Обласний семінар-практикум з робототехніки у Бережанському фаховому коледжі – занурення в науку, історію і технічну творчість

28 березня 2025 року
Бережанщина завжди радо зустрічає вражає своєю гостинністю, історією, культурою і традиціями! Чимало відомих діячів мистецтва, культури, науки і техніки виплекала Бережанська земля. Чудові традиції відомих науковців впевнено продовжують і юні члени Бережанської філії Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України. Бережанська філія у своєму складі має декілька секцій. На базі ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» працює три — секція робототехніки, секція науково-технічної творчості і секція англійської мови.

 

001

У своєму прагненні розвиватись і знаходити нові методи і засоби залучення молоді до науки, наш заклад освіти радо долучається до різноманітних заходів, які організовує Мала Академія Наук України. У здобутку наших юних науковців лише за цей навчальний рік є призові місця в конкурсах UA-Inventor, І і ІІ етапах конкурсу-захисту наукових робіт МАН України, Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі «МАН-юніор ерудит». І на цей раз наш фаховий коледж відгукнувся на пропозицію директорки Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України Мигайчук Олександри Михайлівни прийняти на своїй базі у цьому навчальному році семінар-практикум з напрямку інженерії та матеріалознавства. Тема семінару-практикуму — «Робототехніка: конструювання, програмування, складання». Обов’язковою умовою семінару була участь разом зі своїми наставниками учнів та студентів закладів освіти Тернопільської області.

603245

За задумом організаторів семінар мав проходити за строго визначеною програмою. Зустріч гостей, реєстрація, знайомство з привезеними роботами юних робототехніків. Далі, для більш продуктивної роботи юні учасники пішли працювати на іншу локацію (Громадський простір «Рідне місто»), а викладачі продовжили свою роботу.

7

Сергій ШТОГРИН, викладач Бережанського фахового коледжу, керівник секції робототехніки, розповів про наш заклад освіти, його історію та сьогодення. Поділився своїм досвідом участі в заходах, у яких його вихованці мали можливість брати участь. Віктор ДВОРСЬКИЙ викладач секції науково-технічної творчості Бережанської філії на базі Відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» ініціював цікаву дискусію про ключові тенденції розвитку освітньої робототехніки та її практичне застосування у навчальному процесі. Тема надзвичайно актуальна, адже робототехніка є не лише технологічною дисципліною, а й потужним інструментом для розвитку критичного мислення, креативності та командної роботи серед учнів та студентів. Кожен з учасників поділився своїми здобутками і, звичайно ж, тим, чого бракує кожному для досягнення більших результатів.

Заступник директора Тернопільського обласного відділення МАН України Світлана ШТУКА підтримала обговорення питання проведення конкурсів, змагань, хакатонів на обласному та Всеукраїнському рівнях. Кожен вносив свої пропозиції, своє бачення, яке надалі буде намагатись реалізувати у своїх колективах і громадах.

89101119

1213

Чим займались наші юні учасники семінару, поки дорослі обговорювали складні проблеми?

1516171814

А тут панувала зовсім інша атмосфера! Під керівництвом Ярослава СТЕФАНЮКА викладача Бережанського ліцею Тернопільської обласної ради «кипіла робота». Команди щось складали, конструювали, програмували, випробовували потім знову щось переробляли, вдосконалювали та знову випробовували. У результаті кожна з команд за досить обмежений час створила свого робота «Сумо». Найцікавіший момент — змагання. Організатори свідомо не призначали призерів, переможців і переможених, адже для першого разу перемогли усі. Усі отримали хороший досвід, проявили свої конструкторські, інноваційні та програмувальні здібності. Кожен з учасників отримав сертифікат на згадку про семінар.

2122232420

Розігріті весняним сонечком Бережани не могли так швидко відпустити учасників семінару по домівках. Їх чекала ще одна пригода, ще одне занурення. На цей раз в історичне минуле нашого краю. Екскурсія в супроводі Надії ВОЛИНЕЦЬ замковим комплексом та його експозиціями запам’ятається учасникам надовго. Особливим відкриттям для всіх присутніх стало знайомство з творчістю відомого художника з Бережан Олега ШУПЛЯКА. Його «український космос», двовзори, емерсивні постановки та інсталяції вразили не лише своєю художньою вишуканістю, а й втіленням у сучасні комп’ютерні аудіовізуальні ефекти та штучний інтелект. Це не лише вразило, а й ще раз показало юним науковцям, що наука і технічна творчість може бути і є присутня в усьому різноманітті нашого життя.

 

Сергій ШТОГРИН,
викладач фахового коледжу,
керівник секції робототехніки

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook