Відкривай світ: міжнародна мобільність для студентів – можливості, які змінюють майбутнє!
25 березня для студентів гуманітарно-педагогічного факультету була організована та проведена зустріч з представниками міжнародного відділу НУБіП України, де здобувачі вищої освіти детальніше ознайомилися з можливостями участі в міжнародних програмах мобільності та обміні студентів (ERASMUS+ КА1), програм практик, подвійних дипломів та перспективами навчання за кордоном.
Начальник відділу міжнародних зв’язків Максим Клименко та провідний фахівець Оксана Ярмошенко детально розповіли про академічну мобільність, а саме конкретну можливість учасників освітнього процесу навчатися та стажуватися за програмою ERASMUS+ КА1 в іншому закладі вищої освіти поза межами України – за кордоном.
Головною перевагою для студентів є міжнародний аспект, можливість поїхати на навчання в інший виш терміном на семестр або два (ERASMUS+ КА1 співпрацює більше ніж з 17 країнами світу), навчатися в англомовній групі в складі інших іноземних студентів. Завдяки програмі є можливість познайомитися з культурою і системою освіти іншої країни, поліпшити володіння іноземними мовами, знайти нових друзів і здобути безцінний досвід, тим самим після закінчення навчання студенти зможуть зробити запис у резюме про здобуту освіту в іноземному університеті, що підвищить конкурентоспроможність на ринку праці.
ERASMUS+ КА1 пропонує скористатися академічною мобільністю студентам, які вчаться в партнерських університетах за двосторонніми умовами, тому кожен здобувач освіти НУБіП України може цим скористатися. Конкурс проводиться двічі на рік, пропонується безкоштовне навчання (яке загалом коштує до 10 тисяч євро), повну стипендію (800-900 євро на місяць) та додаткову виплата на дорогу до країни університету.
Першим що треба зробити – дізнатися чи підходить ваша спеціальність, уважно прочитати оголошення або перевірити сайт приймаючого університету і знайти суміжну спеціальність чи програму (якщо така існує в партнерському університеті). Оголошення можна знайти на сайті університету в розділі Міжнародна діяльність (https://nubip.edu.ua/inter/news).
Базовими вимогами є поточний статус, що відповідає вимогам програми (студент), володіння іноземною мовою на рівні В1 чи В2 та успішність у навчанні не менше 74 балів.
До уваги хлопців: необхідно обов’язково мати сертифікат про рівень знання мови (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL).
До аплікаційного пакету входять копія закордонного паспорту, виписка з оцінками або копія диплому про вищу освіту, мовний сертифікат (обов’язковий для хлопців), CV (резюме у форматі Europass) та мотиваційний лист.
Загалом, зустріч пройшла в дружній атмосфері. Студенти виявили високу зацікавленість та активно брали участь в обговоренні.
Дякуємо команді міжнародного відділу НУБіП за надану інформацію та цінні практичні поради студентству!
Єлізавета Махонюк,
студентка 3-го курсу
спеціальності «Журналістика»