Червоний чи чорний

27 березня 2025 року

 

1В рамках тижня циклової комісії, 27 березня 2025 року викладач циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін Надія ОБЕРСЬКА провела національно-патріотичне змагання  «Червоний чи чорний» у групі Е-21/11Ск.

Червоно-чорний прапор використовувався на початку ХХ століття як символ протестного руху в європейських країнах, у Латинській Америці і на Африканському континенті.

А ось в Україні червоно-чорний прапор став популярним у молодіжних середовищах, зокрема у «Пласті», у 20-х роках минулого століття, коли польська влада в Галичині не толерувала використання українцями національного синьо-жовтого стягу. Тоді футболісти спортивного товариства «Україна» виступали у червоно-чорній формі, а їхній прапор складався з трьох смуг у червоно-чорній колористиці.

Чорний колір символізує українську землю, а червоний ‒ кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України.

Кольори червоний і чорний дуже часто використовувалися в українській історії, їх можна було побачити на одязі, на крашанках, всі ми знаємо пісню коли мама вишила синові в дорогу рушник червоними і чорними нитками.

Як ідеологічні кольори червоний і чорний використовувались Українськими Січовими стрільцями під час Першої світової війни. Вони вишивали собі червоним і чорним одяг та співали пісні про червоне і чорне. Інколи цей прапор підіймали солдати УПА, але здебільшого вони ходили в бій з жовто-синіми прапорами.

5

Якщо жовто-синій прапор символізує державність, українську соборність, то червоно-чорний прапор є українсько-революційним прапором. І він символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед.

У грі змагалися дві команди – представники «червоних»  (капітан Павло СТАРКО) та «чорних» (капітан Денис ДОБРЯНСЬКИЙ).

7

8

Змагання складалось з 7 раундів а саме: «СУЧАСНЕ КІНО», «УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС», «ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ», «РІДНИЙ КРАЙ», «ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ», «ХТО Я?», «КРОКОДИЛ».  

2

Метою завдання раундів було створення умов для розширення уявлення здобувачів освіти про Україну, її історичне минуле і сьогодення; духовні та матеріальні цінності, народні традиції та національні символи; мотивувати студентів до вивчення історії рідного краю; сприяти розвитку вміння працювати в команді, висловлювати аргументовану думку, творчо мислити; виховувати почуття гордості, патріотизм, людяність, доброту, чесність, працьовитість; прищеплювати шанобливе ставлення до історії та культури своєї держави та рідного міста.

364

З невеликим відривом, переможцями конкурсу стала команда «червоних», всі учасники  отримали солодкі призи.

Наша молодь вражає. Адже такі конкурси ще раз підтверджують, що українська молодь обдарована,  талановита  і об’єднана, як ніколи.

ДЯКУЄМО ЗСУ за можливість займатися улюбленою справою та в такий складний час організовувати дозвілля!

Оксана ДУДАР,
викладач циклової комісії,

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook