Магістри-нутриціологи активно готуються до захисту кваліфікаційних наукових робіт

3 квітня 2025 року
Магістри-нутриціологи факультету харчових технологій НУБіП України опановують практичні навички під час виконання наукових робіт.Міністерство економіки України своїм наказом від 13 грудня 2024 року № 22571 схвалило Зміну № 14 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій». Згідно зміни № 14 вводиться новая професія - «Нутриціолог», так як на сьогоднішній день існує затребуваність на ринку праці цих фахівців, діяльність яких спрямована на покращення та підтримку здоров’я українців.

З 2020 року на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України здійснюється підготовка висококваліфікованих нутриціологів за спеціальністю 181 “Харчові технології”, освітньо-науковою програмою “Нутриціологія”.

Нещодавно магістри-нутриціологи виконували наукову роботу під керівництвом доцента кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Ігоря Устименка, яка стосувалась попередніх тематик роботи щодо розроблення сучасних технологій харчових продуктів оздоровчого призначення.

 

Так, здобувачі вищої освіти виробляли харчові продукти з низьким глікемічним індексом та одночасно підвищеною харчовою цінністю.

Предметом наукового дослідження були - технологія піци та технологія молочно-рослинних кисломолочних десертів.

 

Для зниження глікемічного індексу в готовій продукції - піці було запропоновано замінити класично використовуване пшеничне борошно на овочеву сировину, харчові волокна та сир кисломолочний.

 

Майбутні фахівці виробили різні дослідні зразки піц використовуючи для отримання коржів капусту білокачану, капусту цвітну, броколі, сир кисломолочний нежирний та псиліум.

Коржі для піци виготовляли шляхом подрібнювання овочевої сировини з внесенням перетертого сиру кисломолочного та харчових волокон, формування та запікання. Начинку додавали на готові коржі з подальшим запіканням та отриманням готового продукту.

У складі продуктів на основі сиру кисломолочного актуальним є використання борошна для підвищення харчової цінності та надання готовому продукту поліпшених органолептичних показників. Проте, традиційно використовувані види борошна характеризуються високим глікемічним індексом. Тому, для отримання нового виду молочно-рослинного кисломолочного десерту запропоновано використання борошна з насіння конопель, що характеризується низьким глікемічним індексом, а у якості жирової компоненти використовувалась харчова емульсія, що вироблена на основі купажованої олії.

 

 

Процес виготовлення  молочно-рослинного кисломолочного десерту включав нормалізацію за масовою часткою жиру сиру кисломолочного шляхом внесення харчової емульсії, додавання борошна з насіння конопель та натурального підсолоджувача як замінник традиційно використовуваного цукру.

В лабораторії сенсорного аналізу кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів здобувачами вищої освіти разом з Ігорем Устименком було проведено органолептичне оцінювання вироблених дослідних зразків інноваційної продукції.

 

Також, магістрами було досліджено якісні показники та харчову цінність власноруч вироблених піц та молочно-рослинного кисломолочного десерту. За результатами проведеного дослідження було визначено найкращі за органолептичними показниками зразки та встановлено підвищені масові частки есенціальних нутрієнтів у дослідній продукції порівняно з контролем.

 

 

Виконання магістрами факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК наукових робіт дає змогу глибше опановувати практичні навички, використовуючи теоретичні знання, отримані під час занять. 

   Факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК бажає своїм магістрам-нутриціологам подальшого творчого натхнення та позитивних результатів під час складання екзаменаційної сесії!!!

Лариса БАЛЬ-ПРИЛИПКО,
декан факультету харчових технологій
та управління якістю продукції АПК

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook