ВІДЛУННЯ ВІЙНИ. РОЗМОВИ ПРО ВАЖЛИВЕ З ВІЙСЬКОВИМ, ВИПУСКНИКОМ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ КОБЗАРЕМ О.О.

1 квітня 2025, 13:08
МТФ

Вже четвертий рік поспіль ми живемо в надскладних умовах війни. Кожен з нас виробив свою поведінку реагування на новини, тривоги, обстріли, прильоти. Те що здається неймовірним нашим знайомим, хто виїхав за кордон, іноземцям стало буденним і звичайним, стало нашим досвідом. Війна змінила наше життя і тепер треба навчитися говорити про неї, про втрати, про смерть, визначатися в своєму ставленні до тих, хто воює і ні, призвичаїтися до військової форми і протезів.

Кожного разу, коли ми говоримо про війну, ця розмова йде в контексті тилових розмов, коли ти знаходишся в відносно спокійному і захищеному місті і намагаєшся осягнути, зрозуміти, відчути, а як воно тримати фронт. Тому кожна зустріч з нашими воїнами дуже цінна для кожного з нас, коли є можливість почути слова людини, безпосередньо дотичної до бойових дій. Ми, викладачі і студенти освітньої програми Транспортні технології на автомобільному транспорті, були раді нагоді зустрітися з випускником механіко-технологічного факультету 1988 року Кобзарем Олексієм Олексійовичем, майором танкових військ, який з 2014 року боронить нашу країну.

 

Про що була наша розмова? Про війну, про місце рядового воїна на ній, про страх, про лють до ворога. Це була розмова дорослого з дорослими, тому була і гірка правда про смерть, і різкі слова та вирази.  Не змогли обійти  і обговорення політичної ситуації, стрімкого розгортання політичних подій і прийняття неочікуваних рішень. А ще пан Олексій застеріг від наслідків інформаційної війни, яка широко ведеться росіянами, спростував величезну кількість фейків.

 

Розмова була про те, як багато молодих хлопців перебуває в армії зараз, про високий рівень їх підготовки і про їх мужню боротьбу з ворогом. Молодь творить чудеса – його слова. Про те, що кожне життя дорогоцінне і втрати в боях незрівняні з ворогами. Про високі гуманістичні риси наших бійців, які не залишають на полі бою своїх побратимів, всіма способами рятують їх, вивозять з обстрілюваної території. Про цінність медиків на передовій, про їх щоденний подвиг порятунку ранених бійців. Поговорили також про способи ведення бою танками і про щоденний подвиг піхоти. Це страшні речі, які треба чути, щоб бути включеним в сьогодення воюючої країни.

 

 

На питання щодо танків гість розказав, якою складною технікою воюють зараз наші солдати, як багато треба знати і вміти, щоб правильно і чітко вести прицільний вогонь, яку кількість розрахунків і налаштувань треба провести. А ще не забувати про необхідність технічного обслуговування і ремонтів, тому фронт потребує досвідчених вояків. І основне побажання нашим студентам звучало: Вчіться, набувайте знань. Це треба і для ведення бою, і для допомоги фронту тут в тилу і в боротьбі з інформаційними фейками.

 

 

Питання були про те, що зараз відбувається на передовій, що буде далі, чим можемо допомогти. Відповідь була чіткою і лаконічною: Ситуація складна, але не катастрофічна. Ми продовжуємо воювати Наші вояки навчилися воювати та тримати оборону і будуть продовжувати боронити Україну. Від нас, тих, хто тут, вони очікують на розуміння і підтримку. «Не забувайте при нагоді дякувати військовим, з пошаною ставитися до інвалідів», -  звернувся гість до студентів.

 

 

Ми довго обговорювали цю зустріч з колегами і студентами, щоб зрозуміти свої наступні кроки, сформувати бачення процесів, що відбуваються. Наша задача продовжувати підтримувати імідж України в інформаційному просторі, адже ми спілкуємося з колегами з університетів та інших установ за кордоном, приймати участь у формуванні національної політики держави, підтримувати бійців, які проходять лікування та реабілітацію в нашому місті, не забувати про подяку їм. Ми всі, такі різні за фахом, думками, настроями, потрібні тут, потрібні один одному, потрібні своїй країні.

 

Вікторія Опалко

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook