Проведення екскурсії кафедрою банківської справи та страхування для студентів факультету Інформаційних технологій спеціальності 051 «Економіка» (ОПП «Економічна Кібернетика»)

25 березня 2025 року
   21 березня 2025 року здобувачі освіти 2-го курсу факультету інформаційних технологій, які навчаються за спеціальністю «Економіка» (ОПП «Економічна кібернетика»), мали можливість зануритися у світ фінансів під час екскурсії до Музею Грошей. Захід, організований доценткою кафедри банківської справи та страхування Оленою ЖАРІКОВОЮ в межах дисципліни «Фінанси, гроші і кредит» та інформаційної кампанії "Global Money Week" в Україні.
   Основна ідея цієї екскурсії полягала у тому, щоб не лише ознайомити студентів з історією виникнення та розвитку банківської системи і страхування, а й продемонструвати, як працюють фінансові механізми у реальному житті. Для цього використовувалися унікальні експонати музею, макети, документи та інтерактивні матеріали. Студенти могли на власні очі побачити старовинні банкноти та монети, дізнатися про перші фінансові установи та їхню роль у суспільстві, а також простежити еволюцію банківської та страхової справи.

   Екскурсія викликала жвавий інтерес, адже тема грошей завжди є актуальною. Особливу увагу привернули історії про фальшивомонетництво та методи підробки грошей у різні часи. Студенти цікавилися, як сучасні банки визначають справжність купюр і які технології захисту використовуються сьогодні. Вони також ставили багато запитань про найдорожчі та найрідкісніші монети, про валюти, що зникли, та про те, чи можливе повне зникнення паперових грошей у майбутньому.
   Запитання, які студенти задавали: Як перевірити справжність купюри без спеціальних приладів? Які були найдорожчі або найрідкісніші монети в Україні та світі? Чи використовувалися гроші, зроблені з незвичайних матеріалів, наприклад, дерева або пластику? Як працюють сучасні системи безготівкових розрахунків і чи можливо повне зникнення паперових грошей у майбутньому? Яка банкнота або монета має найбільшу номінальну вартість у світі? Чому деякі країни відмовилися від власної валюти на користь іншої (наприклад, євро)? Які були найбільші випадки підробки грошей в історії?

   Не менш цікавим стало знайомство з історією гривні та інших валют, які колись перебували в обігу на території України. Було обговорено вплив світових економічних процесів на валютний курс та причини, з яких деякі країни відмовилися від власної грошової одиниці на користь, наприклад, євро.

   Такі заходи не тільки підвищують рівень фінансової грамотності студентів, а й допомагають їм краще зрозуміти зв’язок між теоретичними знаннями та практичними аспектами роботи фінансових установ. Крім того, екскурсія мала профорієнтаційну складову, адже багато хто з учасників замислився про можливості побудови кар’єри в банківській чи страховій сфері. Разом з тим не забуваємо про збагачення культурного рівня, адже відвідування музею дозволяє краще зрозуміти історію економічного розвитку нашої країни.
 
Екскурсія до музею грошей завжди викликає великий інтерес серед студентів, адже це можливість не тільки дізнатися про історію фінансів, а й отримати практичні знання, які можуть стати в пригоді у повсякденному житті.!
Такий захід стане корисним доповненням до навчального процесу, допоможе студентам краще зрозуміти роботу фінансових установ і підготуватися до майбутньої професійної діяльності!

 
Олена ЖАРІКОВА
доцентка кафедри банківської справи та страхування

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook