Школа юного міжнародника на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України: третій день
Школа юного міжнародника на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України: третій день
31 березня 2025 року
27 березня 2025 року на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук в режимі вебінару пройшов останній день Школи юного міжнародника.
Цього разу до заходу доєднався директор ГО «Український інститут політики» Руслан БОРТНІК. У своїй розповіді гість акцентував увагу на актуальності у сьогоденні спеціальності «Міжнародні відносини». Поділився своїм баченням ролі міжнародника в сучасному світі та окреслив ключові аспекти, які визначають успішність фахівця у цій сфері. Наголосив також на важливості самостійного ведення переговорів без «навушника», використання підказок чи сторонньої допомоги. Це підкреслить глибоке розуміння теми, надасть оперативного мислення та вміння швидко адаптуватися до змінних обставин.

У своєму виступі Руслан БОРТНІК крім того зазначив, що сучасний міжнародник функціонує в умовах постійного зростання кількості центрів впливу та збільшення числа гравців на політичній арені. Це вимагає від фахівця здатності орієнтуватися в складних геополітичних процесах та швидко реагувати на нові виклики.
Руслан БОРТНІК, до того ж, є стейкхолдером спеціальності «Міжнародні відносини», фахівців якої випускає наша кафедра. І, на його думку, екзамен при вступі на спеціальність «Міжнародні відносини» має включати знання як мінімум десяти провідних аграрних компаній України. Це обґрунтовано тим, що аграрний сектор є ключовим для економіки країни, й розуміння його структури та основних гравців сприяє ефективній міжнародній діяльності. Ця рекомендаціє має усі шанси знайти відображення в освітній програмі спеціальності, суттєво підсиливши її.

Також він застеріг, що незнання законів може обернутися проти самого фахівця. Юридична грамотність є невід'ємною складовою професійної компетентності, оскільки дозволяє уникати правових пасток та діяти в рамках правового поля. Варто пам’ятати, що будь-які кризи створюють нові можливості. У такі періоди на передній план виходять представники бізнесу, які можуть активно впливати на політичні процеси та сприяти пошуку нестандартних рішень.
На запитання від студентки першокурсниці (рівня бакалавр) Анни ХОМЕНКО щодо рекомендацій про власне самовдосконалення та розвиток, продемонстрував частину власної бібліотеки, яка налічує понад 3000 книг, й порекомендував молоді, які твори варто читати в різні періоди життя для розширення світогляду і формування правильних пріоритетів. Серед найважливіших виділив:
- Релігійні тексти: Біблія, Коран;
- Наукові праці: «Ефект Люцифера» — книга про Оксфордський експеримент та зміну поведінки людей у надкритичних ситуаціях;
- Класичну філософію: твори Платона та Аристотеля;
- Класичну українську літературу: твори видатних українських письменників;
- Мемуари: спогади Павла Скоропадського, Карла Густава Маннергейма (розповідь про двох друзів, один з яких досяг вершин, а інший — ні).

Вибір будь-якої спеціальності порівняв зі «Шведським столом», де саме абітурієнт обирає яку страву йому куштувати, а можливо лише попити води, або ж піти з-за столу голодним. Наголосив, що успіх у професійній діяльності залежить не лише від обраної спеціальності, а й від наполегливості, постійного саморозвитку та прагненні до знань. Закликав молодь відповідально підходити до вибору майбутньої професії, орієнтуючись не лише на тренди, а й на власні здібності та інтереси.
До вебінару також приєдналися посли європейської молоді в Україні — Єва ЗБОРОВСЬКА, Катерина КАЛИТА, Владлен ЗАЙЦЕВ, Людмила РОМАНЧУК, Лідія ШУМСЬКА, Наталія ЯРОШЕНКО, Софія МУРАВЙОВА та ін. Вони в деталях познайомили присутніх із можливостями, які Європейський Союз надає українській молоді. Зокрема, було розглянуто критерії подачі заявок на участь у програмах Erasmus+, Erasmus Mundus. Ішлося про середню школу, академічні обміни, навчання в коледжах Європи. Поділилися великою кількість ресурсів та груп у засобах масової інформації, присвячених цій тематиці.


Третій день вебінару «Школи юного міжнародника» став яскравою фінальною крапкою профорієнтаційно-просвітницького заходу, учасниками якого були як школяри Київщини, Житомирщини, Черкащини, Хмельниччини, а також студентство спеціальності «Міжнародні відносини» бакалаврського та магістерського рівня. Приємно, що долучалися й колеги із навчальних закладів — наших партнерів зі своїм студентством, прийнявши участь у конструктивному діалозі, що виникав кожного дня вебінару. І, звичайно, чи не найприємніші спогади залишаться у переможниці Kahoot-вікторини від Послів європейської молоді в Україні — першокурсниці Віталіни КУХАР!


Також здійснювався запис щоденної роботи вебінару й ознайомитися із ним можна на ютуб-сторінці кафедри міжнародних відносин і суспільних наук. Головне — не що ми про себе думаємо, а що про нас говорять! Й у цьому контексті певним показником того, що захід мав успіх, є те, що про нас згадали та подякували на своїх сторінках у соціальних мережах наші учасники — Тарасівський академічний ліцей Боярської міської ради. Також маємо надію на зустріч із учасниками вебінару «вживу» на Дні відкритих дверей, що 15-16 квітня пройде в університеті. Як то кажуть: краще один раз побачити, ніж сто разів почути!




Вебінар добіг свого логічного завершення, але наполеглива робота у цьому напрямку триватиме й надалі. Оскільки цю ділянку фронту ми маємо тримати непохитно й вийти переможцями!
Слава Україні! Слава нашим героям!
Слава Україні! Слава нашим героям!
Людмила РАДЧЕНКО, Людмила ЛАНОВЮК,
доценти кафедри міжнародних відносин
і суспільних наук