Школа юного міжнародника на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України: другий день
Школа юного міжнародника на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України: другий день
27 березня 2025 року
26 березня 2025 року на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук в режимі вебінару пройшла Школа юного міжнародника. До другого дня заходу приєдналися Наталія Земзюліна, докторка історичних наук, професорка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Віталій Андрейко, декан факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету, заступник директора Тарасівського академічного ліцею Боярської територіальної громади Олена Павленко, вчителі Боярського академічного ліцею «Престиж», координатори Євроклубів «Євро Life» Тетяна Краснюкова, «Euro-Світ» Марія Голубєва. Вчителі та учні територіальних громад Київщини, Житомирщини, Черкащини.
Розпочався вебінар із натхненного та інформаційно-насиченого виступу Надзвичайного і Повноважного Посла України в Демократичній Республіці Конго (з 2024 року) Василя Гамяніна. Передтечею виступу став конструктивний діалог гостя й кафедри міжнародних відносин і суспільних наук щодо ролі і місця міжнародника сьогодні. На початку свого спітча Посол окреслив ключові аспекти співпраці України з Африкою та закцентував увагу на значенні якісної підготовки фахівців міжнародної сфери.
Посол наголосив на важливості Африки як стратегічного регіону для України, адже континент є потужною ресурсною базою у сфері продовольства (кави, шоколаду, овочів, фруктів, тощо). Він підкреслив необхідність розвитку співпраці з африканськими країнами та залучення українських спеціалістів, яких наразі бракує не лише в Африці, а й у країнах Азії.
Окрема увага була приділена питанню мовної підготовки, вказано на важливості знання рідкісних та малопоширених мов. Василь Гамянін також наголосив на значенні якісного стажування перед початком дипломатичної кар’єри, навівши Китай як приклад ефективної організації навчання й практичного досвіду при підгоговці фахівців.

До обговорення долучилася професорка Черкаського національного університету Наталія Земзюліна, яка разом із Василем Гамяніним ініціювала створення телемосту між кафедрами Національного університету біоресурсів і природокористування України, Черкаського національного університету та Посольством Демократичної Республіки Конго. Ініціатива спрямована на поглиблене обговорення актуальних тем сучасності та розвиток міжнародної співпраці у сфері освіти, науки й дипломатії.


Співмодератором другого дня виступила доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Людмила Радченко, яка наголосила на співпраці з Представництвом ЄС в Україні, діяльності Євроклубу HistoryEU при кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України. Зазначила про партнерство в рамках проєктів від Представництва ЄС із директоркою навчально-наукового центру інноваційного розвитку та тренінгів, кандидаткою економічних наук Уляною Ткач, Західноукраїнським національним університетом м. Тернопіль, докторкою філософії, доценткою кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, координаторкою Євроклубу Полтавської політехніки Іриною Левченко.

Змістовними були виступи послів європейської молоді в Україні Софії Муравйової і Дарії Панової. Презентація на тему «Посли європейської молоді» привернула увагу та викликала ряд питань. До діалогу доєдналася заступник директора Тарасівського академічного ліцею Боярської територіальної громади Олена Павленко та запросила викладачів кафедри міжнародних відносин і суспільних наук, послів європейської молоді на гостину, щоб ознайомити молодь Київщини із даною тематикою.





На завершення заходу була проведена Кахут вікторина, яка перевірила знання присутніх з тематики ЄС. Приємно, що переможецею стала наша студентка-міжнародниця, першокурсниця Віталіна Кухар!

Загалом зустріч в котре довела необхідність підготовки й розвитку кадрового потенціалу в міжнародних відносинах. Поглибила знання про молодих українців, котрі здатні впливати на світову політику, представляти Україну на міжнародній арені. Саме такими є сьогоднішні студенти НУБіП України й ті школярі-абітурієнти, що долучилися до вебінару. Краще свою професію ніхто не прорекламує як той, що сам склався у професії як фахівець! І Посол Василь Гамянін вкотре це довів!
Таким був другий день Школи юного міжнародника – дискусійний у своєму діалозі, інформативно насичений, натхненний людьми своєї справи, із окресленими горизонтами подальшої співпраці, розумінням свого місця та місця України в міжнародній комунікації!
Запис зустрічі можна переглянути тут.
Людмила ЛАНОВЮК, Людмила РАДЧЕНКО,
доценти кафедри міжнародних відносин
і суспільних наук