Виховна година на тему «Патріотична поведінка та боротьба з поширенням дезінформації в умовах війни» зі студентами 1 курсу 7 групи
Куратор 1 курсу 7 групи Ольга Тупицька провела зі студентами групи виховну годину на тему «Патріотична поведінка та боротьба з поширенням дезінформації в умовах війни».
Ольга Тупицька зазначила, що в сучасному світі, коли ми оточені безкінечним потоком інформації, важливо бути уважними та критичними до отримуваної інформації, особливо, в контексті повномасштабної війни Росії проти України й російської гібридної агресії по всьому світові.
Визначено такі головні шляхи поширення недостовірної інформації в умовах війни։ соціальні мережі; підроблені акаунти відомих людей, політиків, телерадіомовні канали; особисті повідомлення чи групи Viber, WhatsApp, Telegram та інших месенджерах. В аспекті забезпечення інформаційної безпеки значне місце займають проблеми поширення чуток, пліток, фейків. Виділено такі види фейків։ фейк-реклама, фейкпсевдоексперт, фейк-конспірологія, фейк-клікбейт. До того ж, фейки в умовах російської агресії є ще й битвою наративів і культур. Тому маємо знати, як їх розпізнавати та протидіяти їм.
Абсолютна більшість з нас чи не кожного дня стикається з дезінформацією, фейками та маніпуляціями. Є багато способів, які можуть допомогти розпізнати фейки та маніпуляції, а також знайти правдиву інформацію. Одним зі способів є перевірка джерела інформації, як завдяки звичайному пошуку, так і пошуку по картинці. Необхідно звертати увагу на джерело, з якого отримано інформацію, перевіряти достовірність та коректність. Не потрібно довіряти тільки одному джерелу інформації, завжди треба робити додаткову перевірку від інших незалежних джерел і пам’ятати, що навіть самі авторитетні видання не застраховані від поширення недостовірної інформації у силу різних причин таких як: людський фактор, хакерські атаки тощо.
Також важливо розвивати критичне мислення, щоб розрізняти правдиву інформацію від фейкової. Не потрібно піддаватися емоціям і вірити усьому, що чуєш або бачиш. Треба ретельно аналізувати інформацію та звертати увагу на деталі. У контексті емоцій завжди потрібно аналізувати, який тон та контекст несе інформація.
Куратор детально розповіла про методи впливу та вербування громадян України, про негативні наслідки для державної безпеки та обороноздатності країни при залученні громадян України до протиправної діяльності. Ольга Тупицька акцентувала увагу на кримінальній відповідальності за вищевказані дії згідно з КК України.
Куратор 7 групи 1 курсу
к.б.н., доц. Ольга Тупицька