Аналітичний формат лекційного заняття на тему: «Можливості і загрози для українського агропродовольчого сектору в умовах реалізації Європейської зеленої угоди»
25 березня 2025 р. студенти магістратури НУБіП України в рамках навчальної дисципліни «Європейський зелений курс: від теорії до практики» мали можливість прослухати лекцію від Олександра ФАЙЧУКА про методику виявлення та обґрунтування можливостей і загроз для вітчизняного агропродовольчого сектору в умовах імплементації Зеленої угоди ЄС.
У першій частині заняття викладач презентував і пояснив слухачам сутність проведення стратегічного аналізу галузі, а також поділився специфікою використання різних його методів, а саме: PEST, PESTLE і SWOT- аналіз.
Друга частина лекції була присвячена безпосередньо формуванню компетенцій, необхідних для проведення стратегічного аналізу агропродовольчого сектору України в умовах реалізації Європейської зеленої угоди. За допомогою онлайн-інструменту Mentimeter студенти спробували висвітлити своє бачення щодо сильних і слабких сторін українського агросектору в умовах євроінтеграції та зуміли презентувати загрози та можливості для його подальшого розвитку. В кінці лекції Олександр ФАЙЧУК показав студентам результати стратегічного аналізу щодо впливу Зеленої угоди ЄС на агропродовольчий сектор України від експертів ГО «Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», ГО «Інститут економічних досліджень і політичних консультацій» і ГО «ДІКСІ ГРУП», які були одержані ще на початку впровадження даної політичної ініціативи. Разом із тим, лектор наголосив на тому, що актуальне дослідження студенти будуть проводити самостійно на практичному занятті із дисципліни «Європейський зелений курс: від теорії до практики».
Після надання ґрунтовних відповідей на запитання від слухачів магістратури, в рамках тематики лекції, викладач подякував їм за терпіння та розуміння важливості набуття знань з дисципліни.
Міщенко І.А., Файчук О.М. к.е.н., доценти
кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД