Заходи виховної роботи у напрямку історико-патріотичного, військово-волонтерського та морально-етичного виховання
Заходи виховної роботи у напрямку історико-патріотичного, військово-волонтерського та морально-етичного виховання
21 березня 2025, 20:40
В сучасних умовах сьогодення пріоритетною частиною є виховання у молоді високого рівня патріотизму, що забезпечить повноцінний гармонійний розвиток особистості в державі і суспільства в цілому. Домінуючу роль у цьому займає наставник, який є організатором виховних заходів, другом і порадником. Метою формування патріотичних почуттів у молоді є вироблення та зміцнення у свідомості кожного гордості за свою Вітчизну, її історію й традиції, готовності захищати її свободу.
Патріотизм сьогодні – це не мода, а виклик сучасності, біль душі кожного свідомого українця, материнські сльози, знівечена земля, що терзається у тортурах, гуркіт гармат, новини телебачення та преси, які неможливо бачити і чути без страху, постійне відчуття неспокою та тривоги за прийдешній та завтрашній день, це молитва за долю країни, яка виривається із грудей стоголосим криком усього народу, в надії та сподіванні миру і спокою в кожному українському серці…
«ПАТРІОТИЗМ починається з колиски…
Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.
ПАТРІОТИЗМ – це, сплав почуття й думки, осягнення святині – Батьківщини - не тільки розумом, а й передусім серцем»
В.Сухомлинський
Патріотами не народжуються, а ними стають у процесі становлення особистості. Патріотичні почуття – це сплеск емоцій, які трапляються у пориві спільної праці, щоб знайти вихід із безвихіддя, захистити свою незалежність і волю. Національно-патріотичного виховання базується на повазі до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України), активної участі у громадсько-політичному житті країни, верховенстві права, поваги до прав людини, готовності до природоохоронної діяльності, толерантного ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей, готовності захищати суверенітет і територіальну цілісність України.
На цьому і базувалася зустріч наставник зі своєю 1 групою 3 курсу спеціальності маркетинг. При зустрічі студентів було ознайомлено із наказ №206 «Про заходи з організації виховної роботи» щодо питань військово-волонтерської, історико-патріотичної та морально-етичної поведінки в нинішніх умовах воєнного стану. Також було обговорено статтю 18 ЗУ «Про державну таємницю» з метою охорони державної таємниці, яка передбачає обмеження оприлюднення, передавання іншій державі або розповсюдження іншим шляхом секретної інформації, незаконні фото- та відеозйомка переміщення ЗСУ. Обговорили ст.114-2 ККУ: «Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану». Було зазначено, що порушення законодавства про державну таємницю тягне за собою накладення штрафу.
Отже, формування у молоді високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку із захисту національних інтересів, цілісності, суверенності, незалежності України, укорінення позиції вільного українця сприятиме становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Бо молодь – це майбутнє нашої країни! І хто, як не вона, зможе підняти її на новий рівень та дати поштовх у нове й велике майбутнє.
Оксана Пащенко,
наставник