Цікавий конкурс – зрілі, аргументовані розмисли – втішні результати

28 лютого 2025 року
НУБіП України

Відповідно до плану виховної роботи гуманітарно-педагогічного факультету в межах проведення Тижня рідної мови кафедра журналістики та мовної комунікації оголосила конкурс есе, запропонувавши тему «Без мови рідної й народу нема». Учасниками конкурсу стали 279 здобувачів освіти гуманітарно-педагогічного факультету, факультетів землевпорядкування, ветеринарної медицини, захисту рослин, біотехнологій та екології, НІІ лісового та садово-паркового господарства; ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.

Маємо підстави сміливо твердити: наші студенти глибоко розуміють важливість проблеми; для них патріотизм – не високе слово, а реальна справа, яку треба щоденно вершити сумлінною різнобічною діяльністю. У роботах чітко звучать чотири основні думки: рідна мова є найсутнішим складником національної свідомості, культури та історії народу, вона передає від покоління до покоління традиції, цінності, формує менталітет усіх поколінь; народ без своєї мови втрачає самобутність та ризикує розпорошитися з-поміж інших культур, приклад багатьох націй доводить, що збереження мови – необхідна умова збереження самого народу; глобалізація, вплив інших мов, асиміляція несуть загрозу, позаяк спричиняють занепад рідної мови, а тому надзвичайно важливою є державна підтримка мови й популяризація її в суспільстві. Відсутність належної підтримки української мови в нашій державі – одна з причин сьогоднішньої війни; відповідальність за збереження мови лежить не тільки на державі, а й на кожному громадянинові. Автори есе щиро зізнаються , що війна змусила багатьох із повернутися в лоно рідномовності.
Наші студенти свої роздуми підсумовують так: без рідної мови неможливо уявити майбутнє нації, адже вона формує свідомість, гуртує людей, передає унікальний досвід поколінь.

    

Журі назвало переможців конкурсу в розрізі факультетів та спеціальностей.

Гуманітарно- педагогічний факультет
Спеціальність 061 «Журналістика»Курганевич Йордана (98 б.), Петряник Маргарита (97 б.), Тімченко Максим (96 б.).
Спеціальність 053 «Психологія»Панасюк Катерина (96 б.), Черненко Діана (94 б.), Чернявська Вероніка (93 б.).
Спеціальність 231 «Соціальна робота»Дюджок Мар’яна (94 б.), Мазур Кирило (90 б.), Кучевська Вікторія (87 б.).

Факультет ветеринарної медицини
Спеціальність 211 «Ветеринарна медицина»Цвілій Олександра (97 б.), Лакійчук Уляна (96 б.), Якубовська Єлизавета (95 б.).

Факультет землевпорядкування
Спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій»Доценко Поліна (93 б.), Вітер Сергій (91 б.), Білявський Михайло (88 б.).

Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології
Спеціальність 202 «Захист і карантин рослин» Пишняк Наталія (90 б.), Коновал Вікторія ( (88 б.), Чемериська Анастасія (87б.).

НІІ лісового та садово-паркового господарства
Спеціальність 187 «Деревообробні та меблеві технології»Комар Артем (92 б.), Демчук Богдан (90 б.), Моцьор Андрій (87 б.).

ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження
Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»Зозуля Артем (92 б.), Макогон Володимир (90 б.), Гальпрейтуг Дар’я (88 б).

Афористичні слова Володимира Сосюри «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», які обрано для назви есе, – і про день минулий, і про день сьогоднішній, і про день грядущий. Найважливішим є те, аби вони осіли в серцях і душах усіх українців як їхній оберіг, код, зрештою, як один із найреальніших сенсів буття.

Ніна Степаненко,
доцент кафедри журналістики та мовної комунікації
 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook