10 березня 2025, 21:15
7-8 березня 2025 року за допомогою онлайн-платформи ZOOM відбулася Міжнародна конференція з питань біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві, започаткована кафедрою економічної теорії та навчально-науковою лабораторією економічної теорії та біоекономіки НУБіП України.

Науково-практичну конференцію відкрив д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії НУБіП України Микола Петрович Талавиря. Він відмітив важливість питань, які обговорюються щорічно на семінарах і конференціях з питань біоенергетики.

Традиційно викладачі кафедри економіки прийняли участь у Міжнародної науково-практичної конференції з питань розвитку біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві, також до участі у конференції були залучені магістри кафедри економіки.
Начальник науково-дослідної частини Університету, д.с-г.н. професор, член-кореспондент НААН України Отченашко Володимир Віталійович привітав учасників онлайн-конференції, звернув увагу присутніх на важливість біоенергетики, побажав плідної роботи.

Декан факультету аграрного менеджменту, к.е.н., доцент Анатолій Дмитрович Остапчук привітав учасників онлайн-семінару. Відмітив, що учасниками заходу є науковці, практики, викладачі, що такий захід - ще одна нагода для провідних вітчизняних і зарубіжних експертів, фахівців різних галузей суспільного життя, зокрема освітян, обмінятися думками та досвідом, спільно обговорити стан і важливість біоенергетики в Україні.

Виступ дійсного члена Української академії наук, заступника Голови Національної науково-технологічної асоціації України Юрія Сенюка був про необхідність в напрямку розвитку секторів з високою доданою вартості, формування екосферної структури біоекономіки здоров’я.


На конференції обговорювалися питання аграрного бізнесу в Україні, який перебуває у доволі складних та нестабільних умовах. Нині, передусім, це спричинене війною росії проти України, а у два роки, що передували війні, дестабілізаційні процеси стали наслідком впливу короновірусної кризи та пов'язаної з нею пандемії. Як війна, так і попередня пандемія, окреслили нові виклики, вони стали руйнівними для усієї економіки, однак в аграрному секторі наслідки були і залишаються особливо значимими. І це при тому, що саме аграрний бізнес не лише став вагомою складовою економіки, а ще й дієво допомагає посилити вплив нашої держави на міжнародній арені та досягати
її суб’єктивності.
Дуже цікавими був виступ голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, який зупинився на перспективах виробництва та використання біометану в Україні.
При застосуванні біотехнологій в аграрному секторі з’являються додаткові можливості вирішення таких глобальних проблем, як: нестача продовольства, пов’язана зі зростанням населення; вичерпання копалин мінеральних ресурсів; забруднення навколишнього середовища; поліпшення якості життя, соціальне забезпечення. Важливе значення у реалізації біоекономічного підходу у розвитку аграрного сектора має відновлювана органічна речовина, яка генерується рослинами в процесі фотосинтезу – біомаса.

Загалом до Міжнародній науково-практичної конференції «Розвиток біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві» долучились спеціалісти в даній галузі, науковці, аспіранти, магістри, представники бізнесу, які говорили про важливість біоенергетикина сучасному етапі розвитку держави.
Лариса Коваленко