Культурологічна освіта міжнародників
Минуло 130 років від дня народження видатного українського митця, вченого, поета, письменника, одного із славних продовжувачів культурної спадщини нашого народу від Кобзаря до сьогодення, одного із авторів сучасного українського правопису, до створення якого він долучився ще 1946 р., Максима Тадейовича Рильського, життя й творчість якого стали значущою подією для української культури.
Бакалаври-міжнародники, як й усі студенти та викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування України пам’ятають і шанують культурологічну спадщину митця, на честь ювілея якого 25-го березня було проведено загальноуніверситетське відкрите заняття, активними учасниками якого стали й вихованці кафедри міжнародних відносин і суспільних наук.
Під час заходу, зокрема, було представлено книгу про життя та творчість поета, що вона дозволяє глибше зрозуміти із плином часу творчість поета та письменника, його значущій внесок у розвиток літератури та громадського життя в Україні ХХ ст.
Книга «Люби природу не для себе», що її представив завітавший на зустріч її автор, онук Максима Тадейовича, Максим Георгійович Рильський - це є документально-художній літопис, що він ще раз підкреслює глибоку любов Максима Тадейовича до рідної природи, його розуміння її як живої істоти із душею та розумом, важливість відповідального, дійсно людського ставлення до навколишнього середовища, за збереження якого йому неодноразово доводилось вступати у громадські двобої із невігласами та руйнівниками природи.
Загалом книга складається з 12 розділів, що вони містять майже сорок прозових творів поета — статей, есеїв, нарисів, споминів на теми довкілля, а також його поезії, у яких містяться спогади автора про дідуся, його особливе, синівське, трепетне ставлення до природи, ранній період становлення особистості М. Т. Рильського, його життєвий та творчий шлях тощо.
Думається, книга «Люби природу не для себе» є важливим внеском у збереження та популяризацію спадщини Максима Рильського, що вона ще й ще раз нагадує про актуальність екологічних питань у сучасному світі, що воно є особливо близьким усім, що вони пов’язали своє життя із роботою та навчанням у НУБіП України.
Під час відкритого заняття також було продемонстровано хронікально-публіцистичний фільм «Побачення із Максимом Рильським», знятий за мотивами видання. Особливістю фільму є, зокрема, те, що весь музичний супровід це гра Максима Тадейовича на роялі.
Проведення таких заходів сприяє збереженню та популяризації спадщини М. Рильського серед нових поколінь, підкреслюючи його визначну постать як культурного та громадського діяча не тільки національного, але й загальносвітового масштабу, що воно ще й ще раз нагадує про необхідність вивчення, збереження та поширення української культурологічної спадщини.
Віталіна Кухар,
Дарина Ревенко,
бакалаврині спеціальності міжнародні відносини,
суспільні комунікації та регіональні студії
гр. МВ 24001 б