Відкриті лекції – шлях до вдосконалення навчального процесу
Відкриті лекції є невід'ємною частиною навчального процесу, спрямованою на підвищення якості викладання, професійне зростання викладачів та вдосконалення педагогічної майстерності. ЇЇ підготовка та проведення стає важливим етапом у професійній діяльності викладача, адже вимагає ретельної підготовки та націлена на демонстрацію найкращих методичних підходів та інтерактивних технологій.
Відповідно до встановленого графіка 27 березня на кафедрі технологій та дизайну виробів з деревини проведено відкриту лекцію для студентів другого курсу з дисципліни «Обладнання галузі». Лектор Денис ЗАВ’ЯЛОВ, тема «Конструктивні особливості обладнання для столярно-будівельних виробництв».
Свою лекцію викладач розпочав із значення столярно-будівельного виробництва у деревообробній галузі, розглянув основні етапи технологічного процесу та їх вплив на вибір обладнання. Закцентував також увагу на загальних вимогах до обладнання, а саме висока точність, продуктивність, надійність та економічність. Лектором також висвітлені конструктивні особливості обладнання різних груп. Зокрема відмічено особливості жорсткої конструкції для точного оброблення, принципи роботи ріжучих інструментів (ножові, фрезерні, пилкові та свердлильні механізми). Важливими в даному контексті є підвищення продуктивності та точності обробки шляхом автоматизації та використання обладнання з ЧПК.
Упродовж лекції Денис ЗАВ’ЯЛОВ наводив багато наочних прикладів, що викликало стійку увагу слухачів та жваву участь в обговоренні. У другій половині заняття розглянули виробничі лінії для столярно-будівельних виробництв – застосування автоматизованих ліній для обробки деталей, технологічні етапи проходження матеріалу (розкрій, фрезерування, свердління) та приклади сучасних виробничих ліній. Викладач не оминув увагою кутові центри у виробництві. Розповів про оптимізацію простору та ефективність обробки деталей під різними кутами, конструктивні особливості (багатофункціональність, система подачі, точне позиціонування) та переваги.
Влучно підібрані слайди до презентації допомогли чітко розкрити ключові аспекти теми та систематизувати подачу теоретичного матеріалу. Також присутні відмітили послідовність, доступність змісту для розуміння, високий рівень проведеної лекції та доброзичливість викладача.
Завдяки таким заходам лекції та практичні заняття стають не просто частиною навчального процесу, а важливим елементом розвитку освітньої спільноти, що сприяє постійному вдосконаленню педагогічної майстерності та підвищенню якості підготовки майбутніх фахівців.
Андрій СПІРОЧКІН,
завідувач кафедри:кафедри технологій та
дизайну виробів з деревини