Навчальна практика студентів-лісівників із дисципліни «Лісові культури»
Навчальна практика студентів є невід’ємною частиною процесу підготовки фахівців лісового господарства, вона передбачає отримання студентами достатнього обсягу практичних знань, вмінь і навичок роботи.
Дві групи студентів 4 курсу і група 3 курсу скороченого терміну навчання ННІ лісового і садово-паркового господарства, які навчаються за освітньою програмою «Лісове господарство», проходили навчальну практику з дисципліни «Лісові культури» з 24 по 28 березня 2025 р. на території Боярського лісництва ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» і на навчально-дослідному розсаднику кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України.
Перед початком практики 21.03.2025 р. її безпосередні керівники, доценти Олександр Юрійович КАЙДИК і Сергій Миколайович ДУДАРЕЦЬ,, разом із доцентом кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Тетяною Олександрівною ЗУБОК провели студентам інструктаж із охорони праці і техніки безпеки під час практики, про що здобувачі розписалися у спеціальному журналі. Також керівники практики обговорили зі студентами організаційні моменти проходження практики, підготовки і захисту звіту по практиці.
Студенти самостійно розділилися на бригади і завели бригадні щоденники практики, в які щоденно конспектували програмні завдання та інформацію про їх виконання, а також відомості про виконані роботи.
В перший день студенти проходили практику на науково-дослідних об’єктах кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій у ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція». Це були еколого-географічні культури і насадження, створені на ділянках за різної підготовки зрубів. Студенти проводили вимірювання діаметрів і висот дерев і визначали середні показники, за якими змогли оцінити ріст різних кліматипів сосни, а також вплив на таксаційні показники різних способів підготовки лісокультурної площі.
Другого дня дощова погода не дала можливості виїхати на об’єкти практики, тому керівники зібрали студентів у лекційній аудиторії і займалися обговоренням та коротким конспектування основних принципів практичного виконання технічного приймання лісових культур і природного поновлення, інвентаризації культур та їх переведення у вкриті лісовою рослинністю площі. А практичне виконання цих робіт відбулося на 4 день практики у Плесецькому лісництві ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» за сприяння лісничого БІЛЕКИ В.В.
Згідно з програмою практики один день було відведено для створення лісових культур, чим студенти і зайнялися на 3 день практики. Керівник практики, доц. ДУДАРЕЦЬ С.М. безпосередньо на лісокультурній площі провів студентам майстер-клас виконання роботи з посадки сіянців, після чого студенти заліснили близько 2 га площі на доповненні культур.
П’ятий день практики було проведено на навчально-дослідному розсаднику кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, де студенти практично виконували роботи з: обробітку грунту, ранньовесняного закриття вологи у грунті, викопування великомірних саджанців каштана їстівного, формування надземної частини саджанців кущів.
В останній день практики після виконання поставлених завдань студенти захистили свої щоденники-звіти й отримали залік по практиці.
Олександр КАЙДИК, Сергій ДУДАРЕЦЬ,
доценти, керівники навчальної практики