На економічному факультеті визначено переможців І етапу Всеукраїнських студентських олімпіад
У період з 17 лютого по 28 березня 2025 року на економічному факультеті, відповідно до наказу ректора «Про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади в 2024-2025 н.р. у НУБіП України» №55 від 27 січня 2025 року, відбувалися студентські олімпіади.
Студентська олімпіада — це змагання між студентами, які випробовують свої знання та навички у певній галузі знань, сприяють розвитку конкуренції, виявленню обдарованих студентів та стимулюють їх для самовдосконалення. Загальна кількість здобувачів, що приймали участь сягнула 397 учасників. Здобувачі змагалися в трьох олімпіадах зі спеціальності, одній олімпіаді з освітньої програми та тринадцяти — з навчальних дисципліна. Організаційними комітетами було розроблено комплекти теоретичних питань та практичних завдань для учасників олімпіад.
04-13 березня 2025 року проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисциплін «Управлінський облік» та «Бухгалтерський облік у прикладних програмних рішеннях» для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» та «Організація і методика аудиту» та «Облікове забезпечення управління підприємством у ERP-системі» для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр», зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» та «Магістр».
Відкриваючи олімпіаду з «Організації та методики аудиту» голова комісії, професор кафедри обліку та оподаткування, д.е.н., професор Любов ГУЦАЛЕНКО зауважила, що проведення олімпіади з організації та методики аудиту відіграє значну роль у сприянні досконалості та постійному вдосконаленні практики аудиту. До вітальних слів доєдналися члени комісії — к.е.н., доцентки Наталія КУЗИК та Катерина ШЕВЧУК, які побажали учасникам продемонструвати свої знання та навички, які використовуються для збору доказів, аналізу даних і винесення обґрунтованих суджень щодо фінансового стану та ефективності організації.
Системи планування ресурсів підприємства — це локальні або хмарні інтегровані платформи для управління всіма аспектами виробничого або дистриб’юторського бізнесу. Крім того, системи ERP підтримують усі аспекти управління фінансами, персоналом, логістичним ланцюгом і виробництвом разом, а також ключовою функцією — бухгалтерським обліком. Системи ERP забезпечують прозорість усього бізнес-процесу, у них можна відстежувати всі аспекти виробництва, логістики та фінансів. Ці інтегровані системи діють як центральний хаб бізнесу для всього робочого процесу та даних і надають доступ до них різним відділам.
Здобувачі мали можливість показати свої знання і вміння з широкого кола питань на олімпіаді з «Облікового забезпечення управління підприємством у ERP-системі». Незважаючи на стрімкий розвиток комп'ютерних технологій багато сфер бізнес-діяльності все ще підвладні тільки людям. Тільки люди можуть налагоджувати взаємини з партнерами, клієнтами, створювати нові інноваційні продукти, розбиратися в хитросплетінні бухгалтерського та юридичного законодавства. Ключ до ефективного використання часу лежить у спрямуванні вартісних людських ресурсів до вирішення творчих завдань, віддати рутину комп'ютерним системам управління підприємством. Голова комісії, завідувач кафедри обліку та оподаткування Володимир ЛИТВИНЕНКО та члени, доцентки Тамара ГУРЕНКО та Любов МИСЬКІВ побажали учасникам продемонструвати знання та вміння щодо організації єдиної інформаційної системи для управління різними аспектами діяльності підприємства.
До учасників олімпіади зі спеціальності «Облік і оподаткування» з вітальним словом звернулись голова комісії, завідувач кафедри обліку та оподаткування Володимир ЛИТВИНЕНКО та завідувач кафедри статистики та економічного аналізу Андрій МУЗИЧЕНКО, які зауважили, що студентська олімпіада зі спеціальності є важливим заходом для студентів, оскільки дозволяє їм продемонструвати свої знання та навички в цій галузі. Такі заходи стимулюють студентів до саморозвитку і підвищення рівня своїх компетенцій. Вони ознайомили із критеріями оцінювання робіт та побажали всім учасникам успіху.
Забезпечували проведення олімпіади завідувач кафедри обліку та оподаткування Володимир ЛИТВИНЕНКО, голова журі разом з науково-педагогічними працівниками кафедри, доцентками Наталією КУЗИК, гарантом ОП «Облік і аудит», Тамарою ГУРЕНКО, Світланою ДЕРЕВ’ЯНКО, Катериною ШЕВЧУК та доценткою кафедри статистики та економічного аналізу Тетяною КУЦЬ.
Проведення олімпіади знайомить студентів зі способами підготовки до зовнішнього оцінювання, що може бути корисним у майбутньому. Учасники олімпіади показали високі теоретичні знання з фахових дисциплін та продемонструвати свої практичні навички, виконуючи практичні завдання з визначених дисциплін.
Відкриваючи олімпіаду з «Бухгалтерського обліку у прикладних програмних рішеннях» голова комісії, завідувач кафедри обліку та оподаткування Володимир ЛИТВИНЕНКО та члени комісії, доцентки Любов МИСЬКІВ та Людмила МЕЛЬЯНКОВА побажали здобувачам продемонструвати глибокі фахові знання та вміння користуватись найсучаснішими та найбільш популярними бухгалтерськими програмними продуктами.
До учасників олімпіади з «Управлінського обліку» з вітальним словом звернулась голова комісії, професор кафедри обліку та оподаткування, д.е.н., професор Любов ГУЦАЛЕНКО та член комісії, к.е.н., доцентка Людмила МЕЛЬЯНКОВА. Вони зауважили, що головною метою управлінського обліку є допомога керівництву в управлінні бізнесом, прийнятті оптимальних рішень для досягнення поставлених цілей і максимізації прибутку.
Управлінський облік допомагає встановити ефективне планування та контроль за виконанням поставлених завдань, а також оптимізувати внутрішні процеси. Зокрема, ведення управлінського обліку дозволяє вчасно виявляти прогалини та проблеми в діяльності підприємства і приймати заходи для їх вирішення. Тож учасники олімпіади з управлінського обліку мають вирішити реальні приклади, проаналізувати фінансові дані та продемонструвати своє розуміння методів управління витратами.
За результатами проведеного І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади організаційним комітетом визначено переможців:
зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»:
1 місце - Катерина БОРОХОВИЧ, ОП «Облік і аудит»;
2 місце - Вікторія ШТАКАЛ, ОП «Аналітичне та обліково-правове забезпечення бізнесу»;
3 місце - Крістіна БОЙКО, ОП «Облік і аудит»;
з дисципліни «Організація та методика аудиту»:
1 місце - Анастасія КУЧЕРУК, ОП «Облік і аудит»;
2 місце - Вікторія ФРАНЧУК, ОП «Облік і аудит»;
3 місце - Вікторія ЯРМОЛЕНКО, ОП «Облік і аудит»;
з дисципліни «Облікове забезпечення управління підприємством у ERP-системі»:
1 місце - Вікторія ЯРМОЛЕНКО, ОП «Облік і аудит»;
2 місце - Аліна РЯБОКОНЬ, ОП «Облік і аудит»;
3 місце - Валентин ШКУРЕНКО, ОП «Облік і аудит»;
з дисципліни «Управлінський облік»:
1 місце - Євгенія ЖУКОВА, ОП «Облік і аудит»;
2 місце - Катерина БОРОХОВИЧ, ОП «Облік і аудит»;
3 місце - Анна МАЙЛО, ОП «Облік і аудит»;
з дисципліни «Бухгалтерський облік у прикладних програмних рішеннях»:
1 місце - Оксана ІВЧЕНКО, ОП «Облік і аудит»;
2 місце - Володимир ГУСАРОВ, ОП «Облік і аудит»;
3 місце - Вікторія ТКАЧЕНКО, ОП «Облік і аудит».
14 березня 2025 р. на кафедрі банківської справи та страхування відбувся І етап олімпіади з навчальної дисципліни «Банківська справа». Захід був спрямований на виявлення й підтримку обдарованих студентів, а також на формування стійкої мотивації до професійного зростання у сфері банківської діяльності, учасники мали можливість долучитися в онлайн та офлайн форматі.
Оцінювання робіт здійснювала конкурсна комісія у складі: Вікторія КОСТЮК — голова комісії, к.е.н., завідувачка кафедри банківської справи та страхування; Олексій МУРАВСЬКИЙ, Олена ЖАРІКОВА, Ольга ФАЙЧУК — члени комісії, к.е.н., доценти кафедри.
Завдання олімпіади були розроблені з урахуванням актуальних вимог до підготовки фахівців у галузі фінансів і банківської справи. Особливий акцент зроблено на розвиток аналітичного мислення, здатності приймати обґрунтовані рішення та формулювати власну точку зору щодо сучасних викликів у банківському секторі.
У результаті змагання визначено переможців:
1 місце – Євгенія ЖУКОВА, ОПП «Облік і оподаткування», 4 курс, 3 група;
2 місце – Назар ВОВЧЕНКО, ОПП «Корпоративні фінанси», 2 курс, 6 група;
3 місце – Тетяна ВРУБЛЕВСЬКА, ОПП «Фінанси і кредит», 4 курс, 5 група.
З 18 по 21 березня кафедрою банківської справи та страхування проводився І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Страхова справа». Захід був спрямований на оцінку рівня теоретичної підготовки та практичних навичок студентів у сфері страхування.
Основні завдання олімпіади передбачали перевірку знань студентів щодо теорії страхування; оцінки вміння застосовувати нормативно-правову базу у страхових відносинах; розвитку аналітичних здібностей у сфері оцінки страхових ризиків та стимулювання дослідницької активності студентів. Олімпіада включала два блоки завдань.
Спочатку учасники розв’язували тести, спрямовані на перевірку знань щодо класифікації страхових послуг, особливостей страхового ринку, фінансових аспектів страхування та законодавчого регулювання страхової діяльності. Другий блок завдань передбачав вирішення практичного кейсу, який включав аналіз страхового випадку, визначення механізму відшкодування збитків та розробку стратегії оптимізації страхових програм. Оцінювання здійснювалося за критеріями точності розрахунків, логічності аргументації та обґрунтованості висновків.
До складу журі входили викладачі кафедри Вікторія КОСТЮК — голова комісії, к.е.н., завідувачка кафедри банківської справи та страхування; к.е.н., доценти Руслана ОПАЛЬЧУК, Олексій МУРАВСЬКИЙ, Олена ЖАРІКОВА, які здійснювали експертний аналіз рішень студентів. За результатами оцінювання було визначено переможців, які продемонстрували високий рівень теоретичної підготовки та практичної компетентності:
ОПП «Фінанси і кредит», 2 курс, 5 група + 1ст:
1 місце – Катерина КАРПЛЮК;
2 місце – Анастасія ПЕТРОВА;
3 місце – Олександр ЛИСИЙ.
Олімпіада засвідчила актуальність підготовки фахівців у галузі страхування, зважаючи на динаміку розвитку страхового ринку та необхідність формування у студентів навичок аналітичного мислення. Також захід сприяв підвищенню мотивації до вивчення дисциплін «Страхування» і «Страховий менеджмент», що є важливим елементом підготовки висококваліфікованих фахівців фінансової сфери.
В період з 17 лютого по 28 березня 2025 року на кафедрі фінансів відбулися студентські олімпіади.
24-26 лютого відбулася олімпіада на навчально-інформаційній платформі «Оlympus» з дисципліни «Публічні фінанси». В олімпіаді взяли участь 55 студентів 2-4 курсу освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 3 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» та студенти 1 курсу освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».Учасникам олімпіади були запропоновані завдання, що складалися з тестів, теоретичного питання та задачі з практики в сфері публічних фінансів.
Члени комісії в складі д.е.н., професора Юлії НЕГОДИ, к.е.н., доцентів Лариси ОЛІЙНИК та Інни ДОЛЖЕНКО відзначили високий рівень підготовки студентів та підкреслили, що такі заходи сприяють розвитку та вдосконаленню професійних навичок, підвищенню інтересу до професії у студентів. Переможцями стали:
1 місце – Марина ЧЕРКЕСЕНКО, 2 курс, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»;
2 місце – Яна БАБИЧ, 3 курс спеціальність «Публічне управління та адміністрування»;
3 місце – Микола ЧЕРВОНЮК, магістр, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
4-6 березня 2025 р. було проведено олімпіаду з дисципліни «Фінанси підприємств». Доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри фінансів Наталія ШВЕЦЬ, яка зазначила, що олімпіада — це змагання здобувачів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь та навичок з дисципліни «Фінанси підприємств». Також вона представила склад комісії: голова журі — д.е.н., доцент Олена ЛЕМІШКО; члени журі: к.е.н., доцент, завідувач кафедри банківської справи та страхування Вікторія КОСТЮК; к.е.н., доцент Оксана СТОРОЖЕНКО.
Учасники повинні були вирішити конкурсне завдання, яке включало 2 блоки, а саме: тестовий блок (тестові завдання на знання теоретико-методичних засад у сфері фінансів підприємств) та розрахунковий блок (завдання практичного характеру). Максимальна кількість балів, яку могли отримати здобувачі вищої освіти — 100.
Комісія визначила переможців:
1 місце – Богдан ВОРОБЕЙ, ОП «Фінанси і кредит», 3 курс, 5 група;
2 місце – Аліна ВАСИЛЕНКО, ОП «Корпоративні фінанси», 3 курс, 6 група;
3 місце – Ольга ЧЕРНЯВСЬКА, ОП «Фінанси і кредит», ФІК-2-СТ, 6 група.
У ході Проведення олімпіади здобувачі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» підтвердили глибокі теоретичні знання з фінансів, практичні навички з розрахунку фінансово-економічних показників, а також продемонстрували вміння використовувати фінансовий інструментарій в прикладних дослідженнях у сфері фінансів підприємств.
06 березня 2025 р. кафедрою фінансів було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінанси». Олімпіаду було проведено для здобувачів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Фінанси і кредит».
Студентів оцінювала комісія на чолі з доктором економічних наук, професором, завідувачкою кафедри фінансів Наталією ШВЕЦЬ, а також складом комісії: д.е.н., професором Оленою ЛЕМІШКО та к.е.н., доцентом Наталією ШЕВЧЕНКО.
У ході проведення олімпіади здобувачі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» підтвердили глибокі теоретичні знання з фінансів, а також продемонстрували вміння використовувати фінансові показники в практичних кейсах дисципліни. Максимальна кількість балів, яку могли отримати студенти — 100.
Комісія визначила та привітала переможців:
1 місце – Марина ЧЕРКЕСЕНКО, ОП «Фінанси і кредит», 2 курс, ФІК-2-СТ;
2 місце – Катерина КАРПЛЮК, ОП «Фінанси і кредит», 2 курс, ФІК-2-СТ;
3 місце – Анна ІВАНЕНКО, ОП «Фінанси і кредит», 2 курс, ФІК-2-СТ.
5-7 березня 2025 р. на кафедрі фінансів пройшов І етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Податкова система» для студентів 3 та 4 курсу ОП «Корпоративні фінанси» та ОП «Фінанси і кредит».
Членами комісії були: Інна ДОЛЖЕНКО, канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів, голова комісії; Зоя ТІТЕНКО, д-р екон. наук, доцент кафедри фінансів та Світлана ВОЙЦЕХІВСЬКА, д-р філос., асистент кафедри фінансів.
На початку олімпіади із вітальними словами до учасників олімпіади звернулася голова комісії — канд.екон.наук, доцент Інна ДОЛЖЕНКО. Вона акцентувала увагу, що на сучасному етапі розвитку оподаткування є одним з ключових інструментів соціально-економічної політики України завдяки його застосуванню державою для ефективного розподілу прибутків, стимулюванню інвестиційної привабливості з метою забезпечення економічного зростання.
Учасникам олімпіади було запропоновано три блока завдань: теоретичний блок (спрямований на висвітлення теоретичних основ функціонування податкової системи України); тестовий блок (налічував 10 тестових завдань різних типів) та практичний блок, що складався з задач прикладного характеру.
За результатами участі студентів у І етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Податкова система» переможцями стали:
1 місце – Віта В'ЯЗОВЧЕНКО, 4 курс, ОП «Корпоративні фінанси»;
2 місце – Анастасія МИРОНЕНКО, 4 курс, ОП «Фінанси і кредит»;
3 місце – Анна БЕНКІВСЬКА, 3 курс, ОП «Корпоративні фінанси».
Всі учасники показали високий рівень підготовки та глибокі знання.
11 березня 2025 р. на кафедрі фінансів був проведений І етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Інвестування» для студентів 3 та 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
Членами комісії були: Наталія ШВЕЦЬ, д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, голова комісії; Зоя ТІТЕНКО, д.е.н., доцент кафедри фінансів; Оксана СТОРОЖЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів.
Голова комісії д.е.н., професора Наталія ШВЕЦЬ привітала учасників олімпіади, наголосивши на тому, що підвищення інвестиційної привабливості як підприємств так і держави в цілому відіграє важливу роль у залученні інвестицій та сприяє підвищенню добробуту країни і громадян. Також, Наталія Романівна відзначила зростання запиту роботодавців на фахівців з управління інвестиціями та побажала усім учасникам креативності у вирішенні ситуативних завдань з вибору джерел інвестування проектів, натхнення і впевненого руху до поставленої мети.
Учасникам олімпіади були запропоновані завдання, що складалися з тестів, теоретичного питання та задачі з розрахунку обсягів і вартості інвестицій.
За результатами участі студентів у І етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Інвестування» переможцями стали:
1 місце – Аліна ВАСИЛЕНКО, студентка 3 курсу, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», ОП «Корпоративні фінанси»;
2 місце – Крістіна ПЕТРИШИН, студентка 4 курсу, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», ОП «Корпоративні фінанси;
3 місце – Валерія ЯСЕНІЦЬКА, студентка 4 курсу, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», ОП «Фінанси і кредит».
На кафедрі економіки відбулася студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Економіка підприємства». В олімпіаді взяли участь 29 студентів 2-3 курсів освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності С1 «Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями)».Учасникам олімпіади були запропоновані завдання, що складалися з тестів та практичних завдань з економіки підприємства.
Члени комісії в складі д.е.н., професора Вікторії БАЙДАЛИ, к.е.н., доцента Людмили СТЕПАСЮК та старшого викладача Лариси КОВАЛЕНКО відзначили високий рівень підготовки студентів та наголосили, що такі заходи сприяють розвитку та вдосконаленню професійних навичок, підвищенню інтересу до професії у студентів.
Переможцями стали:
1 місце – Віталій КОШОВИЙ, 3 курс;
2 місце – Марія БОГДАНЕЦЬ, 3 курс;
3 місце – Софія ПОКУТНЯ, 2 курс.
11 лютого 2025 р. на кафедрі організації підприємництва та біржової діяльності відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Олімпіада була спрямована на виявлення найкращих студентів, які володіють глибокими знаннями з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, а також здатні застосовувати їх на практиці. У заході взяли участь 11 студентів, які продемонстрували високий рівень підготовки та креативний підхід до вирішення завдань.
Оцінювала роботи учасників компетентна комісія у складі: голова комісії: д.е.н., професор Микола ІЛЬЧУК, члени комісії: к.е.н, доцент Анастасія КИРИЧЕНКО ; к.е.н., доцент Михайло МАРШАЛОК; к.е.н., доцент Сергій НІКІТЧЕНКО.
За підсумками олімпіади призові місця розподілилися наступним чином:·
1 місце – Анастасія МИХАЙЛОВА;
2 місце – Богдан ШАЩУК;
3 місце – Юлія ЛЮБАР.
Вітаємо переможців та всіх учасників олімпіади! Бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та нових наукових досягнень. Переможці І етапу отримали право представляти кафедру організації підприємництва та біржової діяльності на наступному етапі олімпіади, де зможуть продемонструвати свої знання та навички на всеукраїнському рівні. Всі учасники показали високий рівень підготовки та глибокі знання.
На кафедрі глобальної економіки 18 березня 2025 р. відбувся I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з ОПП «Міжнародна економіка», у якій взяли участь близько 20 здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, на базі навчально-науковій лабораторії «AGMEMOD».
Олімпіада відбулася з метою виявлення талановитої молоді, розвитку фахових компетентностей та стимулювання наукової діяльності здобувачів. Вона стала важливою платформою для обміну знаннями, ідеями та досвідом між майбутніми фахівцями у сфері міжнародної економіки.
Оцінювали результати олімпіади в такому складі: голова — д.е.н., професор, завідувач кафедри глобальної економіки Наталія ВДОВЕНКО, члени — к.е.н., доцент Олена КІРЕЙЦЕВА, доктор філософії Анастасія ЯЦУН та асистент кафедри Марина ПАВЛЕНКО.
Члени комісії відзначили, що учасники олімпіади продемонстрували високий рівень теоретичних знань, аналітичних навичок і творчий підхід до розв’язання актуальних питань у сфері міжнародної економіки, а також здатність критично мислити, аналізувати сучасні тенденції розвитку економічних процесів та пропонувати креативні рішення. Такий досвід не лише підвищує рівень професійної підготовки здобувачів, а й мотивує їх до подальшої активної участі.
За результатами І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з освітньо-професійної програми «Міжнародна економіка» переможцями стали:
1 місце – Дар’я МОКРЕНКО;
2 місце – Ірина ВОРОНА;
3 місце – Поліна ВОРОБЕЙ.
24 лютого 2025 р. кафедрою статистики та економічного аналізу проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Статистика» в очному форматі.
Учасників олімпіад привітали доценти кафедри статистики та економічного аналізу Оксана МАКАРЧУК і Алла ЧУХЛІБ. У заході взяли участь 23 здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти економічного факультету 2-3 курсів зі спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 076 «Підприємництво та торгівля». Конкурсні завдання складалися з 2-х блоків: тестових завдань різного типу та розрахункових задач, передбачали наявність у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти глибоких теоретичних знань та практичних навичок і вмінь з розрахунку статистичних показників, використання статистичного інструментарію в прикладних дослідженнях.
За результатами перевірки конкурсних робіт комісією визначено переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Статистика»:
1 місце – Денис ФАНДЄЄВ, 2 курс ОП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»;
2 місце – Поліна БЕЦКО, 2 курс ОП «Облік і аудит»;
3 місце – Анастасія П’ЯНКІВСЬКА, 2 курс ОП «Економіка підприємства».
19 березня 2025 р. кафедрою статистики та економічного аналізу в оффлайн-форматі було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Аналіз господарської діяльності».
Учасників олімпіади привітав завідувач кафедри статистики та економічного аналізу Андрій МУЗИЧЕНКО, який представив членів комісії: голову — доцента Анатолія ШИША, членів — Михайла ГУЗЯ та Тетяну КУЦЬ. У заході прийняли участь студенти 4 курсу економічного факультету спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Кожне завдання складалося з тестових запитань, та двох практичних задач, які ставили за мету виявити рівень теоретичних знань та практичних навичок аналітичного спрямування у здобувачів першого (бакалаврського) рівня.
За результатами проведеної олімпіади комісія визначила переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Аналіз господарської діяльності»:
1 місце – Валерія ЛУКАШ, ОП «Облік і аудит»;
2 місце – Анна СТЕПАНОВА, ОП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу»;
3 місце – Поліна СКРИПКА, ОП «Облік і аудит».
Проведення студентських олімпіад з навчальних дисциплін, спеціальностей і освітніх програм сприяє розвитку творчого мислення студентів і стимулює до змагань у навчанні, підвищує якість підготовки кваліфікованих фахівців, прищеплює студентам зацікавленість та любов до вибраної професії, заохочує талановитих студентів поглиблювати знання та розширювати світогляд, що в свою чергу буде спонукати їх розвивати українську науку.
Дякуємо всім бакалаврам та магістрам за активну участь та щиро вітаємо переможців! Бажаємо подальших звершень і успіхів на шляху до здобуття омріяної професії!
Юлія НЕГОДА,
заступник декана економічного факультету