Туристичними стежками рідного краю: віртуальні екскурсії студентів спеціальності «Туризм і рекреація»
Мандрувати рідним краєм – це не лише можливість відпочити, а й чудовий спосіб глибше пізнати історію, культуру та природні багатства своєї малої батьківщини. Україна має безліч туристичних маршрутів, які відкривають неймовірні краєвиди, знайомлять із давніми традиціями та дарують незабутні враження.
Подорожуючи рідним краєм, ми не лише відкриваємо нові місця, а й глибше відчуваємо зв’язок із батьківщиною. У сучасному світі технології відкривають нові можливості для пізнання культури та історії. Саме тому студенти спеціальності «Туризм і рекреація» НУБіП України, які є гуртківцями секції «Краєзнавець» наукового гуртка «Історія України. Історія рідного краю. Історія родини» (науковий керівник – доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Наталія Кравченко) запропонували власні туристичні маршрути Україною та організували віртуальні екскурсії рідним краєм, використовуючи цифрові платформи та інтерактивні презентації.
На засіданнях студентського наукового гуртка ми відкривали красу України подорожуючи разом з Грушою Даніелею Іванковом, з Кобічук Олесандрою Бердичевом, з Козак Аліною Тетієвом, Переяславом з Лукашевичем Михайлом, Димером з Марощук Анастасією, Запоріжжям з Назаровою Сонею, Ромнами з Саєнко Вікторією, Гайсином з Сіренко Ангеліною.
13 березня 2025 року відбулась заключна конференція-екскурсія «Туристичними стежками рідного краю», де були підведені підсумки науково-дослідницької роботи студентів, якою вони займались впродовж майже двох місяців. Учасники створювали віртуальні мандрівки містами та селами, використовуючи фото, відео та аерозйомку. За допомогою архівних матеріалів, наукової літератури та анімацій здійснювали історичні реконструкції визначних місць у минулому. Студенти-гуртківці ділилися дослідженнями про культурно-історичні пам’ятки та природні заповідники.
Такі заходи - це чудова нагода дізнатися більше про визначні місця, історичні події, видатних людей свого краю та можливість подорожувати віртуально тим, хто немає змоги відвідати ці місця фізично.
Наталія Кравченко,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук