ВИЇЗНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ВЕТЕРИНАРНОЇ ХІРУРГІЇ ІМ. АКАД. І.О. ПОВАЖЕНКА

23 березня 2025 року

21 березня 2025 року практичні заняття з дисципліни «Ветеринарні превентивні технології незаразних хвороб екзотичних і хутрових звірів» проведено зі студентами 5 курсу скороченого терміну навчання на базі ветеринарної клініки «УніВет», що розташована за адресою вул. Микільсько-Слобідська, 6Е, м. Київ, під керівництвом головного лікаря клініки, к.вет.н., Андрія Андрійовича Марунчина.


Андрій Андрійович познайомив студентів з роботою клініки та розповів про хірургічні патології екзотичних та хутрових звірів, з якими найчастіше зустрічаються лікарі в щоденній практичній роботі.



Студенти прослухали лекції про загальну анестезію різних видів екзотів (хижаків, приматів, птахів, слонів, бегемотів, копитних) та особливості хірургії екзотичних тварин, які супроводжувалися надзвичайно цікавими відеоматеріалами клінічних випадків, що змістовно коментував Андрій Андрійович Марунчин.


Лікар розповів про особливості використання “духових“ приладів (“літаючих” шприців, рушниць і пістолетів) для загальної анестезії, знерухомлення та лікуванння екзотичних і хутрових звірів. Акцентовано увагу на ветеринарному обладнанні для дистанційних ін’єкцій та їх застосуванні, а саме:
- ін’єкційні системи із застосуванням порохових зарядів (рушниці, гвинтівки, пістолети); - ін’єкційні системи із застосуванням вуглекислого газу (СО₂) або стисненого повітря (“духові” рушниці, “духові” трубки, пневмопістолети, “літаючі” шприци);
- фармакологічні препарати для загальної анестезії екзотичних і хутрових звірів.

Особливу увагу Андрій Андрійович звернув на моніторинг анестезованих тварин (контроль за перебігом наркозу), дослідження серцево-судинної, дихальної та нервової систем, розповів про основні ускладнення в анестезіології екзотичних і хутрових звірів.

Студенти ознайомилися з найпоширенішими методами малоінвазивної хірургії та загальною характеристикою сучасних методів інструментальних досліджень, їх застосування для постановки діагнозу хірургічних хвороб екзотичних і хутрових звірів.

Під час занять студенти ознайомились з ендоскопічними методами дослідження екзотичних тварин:
- Лапароскопією (діагностичні лапароскопи для застосування в порожнинах травної і статевої систем та перископії; операційні лапароскопічні системи “Олімпус”; лапароскопи, тораскопи, телеоскопи, отоендоскопи, езофагоскопи, риноскопи, артроскопи; телевізійна ендоскопія; ендоскопічна фотодокументація).
- Біопсійним дослідженням печінки у різних видів екзотичних тварин (прицільною (лапароскопічною), “сліпою” і аспіраційною пункцією; інструментами для виконання біопсії; технікою її виконання і значення в діагностиці).
- Риноскопією, ларингоскопією, трахеоскопією, бронхоскопією, торакоскопією (приладами, технікою застосування, діагностичним значенням).

Успішне лікування екзотів (хижаків, мавп, птахів, рептилій, черепах, великих та дрібних ящірок, змій, тхорів, їжаків, гризунів та зайцеподібних) вимагає від лікаря особливих знань, що включають поведінкові, морфологічні та фізіологічні особливості вихованця.
Отже, лікування екзотичних тварин є дуже важливим компонентом ветеринарної медицини, оскільки це дозволяє забезпечити ефективну та якісну медичну допомогу максимальній кількості пацієнтів.


Дуже вдячні Андрію Андрійовичу Марунчину та колективу ветеринарної клініки «УніВет» за надану можливість цікавого навчання!!!

Куліда М.А., Горкава І.М.,
кафедра ветеринарної хірургії
ім. акад. І. О. Поваженка


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook