Обговорення освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» ОС бакалавр: ключові аспекти та пропозиції
Обговорення освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» ОС бакалавр: ключові аспекти та пропозиції
27 лютого 2025 року
26 лютого 2025 р. за кафедрі економіки за участі НПП кафедри, стейкхолдерів і запрошених гостей з інших закладів вищої освіти в онлайн форматі на платформі Zoom відбулося чергове обговорення ОПП «Економіка підприємства» для першого бакалаврського рівня здобуття вищої освіти.
Обговорення освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» ОС Бакалавр має на меті залучити студентів та викладачів до відкритого діалогу щодо структури, змісту та якості освітньої програми. Основна ціль - зібрати пропозиції щодо вдосконалення навчального плану, забезпечити відповідність програми сучасним вимогам ринку праці та потребам студентів, а також обговорити можливості інтеграції практичних навичок і професійних компетенцій у навчальний процес.
З вітальним словом виступили декан факультету економіки, д.е.н., професор Анатолій ДІБРОВА і завідувач кафедри економіки д.е.н., професор Вікторія БАЙДАЛА.

Відкрила зустріч гарант освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» підготовки здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр», к.е.н., доцент Людмила СТЕПАСЮК, яка зазначила, що такий захід проходить кожного року і наголосила на необхідності й важливості обговорення якості та наповнення освітньої програми.

До обговорення була представлена освітня програма рівня бакалавр, яка спрямована на підготовку фахівців з сучасним економічним та критичним мисленням, які володіють знаннями та навичками, що дають здатність розв’язувати завдання в області економіки підприємства.
Після представлення освітньої програми, учасники заходу перейшли до її обговорення. В обговоренні прийняли участь представники підприємств і організацій, випускники, здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники кафедри, потенційні роботодавці, вчені з різних закладів вищої освіти України.

Зокрема, Роман ХРИПКО, керівник відділу страхових і банківських рішень, компанії «Сингента Україна» зовнішній стейкхолдер ОПП «Економіка підприємства» зауважив, що сьогодні сучасний ринок праці вимагає знань із таких дисциплін як проджект-менеджмент, Excel та ін. На думку доповідача вивчення такої дисципліни, як проджект-менеджмент допомагає студентам навчитися ефективно планувати, організовувати та керувати проєктами. Ці навички є критично важливими для майбутніх економістів підприємств, оскільки управління проєктами є невід'ємною частиною бізнес-процесів. Знання Excel допомагає в аналітиці, обробці даних і створенні звітів - необхідних умінь для роботи в будь-якій сфері економіки. Тому, на думку стейкхолдера варто ці дисципліни включити до навчального плану. Людмила БЕРЕЗІНА, д.е.н., професор кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського державного аграрного університету зауважила, що сьогодні при формуванні освітніх програм необхідно враховувати глобальні виклики економіки, такі як глобалізація, зміни клімату, економіка знань і цифрова трансформація. Віталіна АНТОЩЕНКОВА, д.е.н., доцент кафедри глобальної економіки Державного біотехнологічного університетунаголосила, що в на її думку в даній програмі дещо обмежена увага до м'яких навичок (soft skills).
Вона вважає, що програма має більше фокусуватися на розвитку навичок комунікації, критичного мислення, командної роботи та адаптивності.

Учасники зустрічі активно висловлювали свої думки та надавали пропозиції, що свідчить про бажання спільно працювати над підвищенням рівня підготовки майбутніх фахівців. Загалом, програма отримала позитивну оцінку, обговорення підтвердило важливість постійного вдосконалення освітньої програми для забезпечення високої якості підготовки бакалаврів з економіки підприємства.
Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам за активну участь в обговоренні, цінні зауваження та конструктивні пропозиції, які допоможуть покращити освітню програму.
Гарант ОПП «Економіка підприємства»
Людмила СТЕПАСЮК