ПІДТРИМУЄМО АКАДЕМІЧНУ СПІЛЬНОТУ НАУКОВЦІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЗАХИСТУ РОСЛИН, БІОТЕХНОЛОГІЙ ТА ЕКОЛОГІЇ НУБІП У ЇХНІЙ МІЖНАРОДНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

1 липня 2024, 11:32

Erasmus+ наразі є найпоширенішою програмою ЄС, яка підтримує обмін студентами, викладачами та іншим персоналом між університетами за кордоном.

З 10 по 19 червня 2024 року викладачі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Стефановська Тетяна Робертівна, к. біол. н., доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин та Бородай Віра Віталіївна, д.с.-г.н., доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття за програмою Erasmus+ відвідали Чеський університет природничих наук у Празі.

Фактична історія Чеського університету природничих наук у Празі починається з заснування сільськогосподарського факультету в Чеському технічному університеті (ČVŠT) у 1906 році указом імператора Франца Йосифа від 26 жовтня.

Одними з провідних факультетів в університеті є факультет агробіології, харчових продуктів і природних ресурсів та факультет екології.

Дослідження науковців відповідають останнім тенденціям у сільському господарстві, і зосереджені не лише на класичних агробіологічних напрямах, а й на таких, як науки про навколишнє середовище, загальні біологічні тематики, безпека та якість харчових продуктів, розвиток сільських територій, ландшафтна та садова архітектура, соціальне сільське господарство.

Основними науковими напрямами факультету агробіології, харчових продуктів і природних ресурсів є

·                      Раціональне використання природних ресурсів та розвиток сільських територій

·                      Рослинництво, садівництво, фітомедицина,

·                      Тваринництво, розведення, годівля тварин

·                      Генетика, селекція та біотехнологія

·                      Якість і переробка сільськогосподарської продукції та  харчування

Саме в рамках таких напрямів Стефановська Т.Р. та Бородай В.В. провели ряд лекцій для співробітників факультету. Тетяна Стефановська доповіла про ентомопатогенні нематоди в біоконтролі шкідливих організмів, нематоди як біоіндикатори здоров'я ґрунту при вирощуванні біоенергетичних культур, технології масового розведення корисних комах з особливим акцентом на трихограму та перетинчастокрилих, використання трихограми в боротьбі з європейським кукурудзяним метеликом в Україні. Віра Бородай ознайомила науковців з дослідженнями щодо антимікробної активності українських стимуляторів росту рослин  та рослинних ендофітних мікроорганізмів,  синтез фенольних речовин та стійкість рослин до фітопатогенів та абіотичних стресових факторів, індуковану бактеріями, що сприяють росту рослин (PGPB), оздоровленням ґрунтів в інтенсивних агротехнологіях шляхом застосування мікробних добрив в Україні.

Завідувач кафедри, професор Зугар Милослав ознайомив викладачів з кафедрою захисту рослин факультету агробіології, продовольства та природних ресурсів. Наукова діяльність співробітників кафедри  зосереджена насамперед на дослідженнях хвороб і шкідників озимого ріпакувірусних хвороб плодових культур і дикорослих деревних рослин, хвороб зернових культур, нематології та акарології рослин, а також в цілому на розробці та випробуванні хімічних і альтернативних методів захисту рослин та їх дії на нецільові організми. 

Важливою частиною досліджень є розробка та адаптація молекулярних методів виявлення та визначення різноманітних патогенів та шкідників.

Важливою частиною досліджень є розробка та адаптація молекулярних методів виявлення та визначення різноманітних патогенів та шкідників.

Міжнародне співробітництво є невід'ємною частиною діяльності НУБіП України та важливим інструментом у забезпеченні якості освіти та її відповідності міжнародним стандартам.

 

Віра Бородай

Тетяна Стефановська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook