАТУСЕВИЧ делегація факультету землевпорядкування НУБіП України відвідала заклад, де провела серію майстер-класів для викладачів і майбутній молодших бакалаврів спеціальності «Геодезія та землеустрій».


Насамперед, учасники зустрічі ознайомилися з технологією одночасної локалізації та картографування (SLAM), що дозволяє створювати тривимірні моделі місцевості в реальному часі. Магістр факультету землевпорядкування, інженер-геодезист ТОВ «Геофікс» Дмитро МАТВІЙЧУК продемонстрував використання лідара та інерціальних датчиків для збору точних геоданих, що є незамінним у сучасній геодезії та землеустрої.
SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) — це передова технологія, що дозволяє одночасно здійснювати локалізацію пристрою в просторі та будувати цифрову модель навколишнього середовища. Вона широко застосовується в геодезії, картографії, архітектурі та багатьох інших галузях, де важливо швидко й точно створювати 3D-моделі територій та об’єктів.

Під час майстер-класу Дмитро МАТВІЙЧУК продемонстрував студентам роботу сучасного мобільного лазерного сканера, оснащеного лідаром. Руслан АЛЄКСЄЄВ, Вікторія ЛИТВІНЧУК, Максим ШЕВЧУК та інші здобувачі активно ставили запитання щодо використання технології в реальних проєктах, точності отриманих моделей і методів подальшої обробки геоданих. Студенти власноруч мали можливість протестувати обладнання та оцінити його ефективність. SLAM-сканування — це новий рівень у сфері просторових вимірювань, що дозволяє значно скоротити час збору геоданих і підвищити їхню точність. Завдяки цьому майстер-класу студенти отримали цінний практичний досвід роботи з найсучаснішими технологіями у сфері геодезії.
Потому заступником декана з навчальної та виховної роботи Олександром ШЕВЧЕНКОМ і випускником факультету землевпорядкування, інженером-геодезистом ТОВ «ГеоТема» Іллею ІЛЛЯШОВИМ проведено майстер-клас з роботи з сучасним GNSS-приймачем. Здобувачі дізналися про принципи роботи глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS), їх застосування у сферах топографо-геодезичної діяльності, геодезії та землеустрою. Гості зі столиці поділилися практичними навичками збору та опрацювання геоданих, підкресливши важливість точності й ефективності в роботі землевпорядника.


Обидва майстер-класи охоплювали теоретичний і практичний блоки, забезпечуючи здобувачів цінним досвідом роботи з новітніми технологіями. Учасники відзначили високу практичну цінність заходів і висловили зацікавленість у подальшому вивченні сучасних методів геодезичних вимірювань.



Після майстер-класів на учасників чекала панельна дискусія «Формула успіху студента: знання, практика, нетворкінг», модератором якої виступив екс-голова Сенату студентської організації НУБіП України, фахівець першої категорії відділу профорієнтації та маркетингу Олександр ВЕРТЕЛЕЦЬКИЙ. У дискусії також взяв участь декан факультету землевпорядкування НУБіП України Тарас ЄВСЮКОВ. Вона була присвячена професійному зростанню молодого фахівця. Спікери наголосили про важливість поєднання теоретичних знань із практичним досвідом, а також на розширенні професійних контактів.


На завершення декан факультету землевпорядкування Тарас ЄВСЮКОВ зупинився на перспективах землевпорядної освіти та галузі, окреслив можливості продовження навчання випускникам коледжу у НУБіП та запросив їх на День відкритих дверей, що відбудеться 15-16 квітня 2025 року. Учасники мали змогу поставити питання спікерам, обговорити актуальні теми та отримати рекомендації щодо подальшого навчання.

Цей візит став яскравим прикладом успішної співпраці між закладами освіти та професійною спільнотою, об’єднаних спільною метою — підготовкою фахівців у сфері геодезії та землеустрою.
Інна ЧЕБОТАРЬОВА,
лаборант кафедри
геодезії та картографії