Відбулось чергове засідання гуртка з внутрішніх хвороб тварин
Відбулось чергове засідання гуртка з внутрішніх хвороб тварин
31 березня 2025 року
Тварини хворіють не менше ніж люди. Тому для їхнього обстеження використовуються прилади, аналогічні класичним медичним. Студенти на засідані гуртка з внутрішніх хвороб тварин познайомилися з інноваційним обладнанням, що дозволяє досягти найвищої точності в діагностиці різних патологій у тварин. Прилади мають ергономічну форму, компактні розміри, зручне керування.
Гуртківці, під час дослідження кота, практично застосували цифровий стетоскоп, ендоскоп, отоскоп і електрокардіограф. Іспанської компанії eKoure, що здатні забезпечити максимально детальний моніторинг стану тканин і функціонування органів в тілі тварини.


Це обладнання дозволяє витримати необхідну ізоляцію між лікарем та пацієнтом. За допомогою Wi-Fi прилад з'єднується з планшетом або смартфоном. Тому лікар ветеринарної медицини може не турбуватися про те, що тварина, що досліджується, його травмує або просто злякається незнайому людину.
Стетоскоп передає отриману під час обстеження інформації на смартфон або інший девайс. Сприймати імпульси можна з допомогою навушників і навіть динаміка. Якщо у лікаря слабкий слух, можна збільшити гучність аудіо дослідження. Його можна виробляти як одному, а й цілої групою, після чого зберігати отриману інформацію.

Електронний отоскоп дає змогу ретельно обстежувати пацієнта завдяки значно ширшому полю зору, порівняно з традиційними приладами, він дозволяє більш чітко й точно досліджувати барабанну перетинку та слуховий прохід. Крім того, параметри приладу можна налаштовувати для досягнення оптимального рівня візуалізації, використовуючи підсвічування та дзеркала.

Електрокардіограф також підключається до планшета або смартфона. Результати дослідження з його допомогою можуть записуватися та зберігатися необхідну кількість часу. Таким чином, можна краще проаналізувати дані і зробити з них найбільш адекватні висновки. Апарат може використовуватись після операції як монітор пацієнта.

Дане обладнання забезпечує об'єктивну діагностику. Під час дослідження є можливість зберігати та пересилати діагностичну інформацію. Це важливо для того, щоб мати можливість відстежувати динаміку розвитку захворювання та оцінювати ефективність лікування пацієнта. Для цього використовується бездротова мережа та спеціальні програми.
Тетяна ПАЛЮХ,
керівник гуртка
керівник гуртка