Практична складова є основою підготовки лікаря ветеринарної медицини

31 березня 2025 року
Студенти 6 курсу спеціальності 211 – ветеринарна медицина, які вивчають вибіркову дисципліну «Ветеринарні превентивні технології незаразних хвороб коней», 27 березня 2025 р. під керівництвом доцента кафедри ветеринарної репродуктології Юрія МАСАЛОВИЧА відвідали Жашківський кінний завод.

 

На початку зустрічі студентів ознайомили з сучасними вимогами до стайні, манежів, денників, вигульних майданчиків та кормовою базою підприємства. 

Після ознайомлення із загальною інформацією студенти попрямували до манежу, де отримують сперму від ліцензованих жеребців Cornet Obolensky, Captain Fire, Lancer III, Artifex, Consolidator, Copperfield, Comme il Faut, Congress, Grand Sportage.

Директор господарства Олег Володимирович МИГОВИЧ, за фахом лікар ветеринарної медицини, професійно та детально розповів студентам про вимоги до місця, де отримують сперму від генетично цінних коней-плідників, коротко описав увесь алгоритм роботи зі спермою, а саме: відбір еякуляту, оцінка його якості (макроскопічна, мікроскопічна), розрахунок кількості спермодоз, які можна з нього зробити, про розбавлення, фасування, заморожування (кріоконсервація) та зберігання сперми. Надалі, студентам продемонстрували:

  • процес складання та підготовки штучної вагіни (модель Hannover) для отримання сперми від жеребця;

  • відбір сперми у видатного спортивного жеребця родом із Німеччини (Captain Fire);

  • робота з отриманим еякулятом: фільтрування та органолептична оцінка якості (колір, запах, консистенція), визначення рухливості сперміїв одночасно з визначенням густини сперми.

Наступним етапом було заправка планшетки для визначення концентрації сперми за допомогою приладу SpermaCue фірми Minitube. У процесі роботи Олег Володимирович наголосив на вимоги до сперми жеребців для штучного осіменіння (Європейський стандарт).

Студенти ознайомились із новітнім обладнанням лабораторії: автоматичним принтером для маркування пайєти (EasyCoder), фасувально-пакувальною машиною фірми Minitube MPP Uno., обладнанням для швидкого замороження сперми жеребців Computer controlled rate freezer 14S, який має спеціально адаптоване програмне забезпечення фірми Minitube

Наступним етапом було визначення оптимального часу осіменіння кобил та підготовка кобил до нього: наявність у кобил ознак тічки та охоти, ректальне дослідження яєчників, встановлення ступеня зрілості фолікулів за допомогою УЗД.

Для штучного осіменіння кобил були застосовані тверді катетери у вигляді тонкої трубки довжиною 50 см з розширенням на кінці у вигляді голівки. При осіменінні свіжою спермою до катетера під’єднали шприц зі спермою (25–35 мл). Студенти були вражені величезними теоретичними знаннями та практичним досвідом Олега Володимировича, які він постійно вдосконалює стажуваннями за кордоном, його навичками роботи з новітнім обладнанням, його співпрацею із зарубіжними партнерами при реалізації генетичного матеріалу за межі України. Студенти подякували за пізнавальну екскурсію, досвід, яким Олег Володимирович поділився з ними та з задоволенням задавали питання. Вони отримали запрошення відвідати змагання з конкуру, які систематично проходять на Жашківському кінному заводі.

Юрія МАСАЛОВИЧ,
доцент кафедри ветеринарної репродуктології

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook