Вчимося відповідати на сучасні безпекові виклики
Після вторгнення ворога на наші землі нас ніби затягнуло у інший часовий та аксіологічний вимір. Ми потрапили до доби змін: доводиться тепер по-іншому сприймати звичні речі й колізії. В нас відбулась певна переоцінка простих буденних подій і ситуацій. Ми навчились цінувати й економити електроенергію, вчасно підзаряджати гаджети, радіти можливості спокійного відпочинку. Ми стали більше зважати на безпеку, радіти неформальній турботі про себе та щирій усмішці на свою адресу. Ми почали уважніше ставитись до будь-яких загроз і небезпек.
Але при цьому єдиним безсумнівним пріоритетом залишається для нас, як і для усіх цивілізованих спільнот, - пріоритет цінності людського життя.
Саме таким нагальним викликам сучасної реальності і були присвячені зустрічі студентів гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України з інструкторами з безпеки Асоціації саперів України Олександром Кудіновим та Юлією Кравець.
У нинішній Україні, яка через російську агресію стала найбільш забрудненою мінами та ВНП країною у світі, - наративними стають знання про правила безпеки, про алгоритми безпекових дій і про загрози від БПЛА й боєприпасів, що не вибухнули. У цьому контексті вельми корисними постають теоретичні й тренінгові заходи, які сприяють набуттю студентами обізнаності щодо ризиків виявлення небезпечних об’єктів. Пан Олександр Кудінов зумів майстерно подати такий серйозний матеріал нашим студентам, які зацікавлено й з ентузіазмом сприймали лекцію і навіть стали безпосередніми учасниками тренінгу з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.
Студентів навчили адекватним алгоритмам дій в умовах потенційної загрози для життя від небезпечних предметів. У таких надзвичайних ситуаціях важливо: 1) не торкатись та не пересувати предмет; 2) повідомити відповідні служби, адміністрацію закладу, ДСНС, поліцію, служби безпеки; 3) огородити місце знахідки й попередити оточення про можливу загрозу; 4) чекати на прибуття фахівців та діяти згідно їхніх вказівок. Адже загрозу краще попередити, ніж постраждати від її реалізації.
Викладачі, які були присутні на тренінгу, теж залучились до навчання адекватній поведінці у таких надзвичайних ситуаціях. Ми, викладачі, разом з нашими студентами вдячні за можливість отримання таких необхідних для нас знань і вмінь діяти у критичних для нашого здоров’я та життя ситуаціях.
Чекаль Л.А.
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації