Виїзне заняття як запорука підготовки висококваліфікованих фахівців ветеринарної медицини

3 квітня 2025 року
ФВМ НУБіП України
27 березня під час виїзного заняття з дисципліни «Лабораторний аналіз харчових продуктів» студенти 6 курсу та аспіранти ветеринарного факультету відвідали сучасний інноваційний науково-діагностичний центр ТОВ «Лімарія».

Лабораторія «Лімарія» знаходиться в селі Лютіж Київської області. Одним із основних напрямків діяльності є проведення якісних мікробіологічних досліджень у галузі медицини, ветеринарії та дослідження харчових продуктів і сировини.

У лабораторії наявне сучасне обладнання (ваги, дозатори, автоклави, ламінарні бокси, сушильні шафи, автоклави), а також кріобанк і база для проведення наукових та експериментальних досліджень. Приміщення лабораторії побудоване і оснащене так, що забезпечує усі необхідні вимоги щодо якісного проведення досліджень (блоки безперебійного живлення для приладів, генератор, приточно-витяжна система для знезараження повітря та підтримання належного мікроклімату), а також забезпечуються комфортні умови для співробітників.

Команда лабораторії складається з провідних спеціалістів у галузі медицини, ветеринарії та харчових технологій. А також найкращих експертів, які постійно супроводжують та впроваджують інновації в практику лабораторної діагностики в Україні. Працівники лабораторії застосовують сучасні наукові підходи та передові технології, які забезпечують високу точність, надійність і швидкість досліджень. Інновації – це основа роботи лабораторії «Лімарія».
Директор Ольга МАРТИНЕНКО розповіла присутнім як організовано роботу всієї лабораторії та мікробіологічного відділу, зокрема.

 

Студенти та аспіранти із цікавістю слухали про нестандартні випадки під час діагностики та проведення досліджень, активно задавали питання та дискутували. При цьому отримали надзвичайно корисний досвід та консультацію фахівців щодо питань проведення діагностики, яка полегшує лікування тварин.

Директор лабораторії Ольга МАРТИНЕНКО ознайомила присутніх з принципом роботи приладу MALDI TOF, на якому проводять ідентифікацію мікроорганізмів. Це надсучасний прилад, який містить у своїй базі інформацію на понад 8 тисяч мікроорганізмів та характеризується високою точністю.

Операційний директор Аліна МИКИТЮК розповіла студентам про етапи пробопідготовки, які проходять зразки та про напрямки досліджень, які планують відкрити найближчим часом в цій лабораторії (секвенування, ПЛР, ІФА).

У ТОВ «Лімарія» дотримуються і працюють згідно системи якості ДСТУ ISO/IEC 17025, яка базується на принципах конфіденційності, неупередженості, об’єктивності та прослідковуваності усіх етапів проведення досліджень від моменту надходження зразків до видачі результатів замовнику.

Дякуємо персоналу лабораторії, а особливо її директору Ользі МАРТИНЕНКО та операційному директору Аліні МИКИТЮК за цікаву екскурсію, під час якої були розкриті практичні аспекти діяльності. Бажаємо цій лабораторії та її персоналу успіхів, нових замовників і розширення сфери діяльності!

Світлана МІДИК,
доцент кафедри гігієни тварин і
харчових продуктів ім. проф. А.К. Скороходька

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook