Майбутні фахівці фінансисти мають поєднувати класичне навчання та практичні вміння

26 березня 2025 року
Університет майбутнього має поєднувати класичне навчання та кейси роботодавців і практиків. Від університету варто очікувати ґрунтовну базу теоретичних знань, здатність перетворювати масиви інформації на зрозумілі доступні навчальні програми та ефективні підходи до педагогіки, адже роботодавці не обов’язково є вмілими вчителями, а від практиків, що залучені в освітній процес реальні кейси і проєкти, розуміння, що справді треба вміти і знати. Поєднання цих двох складових надає можливість отримати сучасні знання.
Кафедра фінансів залучає в навчальний процес практиків з досвідом, зокрема в сфері фінансового моніторингу.
Цього тижня відбулася лекція на тему: «Фінансовий моніторинг 2025 в Україні: виклики та новації» Оксани ГУБІНОЇ, керівниці фінансової компанії «Фінекспрес» та СЕО продукту AML.point (CRM-система для ведення процесів фінансового моніторингу) для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
«Головне завдання фінансового моніторингу – забезпечення національної безпеки, виявлення та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Фінансовий моніторинг стосується всіх громадян України, іноземців, фізичних осіб, юридичних осіб, виключно всіх, хто має ту чи іншу причетність до грошей» - з цих слів розпочала свою лекцію Оксана ГУБІНА.
Лекторка охарактеризувала загрози та виклики, що виникли в 2024 році згрупувавши їх в три блоки: гральний бізнес, криптовалюта та відмивання коштів й фінансування тероризму, як частина фінансування війни. Також висвітлила події, що вплинули на функціонування системи фінансового моніторингу: запровадження лімітів на р2р-перекази між фізичними особами, регулювання ринку азартних ігор та обмеження використання платіжних послуг через небанківські платіжні установи.
Студентів зацікавили приклади Оксани ГУБІНОЇ щодо захисту криптоактивів, їх ступені вразливості та ALM-сервіси для виявлення «брудних монет».
В кінці лекції пані Оксана запропонувала студентам відеоролик про фінансову грамотність та закликала студентів мати «чисту» фінансову історію.
Вдячні Оксані ГУБІНІЙ за цікаву та корисну лекцію.
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та навчатися!
 

Юлія НЕГОДА,
професор кафедри фінансів

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook